Головна » 2010 » Липень » 3 » Незвичайні медичні синдроми

Незвичайні медичні синдроми


Чим тільки люди не хворіють ... Уявляю трохи різних медичних синдромів, придуманих докторами.


Магазин люстр lampa.in.ua - это широчайший асортимент осветительных предметов. Высокая гарантия товаров. Низкие цены и сервисное обслуживание. Купить светильники и люстры в нашем магазине просто и удобно.

Синдром чужого акценту

Симптоми цього синдрому (FAS) - розлад мови, що виражаються в незначних змінах інтонації, швидкості і наголосів, з-за чого мова хворого схожа на говірка іноземця, який намагається освоїти чужу мову. Такий синдром зазвичай з'являється після певних ушкоджень мозку, пік її проявляється через рік-два після травми, і всього з 1941 року зареєстровано близько 50 випадків такого захворювання. Частина з них після спеціальної терапії та навчання знову "навчилася" правильно говорити, але більшість страждають все життя.

Синдром вибухає голови

Цей незвичайний синдром, на щастя, не призводить до вибуху голови, але при цьому всередині людина чує шум, тріск і інші звуки. Больові відчуття з цим не пов'язані, тільки значні незручності. Поки точно невідомо, яка причина такого синдрому, найчастіше він з'являється після перенесеного стресу і стомлення. Після відпочинку в більшості випадків симптоми синдрому пропадають.

Фатальна сімейна безсоння

Це спадкове захворювання, відомо тільки 40 сімей, схильних до йому. При такій безсонні в мозку розвивається особлива область, яка загальмовує центр сну, що призводить до неможливості заснути. Людина з працею спить все менше і менше, більше втомлюється, страждає галюцинаціями і головними болями і через кілька років помирає від перевтоми.

Нечутливість до болю

Є ряд людей, у кого невелика генетична мутація вимикає механізм перенесення больових сигналів по нервах в людському тілі. Здавалося б, таке життя - без болю і страждань - просто мрія кожної людини, але в дійсності хворий щомиті ризикує, тому що може в будь-який момент порізатися, обпектися або забитися, не помітивши цього відразу. Біль - це індикатор небезпеки, і без неї наше життя стає небезпечною. Всього в США відомо 100 випадків захворювання на цей синдром.

Синдром перевертня

По-науковому це називається гіпертріхозіс, і виражається в тому, що у людини починають рости волосся. Скрізь і безконтрольно, включаючи обличчя. Усього відомо 50 випадків, більшість з них передано у спадок. У 2008 році вчені з Колумбійського університету виявили, що ін'єкція тестостерону загальмовує ріст волосся і стимулює їх випадання в незвичайних областях, так що вже є один з варіантів лікування цього захворювання.

Синдром Аліси в країні чудес

Виявляється, буває й таке. При цьому нейрологічної розладі людина з трудом розділяє об'єкти за розміром, вважаючи все крихітним (мікропсія) або величезним (макропсія) щодо реальних розмірів. Найчастіше такий синдром провокується прийомом галюциногенних ліків або наявністю пухлини в мозку.

Синдром Стендаля

Ще одне незвичайне захворювання, при якому людина відчуває сильне хвилювання, тремтіння, галюцинації та запаморочення при погляді на предмети мистецтва. Таку людину не можна пускати в Ермітаж - загине.

Синдром Мебіуса

Нейрологічної захворювання, яке виявляється з народження і виражається в неможливості управління своїми лицьовими м'язами. Така людина не вміє посміхатися, сміятися, плакати і навіть рухати очима. Також йому важко ковтати. На щастя, зафіксовано зовсім небагато людей, що страждають таким синдромом.

Синестезія

Це єдиний в списку синдром, який можна в ряді випадків порахувати перевагою. Людина, що страждає синестезією, плутає органи почуттів, тобто може "чути" або "відчувати" зображення, або, приміром, "бачити" звуки. До 5% світового населення в тій чи іншій мірі мають синдроми синестезії. Хвороба ця спадкова, часто виявляється у людей, які втратили зір, або слух, а також у артистів і музикантів та інших творчих людей.