Головна » 2010 » Липень » 5 » Історичниі факти з світової судової практики

Історичниі факти з світової судової практики

10 місце: Якщо римлянин піднімав руку на свого родича, його поміщали в мішок разом з живими собакою, півнем, гадюкою і мавпою, і кидали у річку

9 місце: У Давньому Вавилоні лікаря, який був винен у загибелі пацієнта, відрубали обидві руки.

8 місце: У Монголії часів Чингізхана смертельним злочином вважалося пописати у воду, тому що питна вода в степу і холодних монгольських пустелях була дуже цінна.

7 місце: Ще у XVIII столітті за носіння шотландки або гру на волинці в Британії покладалася страта.

6 місце: У 1474 році в швейцарському місті Базелі півень, що зніс яйце, був звинувачений в чаклунстві і разом з яйцем спалений на багатті. У 1740 році у Франції була звинувачена в чаклунстві і повішена корова.

5 місце: У Вашингтоні в одній з в'язниць протягом восьми років відбувала покарання ... собака. Чим був викликаний такий суворий вирок - невідомо. Пес був засуджений всього лише за спробу укушених.

4 місце: У 1540 році в Іспанії перед суддею постала міль. Підсудна звинувачувалася в псуванні виключно цінного гобелена, який оцінювався в 10 тисяч мараведі. Моль була визнана винною і засуджена до відсікання голови. Рішення можна вважати судової помилкою, бо дійсними злочинцями були личинки молі.

3 місце: Річка Діала, що протікає по території Іраку - це єдина в світі річка, засуджена до страти. Причому, вирок був приведений у виконання. Переправляючись через Діал, перський цар Кір втратив Священний білого коня, який потонув. Розгніваний, Кір наказав прорити 360 каналів і відвести з ріки всю воду.

2 місце: Процес, що почався у 1545 році у французькому місті Сан-Жан-де-Мольен, можна назвати найдовшим в історії. Жителі міста звинувачували сарану, але сарана полетіла до того, як встигли оголосити вирок. Коли вона повернулася через 42 роки, відновився суд і виніс вирок: "Церква вважає справедливим і за необхідне надати зазначеним комах пасовищі за межами виноградників, щоб вони могли добувати їжу без псування виноградних лоз". Через два місяці адвокат комах подав скаргу єпископові, тому що наданий ділянку виявився марним, і на ньому сарані не було чим харчуватись. З настанням зими справу відклали до нового появи сарани ...

1 місце: У 1991 році любитель пива з США Річард Овертон подав до суду на пивоварного гіганта Anheuser-Busch, вимагаючи $ 10 тисяч. Позивач звинуватив компанію в невиконанні обіцянок, заявивши, що, скільки б він не пив пива Bud, дівчата в бікіні, яких показували в телевізійній рекламі, так і не з'явилися. Позов Овертон було задоволено, і власники пивної компанії змушені були відмовитися від багатообіцяючою реклами.