Головна » 2010 » Липень » 5 » Фаст фуд (Fast food - швидка їжа)

Фаст фуд (Fast food - швидка їжа)

Компанія «Проктер енд Гембл» заощаджує шалені гроші на сплату ПДВ у Великобританії у зв'язку з тим, що за законами цієї країни чіпси «Прінглс» є «картопляної закускою» Матися чіпсами «Прінглс» не може, бо зміст картоплі в ньому менше 50%.

10 місце: Піонером фаст-фуду була компанія "Білий замок" ( "White Castle"), перша закусочна якої відкрилася в 1921 році в Канзасі. Фірмовим блюдом "Білого замку" були гамбургери, які на той час для американців були дивиною. Потенційних покупців радувала й стабільна ціна на їжу: незважаючи на Велику Депресію, Другу Світову війну і інфляцію компанія до 1946 року продавала свої гамбургери по п'ять центів

9 місце: Сьогодні в США харчова галузь витрачає більше 33 мільярдів доларів в рік на рекламу продуктів, які найбільш перевантажені жиром, сіллю і цукром. До заборони в 2009 році, більшість реклами їжі в канадський дитячих телевізійних програмах було присвячено фаст-фуду, газованих напоїв, цукерок та пластівців з цукром.

8 місце: Кожен місяць більше 90% дітей у США їдять в Макдональдсі.

7 місце: Під час 1950-х років стандартна порція газованого напою в ресторані швидкого харчування містила близько 225 г. Сьогодні «дитяча» порція кока-коли в «МакДональдс» становить 340 г, а велика - 900 г (це близько 310 ккал!) .

6 місце: найчастіше вживається овоч в Америці - це картопля фрі.

5 місце: Велика порція картоплі фрі в «МакДональдс» містить 610 кілокалорій і 29 г жирів. Така ж порція в «Бургер Кінг» містить 590 ккал і 30 г жирів.

4 місце: Виробники фаст-фуду отримують більш високий прибуток від продажу газованих напоїв, ніж від харчових продуктів. У 1997 році американці витратили понад 54 мільйонів на газовані напої. Хлопчики у віці від 12 до 19 років випивають в середньому 868 банок газованої води на рік.

3 місце: У США ожиріння - друга після куріння причина смертності.

2 місце: Найдорожчий бургер коштує $ 120 і продається тільки в нью-йоркському «Bistro Moderne» і в ресторані Даніеля Булуда «Brasserie» в Лас-Вегасі, і тільки в сезон чорних трюфелів. Крім трюфелів, до складу начинки бургера входить шматок говяжей вирізки, маринований у червоному вині, різні овочі і сир пармезан. Найдорожча піца коштує $ 1000. Її начинка складається з чотирьох різних сортів ікри, тонких шматочків хвостів лобстерів, і сметани з зеленою цибулею.

1 місце: За чудовий смак більшості готових страв відповідає американська галузь штучних ароматизаторів з оборотом 1,4 мільярда доларів на рік. Звичайний полуничний коктейль містить приблизно п'ятдесят штучних інгредієнтів.