Головна » 2010 » Грудень » 20 » Чорнобильські вовки

Чорнобильські вовки

Після того, як люди стали покидати тридцятикілометрову Зону відчуження, там почала править природа. Вже зараз буйно квітнуть рослини і, практично, не побоюючись людини, гуляють дикі тварини. Люди, які працюють в Зоні говорять, що звіри підходять дуже близько до житла людей. Але тепер хижі мешканці Зони вирішили повоювати за територію.
Вовки самі по собі дуже недурні тварини і відмінні мисливці. Вони знають, як правильно висліджувати здобич, а потім брати її в лещата всією зграєю. Але безлюддя і радіація зробили тварин ще розумнішими і сильнішими. Вага чорнобильських вовків вже перевалила за сотню кілограм, при нормі в шістдесят п'ять кілограм. Тепер зграя з п'ятнадцяти таких осіб без особливих проблем може полювати на все живе.

Найти хорошую работу в Киеве. Получить хорошую работу в Киеве с приличной зарплатой. Широкий выбор вакансий в Киеве.

- Вони ось тут оленів розірвали, чотирьох відразу. Це те, що я знаю. А в лісі що твориться - там справжній скотомогильник, кісток по лісу повно, - говорить дід Іван.
Деякі працівники Зони відчуження говорять, що вовки щодня полюють на собак. Одна зграя хижаків може налічувати до п'ятнадцяти одиниць - проти такої кількості вовків ніщо не встоїть. Крім того, останнім часом почастішали випадки захворювання тварин сказом. До екологічного інспектора в Чорнобильській зоні, буквально, щодня звертаються люди за порадою - що робити з домашніми тваринами, які вже захворіли. Екологи регулярно проводять імунізацію диких тварин - розкладають або розкидають з вертольота спеціальні брикети, після з'їдення яких, у тварин з'являється імунітет.
Не обійтися і без відстрілу вовків. Для цього запрошують мисливців з бездоганною репутацією, досвідом полювання більше п'яти літ, і без шкідливих звичок.
- Вовк - дуже розумна тварина. Вони дуже добре відчувають присутність людини. Найменший шерех або запах сигарет - зграя підіймається і відразу йде, - говорить головний фахівець по полюванню Іванковського району Валерій.
Якщо повезе підстрілити вовка, його тіло чекає не дуже приємна процедура. Тварині відрізують голову, яку передають в лабораторію. А вона вже робить висновок, чи була хвора тварина сказом.
Правда, не дивлячись на активну боротьбу людей і вовків, багато хто сумнівається, що хижаків вдасться перемогти - чорнобильські вовки поводяться дуже розумно, як для тварин. Валерій говорить, що минулого разу вовчиха почула нежданих гостей ще здалеку, і відразу підняла по тривозі молодняка.
- Один раз бачив, як вони перепливали річку. Так здоровенні ж які! Вони намокнули, і хвости у них довгі такі, я подібне чудо ще не бачив. А то вовки, - говорить дід Іван.