Головна » 2010 » Грудень » 20 » Генно модифіковані організми (ГМО). Продукти без ГМО

Генно модифіковані організми (ГМО). Продукти без ГМО

За останній рік всі продукти харчування стали гордо маркуватися "БЕЗ ГМО". Причому як на зразках з високим ступенем їх наявності, так і на продуктах, ГМО в яких в принципі відсутній.
Бачимо, як добрі наміри перетворюються в зворотню реакцію. Тобто зараз вже на маркування "БЕЗ ГМО" споживачі перестають реагувати, оскільки перестають йому довіряти. А все чому? Тому що наші чиновники постійно "винаходять велосипед" замість того, що скористатися безкоштовним досвідом країн, що пройшли через цей етап.
Зараз всі продукти харчування щодо вмісту ГМО підлягають маркуванню. Якщо вміст ГМО вище ніж 0,9%, то на продукті повинно бути вказано, що він містить "генетично модифіковані організми". Якщо ж зміст менше 0,9%, то повинен з'явитися напис "БЕЗ ГМО".

Знаете ли Вы, как можно отбелить зубки и сделать улыбку достойной Голливудских звезд? Самый безопасный способ - отбеливание зубов в стоматологической клинике. Врач готовит зубы к процедуре и контролирует процесс осветления. Если проблемы и возникают, стоматолог тут же их решит: подровняет цвет, позаботится о деснах.
А що ж робити, якщо зміст буде, наприклад, 0,5%? А якщо у когось взагалі немає, т.зв. абсолютний нуль, у порівнянні з 0,5, ніби як неправильно виходить, по відношенню до більш "чистих".
Ось тут то і треба було б нашим чиновникам подивитися на досвід країн Європейського Союзу. Градація маркування здається дещо складнішою, але насправді, навіть простіше:
1. Спочатку треба зазначити, що маркування є обов'язковим лише для зразків з вмістом вище 0,9%, це означає, що у продуктів без ГМО, не буде зобов'язання щодо маркування.
2. Якщо вміст ГМО вище ніж 0,9%, то на продукті повинно бути вказано, що він містить "генетично модифіковані організми" - тут як у нас.
3. Якщо вміст ГМО від 0 до 0,9%, але є мінімальні кількості - виробник може не маркувати про наявність, але не має права написати "БЕЗ ГМО". Така кількість можлива як випадкове попадання з інгридієнтами без відома самого виробника. Однак, як ви розумієте, він повинен контролювати свою продукцію.
4. Якщо ГМО повністю відсутній, то лише тоді може з'явитися напис "БЕЗ ГМО"!
Де ГМО не може бути?
Генмодифікованих організмів не може бути в продуктах, що не містять білки, в першу чергу, рослинні. Оскільки саме вони, на даний момент, найбільше не піддаються модифікації. Це такі продукти:

- соняшникова олія та інші рослинні олії, особливо рафіновані;
- звичайні молочні продукти без вмісту рослинних білків. Тобто навіть якщо корова постійно вживає кукурудзу з наявністю ГМО, то це не означає, що її молоко або м'ясо стане генномодифікованим. Інший білок руйнується в шлунково-кишковому тракті;
- вино (також швидше за все не буде містити ГМО, тому що за технологією білкові речовини з вина видаляються, інакше вино буде мутним);
- чисте м'ясо (не в формі напівфабрикатів), якщо в нього "випадково" виробник не додав сою;
- вода і в більшості своїй безалкогольні напої;
- риба і морепродукти;
- цукор;
- яйця
- горілка
- оцет
- сіль
- крахмал

Рослини, які можуть бути модифікованими або які зустрічаються в генномодифікованому вигляді:

- соя;
- кукурудза;
- рис;
- томати;
- картопля;
- бавовник;
- полуниця;
- диня;
- цукровий буряк;
- папая;
- тютюн;
- ріпак;
- кабачки;
- арахіс;
- гвоздика;
- цикорій;
- пшениця;
- соняшник.