Головна » 2010 » Липень » 2 » Чи знаєте ви, що ...

Чи знаєте ви, що ...

* Айсберг містить більше тепла, ніж горить сірник, але це тепло рівномірно розподілено по всій товщі замерзлої води

* Король Англії Чарльз Другий втирав в себе пил з єгипетських мумій, щоб «увібрати стародавнє велич»

* Печери «дихають». Це відбувається, коли атмосферний тиск змінюється, і повітря всередині них виходить через тріщини назовні або, при підвищеному зовнішньому тиску, просочується всередину.

* Випадки нанесення каліцтв метеоритами вкрай рідкісні, але тим не менше в історії зафіксовано. Приміром, 21 червня 1994 іспанець Хосе Мартін разом з дружиною їхали в автомобілі неподалік від Мадрида, коли метеорит масою півтора кілограми влетів у лобове скло, зігнув рульове колесо і застряг в задньому сидінні. Мартіну зламав палець, дружина відбулася легким переляком.

* Якщо хтось попросить вас назвати отруйних тварин, то ви напевно згадаєте про змій, павуків і скорпіонів. Проте у світі існує не менше трьох видів отруйних ... птахів. Одна з таких пташок з вельми неблагозвучні назвою чубатий пітохуі (Pitohui dichrous) живе в Новій Гвінеї. Отрута міститься у шкірі, в пір'ї і майже у всіх внутрішніх органах. Яд Новогвінейське птахів те саме що батрахотоксіну - тому самому, що буквально просочує тіло колумбійських жаб-древолазов. Звичайно, у мухоловки концентрація отрути в організмі значно менше, ніж в організмі древолазов. У птиці масою 60-65 г міститься 15-20 мкг токсину в шкірі і 2-3 мкг на пере. Для людини потрапляння цієї отрути загрожує тільки отруєння або сильних опіків, але ось кролики, собаки, миші, жаби і жаби вмирають за лічені хвилини.

* Коли в бджолиний вулик прибуває нова матка, вона починає «співати» на певній частоті, спонукаючи робочих бджіл убити інших маток, якщо такі є у вулику. Частота цього звуку однакова в усіх видів бджіл, за винятком африканських - ці дзижчать голосніше і вище.

* Існує гіпотеза, що наше Сонце має зірку-компаньйона, розташовану на відстані півтора світлових років від світила. Орбіта його еліптична, період обігу близько 26 мільйонів років, у певний період ця зірка обмінюється з Сонцем матерією, при цьому частина «обміну» перетинає орбіту Землі, що викликає масове вимирання більшості живих істот на нашій планеті. У ряді досліджень вченим вдалося виявити таку періодичність, але прямого доказу існування такої зірки-компаньйона поки немає. Вважається, що це червоний карлик, у нього навіть є назва - Немезіс.

* Є такий мінерал - фульгіріт, який утворюється в результаті удару блискавки в грунт. При цьому під дією високої температури (1500 градусів і вище) пісок і глина миттєво сплавляються, утворюючи склоподібних трубки. На фото зображений фрагмент такого мінералу.

* У момент винаходу своєї температурної шкали Андерс Цельсіус вважав, що нуль градусів - це точка кипіння, а 100 градусів - точка замерзання води. Після його смерті шведський лікар Карл Лінней запропонував розгорнути шкалу навпаки, що й було зроблено.

* Університет Occidental College, що в Лос-Анжелесі, відомий своєю оригінальною навчальною програмою. Це також єдиний у світі навчальний заклад, де існує предмет під назвою Дурість (Stupidity). Під керівництвом професора філософії, студенти вивчають дурість на прикладі президента Буша і мультсеріалу Бівіс і Батхед. Кажуть, що на іспитах ніхто не тупить.

* Якщо на тверду (наприклад, гранітну) поверхня кинути три кульки - гумовий, скляний і металевий, який з них відскочить вище, як ви думаєте? Ні, не гумовий, а скляний, після металевий, а гумовий покаже найгірший результат. Це відбувається тому, що гумовий шар при ударі деформується, «розтікається» по поверхні, тому більша частина кінетичної енергії губиться на тертя і деформацію кульки.

* Найстаріший парламент у світі - парламент Ісландії. Він був затверджений в 930 році - більше тисячі років тому.

* Швидкість поширення звуку в металі набагато вище, ніж у повітрі - більше 5000 метрів на секунду. Для порівняння, у воді ця величина становить 1480 метрів в секунду, а в повітрі і того менше - 330 метрів за секунду.

* Більшість айсбергів складаються з масивів замерзлої прісної води, що відкололися від льодовика. Існують також «солоні» айсберги, які можна визначити за їх зеленому кольору. Коли прісноводні айсберги потрапляють в солону воду, за певних умов ця вода намерзає поверх прісного льоду, утворюючи характерні кольорові синьо-зелені смуги. На фото - один з таких кольорових айсбергів.

* Ми всі живемо в льодовиковий період. Він розпочався 10-15 тисяч років тому, і буде тривати ще не менше 50 тисяч років. Після нас чекає обмерзання, схід льодовиків та інші цікавинки. Так що на вашому місці я б не хвилювався щодо «глобального потепління».

* У 1952 році Ізраїль запропонував стати президентом Альберта Ейнштейна, але вчений відмовився.

* 27-а поправка до Конституції США була внесена на розгляд в 1789 році, а схвалена в 1992, через 202 року. Все зрозуміло, якщо врахувати, що в ній сенаторам забороняється підвищувати собі платню до їх переобрання.

* На острові Сарк поблизу Англії (населення до тисячі осіб) офіційним строєм до 2008 року був феодалізм.

* Перший ядерний реактор був споруджений на майданчику для сквоша біля Чиказького футбольного стадіону 2 грудня 1942. Потужності цього реактора ледь вистачало на одну лампочку, але тим не менш початок був покладений. Керував проектом знаменитий італійський фізик Енріко Фермі.

* Американська компанія Lewyt Corp в 50-х роках займалася розробкою ... ядерного пилососа. Алекс Левит був настільки впевнений в успіху, що стверджував, що до 1965 року ці апарати з'являться в магазинах.