Головна » 2013 » Квітень » 25 » Чи окупається вища освіта?

Чи окупається вища освіта?

В умовах економічного спаду американські дослідники запропонували застосовувати абсолютно новий підхід до оцінки ефективності освіти. Тепер основний критерій - окупність вкладень у вищу освіту.
Черговий випуск журналу Smart Money спробував скласти рейтинг «кращих коледжів з точки зору доходу». 50 шкіл були оцінені за запропонованим журналом коефіцієнту «окупності» - відношенню середньої зарплати випускника до вартості навчання в університеті або коледжі.

Результат по США такий: найвищим коефіцієнтом володіють Університет штату Джорджія з середньою окупністю 338%, Texas A & M (315%), Університет штату Техас, Остін (306%), Georgia Tech (263%) і Університету штату Вашингтон (225%). Першими в категорії гуманітарних наук стали Вашингтона і Лі (165%), Університет Річмонда (130%), Lafayette College (115%), коледж Святого Хреста (114%) і Бакнелла (114%). У п'ятірку кращих з «Ліги плюща» увійшли Прінстон (132%), Дартмут (131%), Єльський університет (127%), Гарвардський (124%) і Університету Пенсільванії (124%).

Много печатаете и часто печатаете тяжелые pdf-файлы или демонстрации PowerPoint? В таком случае, мы советуем покупать лазерный принтер сканер с великим размером своевременной памяти. Лазерный принтер может также иметь разъем для включения дополнительных модулей своевременной памяти.

Природно, при такому підході, державні університети значно перевершують за «окупності» приватні. Журнал Smart Money вже зазнав різкої критики з боку низки приватних університетів, насамперед, входять в елітну «Лігу плюща».

У принципі, будь-який студент вузу з легкістю може обчислити «коефіцієнт окупності» своєї освіти. Для цього йому достатньо з'ясувати середню зарплату випускників подібних спеціальностей. Отримати достовірну інформацію можна не тільки у знайомих випускників, але і в інтернет-спільнотах. А потім розрахувати співвідношення зарплати до вартості навчання. Тільки раціональніше зробити це не по університету або коледжу в цілому, а з конкретної спеціальності.