Головна » 2013 » Червень » 4 » Бездоганний педагог очима студента

Бездоганний педагог очима студента

Від студентів нерідко можна почути скарги на викладачів: незаслужено занижують оцінки, на лекціях нудно, пояснюють сухо і незрозуміло, і т.д. Хотілося б зрозуміти, чи існує він ідеальний педагог?

Спробуємо розібратися, і заодно з'ясуємо, що ж насправді важливо для самих студентів.

Зовнішній вигляд, стать, вік ...


Всі ці фактори якщо і грають якусь роль у відношенні до викладача, то далеко не найголовнішу. Навіть неймовірно симпатичний лектор, будь то дівчина чи молода людина - у нього не вийде утримувати на собі увагу студентів більше однієї лекції, якщо тільки не зацікавить своїм предметом.

Комунікабельність

Вміння знаходити спільну мову з різними людьми дуже цінно, але вимагає певних психологічних навичок. Як варіант, людина відкрита і любить людей, ставитися до інших з доброзичливістю, теплом і розумінням - для такого спілкування не стане проблемою.

Ерудованість

Різнобічні знання і начитаність педагога зобов'язані вражати і надихати студентів для отримання більшої кількості інформації. Завжди цікаво слухати викладачів, здатних призводити масу найрізноманітніших прикладів, передавати різні ситуації, пов'язані з людьми чи подіями.

Форма подачі навчального матеріалу

Є вирішальним моментом для розуміння і запам'ятовування. Викладач зобов'язаний бути яскравим оратором. Особливо важливими для лектора є дикція і гучний, але спокійний голос. Щоб створити довірчу і невимушену атмосфера в аудиторії, необхідний зв'язок між студентом і викладачем, досягти його реально під час невеликих пауз. Студент відпочиває від листа - лектор розповідає щось забавне і / або цікаве. Например, мой любимый лектор недавно рассказывал о Матче за мировое первенство с Капабланкой. Капабланка - 3-й чемпион мира по шахматам, победитель многих международных турниров по шахматам. Было очень интересно слушать.

Які навички потрібно закріпити

Назавжди запам'ятати всі лекції неможливо. Тому, завдання викладача навчити студента не просто отримувати готові знання, а вміти добувати їх самостійно - знаходити корисну інформацію і відсіювати неактуальну.

Підводячи підсумки, потрібно зупинитися на тому, що, перш за все викладач повинен бути цікавою особистістю, а головними його якостями є товариськість, ерудиція, професіоналізм, красномовство (побіжне володіння словом, дикція, логіка і почуття гумору), а так само безперервна робота над собою . Якщо педагог сам по собі цікава людина, то й предмет його стане захоплюючою наукою, а не рутинної начиткою.