Головна » 2010 » Липень » 5 » 10 найбільших тварин льодовикового періоду

10 найбільших тварин льодовикового періоду

Ера Плейстоцену почалася 1.8 мільйона років тому і закінчилася приблизно 10000 років тому. Під час цієї ери було кілька льодовикових періодів. Людина вже активно заселяв всі материки планети. Тварини, не дивлячись на свої гігантські розміри, вже були схожі на сучасних. Останній льодовиковий період став підходити до кінця, і всі гіганти зникли з лиця Землі. Що викликало загибель цих тварин: зміна умов навколишнього середовища, внаслідок зміни клімату, хвороби або людина, що полює на цих гігантів?

Хочешь сделать что-нибудь приятное своему домашнему питомцу? В интернет зоомагазине Покорми.com ты сможешь купить различные зоотовары для своего любимца. Данный интернет зоомагазин имеет следующие преимущества: простота, доступность, скорость и наглядность. Загляни на Покорми.com
Ірландський лось (Megaloceros) - найбільший з усіх лосів, що жили на нашій Землі. Він жив не лише в Ірландії, але і в континентальній Європі та Азії, включаючи Росію. Зростання найбільших представників перевищував 2 метра в холці, а відстань між кінчиками рогів становило 3,7 метра!

Гігантський Короткомордий ведмідь (Arctodus simus) мав здатність бігати на двох довгих задніх ногах. Цей ведмідь міг розігнатися до 64 кілометрів на годину. Висота в холці його перевищувала 1,5 метра, але коли тварина ставало дибки, його зріст становив майже 4 метри. Мешкав цей гігантський Короткомордий ведмідь в Алясці і на Заході Канади, можливо також, зустрічався і у нас на Чукотці.

Сирійський верблюд. Кістки цього гігантського верблюда були виявлені тільки два роки тому. Ріст у холці цієї тварини наближався до 4 метрів. Мешкав цей гігантський «корабель пустелі» в Сирії приблизно 10 000 років тому.

Гігантський лінивий (Megatherium americanum) важив п'ять тонн. Коли цей лінивий стояв на задніх лапах його зростання становило майже 4 метри. Мешкало цю тварину в Південній Америці, як і його сучасні родичі, харчувалося листям, тільки з-за великої ваги гігантський лінюху НЕ лазив по деревах. Існувало кілька різновидів цього лінивого, деякі з них жили навіть у Північній Америці. Тварина зникло близько 10000 років тому, деякі представники на Карибських островах проіснували аж до 1550 року до нашої ери.
Шаблезубий тигр (Smilodon). Існувало кілька різновидів цієї тварини. Найбільші популяції цієї кішки жили у Південній та Північній Америці. Довжина зубів цього тигра була 30 сантиметрів, стародавні люди часто гинули від цих котячих шабель. Вага тварини був близько 360 кілограм, а розміри, як у сучасного лева.
Північноамериканський лев (Panthera leo atrox) за розмірами перевершував шаблезубими тигра, його довжина перевищувала 2,5 метри. Гігантський бобер (Castoroides ohioensis) був довжиною майже 3 метри. На відміну від сучасного бобра він не мав сплощене хвоста. Такий «бобрик» з метою самозахисту легко міг «Забобрить» людини. Тераторн (Argentavis magnificens) був предком гігантського кондора. Розмах крил цього птаха досягав до 9 метрів. Вага птиці перевищував 90 кілограм.

Мастодонти (Mammut americanum), як і мамонти були покриті шерстю. За розмірами вони трохи поступалися мамонтів, але перевершували слонів. Їх зростання у холці перевищував 3 метри. Харчувалися мастодонти листям дерев.

Мамонти (Mammuthus primigenius) були предками сучасних слонів. Тіло мамонтів було вкрите густою вовною. Довжина волосся цієї тварини сягала майже метра, довжина іклів була близько 1,5 метрів. Мешкали мамонти на Півночі Євразії та Америки. Мамонт прожив найдовше гігантів льодовикового періоду. Саме масове зникнення мамонтів сталося близько 8000 років тому. Карликова різновид мамонтів проіснувала на сибірському острові Врангеля до 1700 року до нашої ери.