Головна » 2010 » Липень » 7 » Топ фактів про космос!

Топ фактів про космос!

Незважаючи на рівень розвитку цивілізації, людство все так само знає дуже мало про навколишній світ. Тим не менш, деякі факти з того, що ми знаємо, дивовижні і непередбачувані.

10. Легкість

Якщо опустити Сатурн у воду, він буде плавати на поверхні. Середня щільність речовини Сатурна майже в 2 рази менше щільності води. Якщо Ви зможете знайти відповідний стакан (діаметром не менше 60 тисяч км), то самі зможете це перевірити.

9. Постійний рух.

Всі ми - люди, будинки, річки і гори - постійно рухаємося у просторі із швидкістю 530 кілометрів на секунду. Усередині нашої галактики ми рухаємося зі швидкістю 225 км / сек, а сама Галактика мчить у просторі зі швидкістю 305 км / сек. Таким чином, поки Ви читаєте цей абзац , Земля перенесла Вас на відстань 3 тисячі кілометрів.

8. Прощавай, старий друг ...

Місяць віддаляється від Землі. Щороку Місяць віддаляється від Землі на відстань майже 4 см. Причин цьому багато, одна з них - уповільнення періоду обертання Землі на 2 мілісекунди на день. Учені не знають, як утворився Місяць, припускають, що це - уламок Землі, «відбитий» великим космічним тілом, що вдарив в поверхню Землі багато мільярдів років тому

7. Світло з минулого

Світло Сонця, який Ви бачите, має вік 30 тисяч років. Енергія, яку ми отримуємо від Сонця, що утворилася в його ядрі 30 000 років тому - саме стільки часу необхідно, щоб фотони (частки світла) «пробилися» з центру світила до його поверхні. Після цього вони досягають Землі всього за 8 хвилин. Температура сонячного ядра більше 13 мільйонів градусів, і вся виробляється їм енергія повинна спочатку пройти через численні верстви до поверхні у вигляді світла інших випромінювань.

6. Сонячна дієта.

Сонце втрачає більше мільярда кілограм маси в секунду. Це відбувається за допомогою сонячного вітру - потоку частинок, що рухаються з поверхні Сонця в різних напрямках. Природа і причини його ще повністю не вивчені. До речі, однієї крихітної частинки сонячного вітру (розміром з макове зернятко) досить, щоб убити людину на відстані до 160 км.

5. Велика Ведмедиця - не сузір'я.

Одне з найбільш помітних утворень у небі - Велика Ведмедиця. Насправді це не просто сузір'я, а так званий Астеризм. Таким словом називають видиме скупчення зірок, який насправді розташовані дуже далеко один від одного, в різних галактиках. Ми ж бачимо такі форми тільки завдяки особливому розташуванню Землі щодо астерізму. Велика Ведмедиця - це частина іншого сузір'я, т.зв. Ursa Major (Велика Ведмедиця)

4. Уран спочатку називався «Зірка Георга».

Коли учений Вільям Гершель відкрив планету Уран в 1781 році, він отримав право назвати своє відкриття. Він вибрав ім'я Georgium Sidus (Зірка Георга), на честь короля Георга III. Ось що вчений з цього приводу сказав: «У минулі часи назви планет давали за іменами відомих богів - Меркурій, Венера, марс та ін У сучасне філософське час я хочу вчинити по-іншому. Якщо нащадки запитають - коли була відкрита остання планета сонячної системи? Відповідь буде дуже почесним - Під час правління короля Георга III ». Уран також був першим планетою, відкритої за допомогою телескопа.

3. У Землі є 4 місяця.

Це не зовсім правда, але дуже близько. У 1896 році Duncan Waldron виявив астероїд діаметром 5 км, що обертаються навколо Сонця з частотою, рівній частоті обертання Землі. Через це виходило, що це небесне тіло постійно рухалося поруч із Землею. Астероїд був названий Cruithne (Крінуе) на честь давньої Шотландської народності. З-за його постійному зв'язку із Землею він був названий другим супутником Землі. Побачити цей супутник можна тільки в досить сильний телескоп. Після цього було відкрито ще 3 подібних небесних тіла, пов'язаних із Землею. На малюнку вище траєкторія одного супутника позначена синім кольором, Землі - жовтим.

2. Музика сонячних плям.

Сонячні плями - одна з причин особливого звучання скрипки Страдіварі. Антоніо Страдіварі є видатним майстром скрипки, що жили у 17-18 столітті. Вчені не можуть з'ясувати, чому його скрипки звучать по-особливому, однак вони виявили, що деревина, яку. він використав, дуже важлива для звуку скрипки. в період 1500-1800 років Земля переживала Малий Льодовиковий період, пов'язаний зі збільшенням активності вулканів і зменшенням сонячної активності (мінімум Маундера). Як результат цього, дерева, які росли в той час, дуже тверді (через повільне зростання). Такий матеріал найкраще підходить для виробництва скрипок. На фото вгорі зображені річні кільця дерева, з якого зроблена найвідоміша скрипка, «Messiah». Видно, що за рік дерево виростає в товщину всього на 1-2 мм, що давало дивовижну твердість його деревині.

1. Холодна зварка.

Якщо два шматочки металу стикнуться в космосі, вони приварються один до одного. Це звучить неймовірно, але це правда. Якщо на їх поверхні не буде окислів, так і станеться. На Землі такого не відбувається, тому що в атмосфері на поверхні відразу утворюються оксиди. Може здатися, що це велика проблема, але насправді це не так. Всі інструменти до польоту в космос мимоволі окисляються на Землі. Подібне явище холодного зварювання було спеціально вивчено в космосі і було підтверджено дослідами.