Головна » 2010 » Липень » 5 » 13 фактів про цукор

13 фактів про цукор

* Вживання зайвої кількості цукру може призвести до появи зморшок через те, що цукор відкладається про запас у колагени шкіри, роблячи її менш еластичною. Гарна новина - якщо зменшити споживання цукру, то цей процес звертається назад.
Рекомендуємо - центр китайської медицини, в якому практикується традиційна цигун-терапія - Центр Хуа То.
* В Індії ще 2000 років тому робили кристалічний цукор з тростини. Коли Олександр Македонський добрався до індійської території, він був здивований процесом одержання меду без використання бджіл (тобто, штучного меду з цукру)


* У 1747 році німецький хімік Andreas Marggraf виявив, що цукор в цукровому буряку ідентичний такому в цукровому очереті. Це відкриття відкрило дорогу виробництва цукру в північних регіонах - перший цукровий завод, який отримує цукор з буряка, заробив у 1802 році.

* Ви можете за один раз з'їсти 16 кубиків цукру? А знаєте, що в 500 мл кока-коли міститься еквівалент 16 кубиків цукру, і при її вживанні весь цей цукор в розчиненому вигляді потрапляє у ваш шлунок.

* Напої з використанням синтетичних підсолоджувачів (не натурального цукру) можуть призвести до ожиріння, тому що відсутність в них цукру "обманює" наш організм, спонукаючи його поглинати більший обсяг напоїв.

* Штучні підсолоджувачі - аспартам (Е951) і сахарин - були отримані випадково. Перший в процесі окислення 2-толуолсульфонаміда, а друга - в ході дослідів з одержання ліки від виразки. Вчений Джеймс Шлаттер випадково вмочив палець в отримане речовина, і облізнув його, виявив, що воно солодке.

* Хіміки - відчайдушні хлопці, вони все пробують на смак:) Ще один замінник цукру - сукралоза (sucralose) був спочатку розроблений як інсектицид, а асистент хіміка вирішив спробувати його на смак.

* Найсильніша замінник цукру - лугдунам (lugduname), він майже в 300000 разів солодше цукру. Це означає, що для того, щоб підсолодити, наприклад, чашку чаю, замість двох чайних ложок звичайного цукру (близько 10 г) достатньо одного кришталика цього чудового речовини (30 мільйонних часток грама). А кілограмовий пакет лугдунама може "підсолодити" цілий олімпійський басейн на 10 доріжок.

* Один з видів цукру - гліколевої альдегід був знайдений навіть в скупченнях міжзоряного пилу за мільярди кілометрів від нашої планети. При його реакції з іншими видами цукру утворюється рибоза - основа ДНК і РНК, речовин, які є в будь-якому живому організмі. З цього можна зробити два припущення. Перше - життя на Землі могло зародитися саме при взаємодії компонентами такого пилової хмари, і друге - можливо, життя є не тільки на Землі.

* Якщо змішати глюкозу, кукурудзяний сироп і селітру, вийде один з видів ракетного палива, яке використовується любителями модельного ракетобудування.

* Цукор взагалі є паливом у прямому розумінні слова - для багатьох організмів на Землі перетворити в енергію найпростіше яку-небудь різновид цукру. Вже створені органічні паливні елементи, які готують на заміну звичайним акумуляторів в ноутбуках / мобілки / etc, і вони використовують саме солодкий розчин. При бажанні ви зможете заправити мобільник кока-колою в будь-якому магазинчику:)

* У США випускається цікаве ліки в таблетках під назвою Obecalp. Основним його компонентом є цукор, а призначають такі таблетки дітям при несуттєвих скарги на здоров'я. У чому особливість цих ліків? Прочитайте назву навпаки.

* Глікозамід (знову ж таки один із видів цукру) працює як імунодепресанти в дослідах на мишах, а ксилитол (цукровий алкоголь) може попереджати інфекції у дітей.