Головна » 2010 » Липень » 5 » Цікаві космічні факти

Цікаві космічні факти

Незважаючи на рівень розвитку цивілізації, людство все так само знає дуже мало про навколишній світ. Тим не менш, деякі факти з того, що ми знаємо, дивовижні і непередбачувані.

Червоний гігант - зірка Бетельгейзе, має діаметр більше, ніж орбіта руху Землі навколо Сонця.

19% сонячної енергії поглинається атмосферою, 47% - падає на Землю, а 34% - повертається у космос.

Тривалість повного сонячного затемнення не перевищує 7,5 хвилин; повного місячного затемнення - 104 хвилин.

Перший зоряний каталог був складений Гіппарх в 150 р. до н.е.

99 відсотків маси сонячної системи сконцентровано на Сонце. За одну хвилину Сонце виробляє більше енергії, ніж вся Земля витрачає за рік. Світло Сонця, який Ви бачите, має вік 30 тисяч років.

Енергія, яку ми отримуємо від Сонця, що утворилася в його ядрі 30 000 років тому - саме стільки часу необхідно, щоб фотони (частки світла) «пробилися» з центру світила до його поверхні. Після цього вони досягають Землі всього за 8 хвилин. Температура сонячного ядра більше 13 мільйонів градусів, і вся виробляється їм енергія повинна спочатку пройти через численні верстви до поверхні у вигляді світла інших випромінювань.

Висота вулкана Нікс Олімпік, що знаходиться на Марсі, - більше 20 км. Атмосфера Марса на 95% складається з вуглекислого газу. . Гори на Марсі досягають висоти 20-25 кілометрів.

2,5 км - максимальна товщина крижаного покриву на північному полюсі Марса.

Коли ми дивимося на найдальшу з видимих зірок, ми дивимося на 4 мільярди років у минуле. Світло від неї, що мандрував зі швидкістю майже в 300 000 км / секунду досягає нас тільки через багато років. З дванадцяти самих яскравих зірок, Капела - сама північна.

Капела - найяскравіша жовта подвійна зірка з Сузір'я Візничого на відстані 42,2 світлових років від Сонця, також це 6-а по яскравості зірка на небі. Два компонента A і B - яскраві жовті зірки спектрального типу G (A - G8IIIv і B - G1IIIe). Назва зірки Capella означає "маленька коза"
(Лат. Capra - "коза").

Близько сорока нових зірок з'являється в нашій галактиці щороку. Якщо протягнути павутину до найближчої до нас зірки в сузір'ї Центавра, то вона важила б п'ятсот тисяч тонн.

За 10 хвилин космічний корабель може сфотографувати до 1 млн кв. км земної поверхні, в той час як з літака таку поверхню знімають за 4 роки, а географам і геологам потрібно було б для цього не менш 80 років.

Єдина подружня пара, що літали в космос - американські астронавти Джен Девіс і Марк Лі, що входили до складу екіпажу корабля "Ендевер" (12-20 вересня, 1992 року).

Автомобілю, рухаючись з середньою швидкістю 60 миль на годину, було б потрібно приблизно 48 мільйонів років, щоб досягти найближчої до нас зірки (після Сонця) Проксими Центавра.

Хмара Сміта (внизу праворуч) розташоване приблизно в 12 тисячах парсеків від Чумацького Шляху. Воно рухається в наш бік зі швидкістю близько 300 км / сек. Зіткнення (його місце зазначено хрестиком) обіцяє появу нових зірок. Жовта точка показує положення Сонця (ілюстрація Bill Saxton / NRAO / AUI / NSF).
12 млрд років - такий вік найдавніших галактик, сфотографований космічним телескопом "Хаббл".

За останні 500 років маса Землі збільшилася на мільярд тонн за рахунок космічного речовини. Тиск у центрі Землі в 3 мільйони разів вище, ніж тиск у земній атмосфері. Земля - єдина планета, названа не на честь бога. Кожні добу на Землю падає близько 200 тисяч метеоритів. Щоб сонячне світло досяг Землі потрібно близько 8,5 хвилин. Якби Земля оберталася у зворотний бік навколо своєї осі, то в році було б на дві доби менше.

Відстань до найближчої (після Сонця) від нас зірки (Проксими Центавра) - 4,24 світлові роки.

Найбільша планета Сонячної системи велика - Юпітер.

Всі планети сонячної системи могли б поміститися усередині планети Юпітер.

Тривалість першого виходу в космос (Леонов) становила 12 секунд.

Орбітальна станція "Мир" була виведена на орбіту 20 лютого 1986. За весь час існування станції "Мир" на ній побувало 135 чоловік з 11 країн. На борту станції "Мир" знаходиться більше 14 тонн різної дослідницької апаратури.

Загальна маса станції "Мир" з двома при стикованими кораблями становить більше 36 тонн.

Тривалість одного "року" на Плутоні - 247,7 земних років.
Перший космічний політ Юрія Гагаріна тривав рівно 1 година 48 хвилин.

Астероїди 4147, 4148, 4149 і 4150 названі на честь "Бітлз": Джоном Ленноном, Полом Маккартні, Джорджа Харрісона і Рінго Старом відповідно.

Найбільший місячний кратер, видимий із Землі, називається Бейлі або "поле загибелі". Він має площу приблизно в 26 000 квадратних миль.

Перші карти Місяця виготовив в 1609 році Томас Харріот. Найвища температура на Місяці - 117 градусів Цельсія. Найнижча температура на Місяці -164 градуси Цельсія. Найвища гора на Місяці має висоту 11 500 метрів. Діаметр Місяця - 3476 кілометрів. Земля важить приблизно 600 трильйонів тонн. Місяць легше Землі в 80 разів.

Найгарячіша планета нашого всесвіту - Венера. Період обертання Венери навколо осі - тривалий, близько 243 земних діб, - більше, ніж період обертання навколо Сонця (224,7 діб), тому на Венері "доба" довше року. Планета Уран видно з Землі неозброєним оком. Коли учений Вільям Гершель відкрив планету Уран в 1781 році, він отримав право назвати своє відкриття. Він вибрав ім'я Georgium Sidus (Зірка Георга), на честь короля Георга III. Ось що вчений з цього приводу сказав: «У минулі часи назви планет давали за іменами відомих богів - Меркурій, Венера, Марс та ін У сучасне філософське час я хочу вчинити по-іншому. Якщо нащадки запитають - коли була відкрита остання планета сонячної системи? Відповідь буде дуже почесним - Під час правління короля Георга III ».

Уран також був першим планетою, відкритої за допомогою телескопа.
Ганімед, найбільший із супутників планети Юпітер за своїми розмірами перевершує планету Меркурій.

Площа сонячної поверхні розміром з поштову марку світить з такою ж енергією, як і 1 500 000 свічок.

Нейтронні зірки є найбільш сильними магнітами у Всесвіті. Магнітне поле нейтронної зірки в мільйон мільйонів разів більше, ніж магнітне поле Землі. Якщо наповнити чайну ложку речовиною, з якого складаються нейтронні зірки, то її вага буде дорівнювати приблизно 110 мільйонів тонн!

Якщо опустити Сатурн у воду, він буде плавати на поверхні. Середня щільність речовини Сатурна майже в 2 рази менше щільності води. Якщо Ви зможете знайти відповідний склянку (діаметром не менше 60 тисяч км), то самі зможете це перевірити.

Сонячні плями - одна з причин особливого звучання скрипки Страдіварі. Антоніо Страдіварі є видатним майстром скрипки, що жили у 17-18 столітті. Вчені не можуть з'ясувати, чому його скрипки звучать по-особливому, однак вони виявили, що деревина, яку. він використав, дуже важлива для звуку скрипки. в період 1500-1800 років Земля переживала Малий Льодовиковий період, пов'язаний зі збільшенням активності вулканів і зменшенням сонячної активності (мінімум Маундера).

Як результат цього, дерева, які росли в той час, дуже тверді (через повільне зростання). Такий матеріал найкраще підходить для виробництва скрипок.