Головна » 2013 » Травень » 24 » Історія розвитку фотографії

Історія розвитку фотографії

Історія розвитку фотографії, налічує вже майже кілька сотень років. За цей проміжок часу, технологія запечатления зображень зазнала безліч змін, але незмінним залишилося одне - бажання людини «зупинити мить». Зараз, фотографія стала настільки доступною, що багато людей, без фотоапарата, не уявляють своє життя. Поява цифрової фотографії, якісно змінило весь підхід до процесу фотозйомки, «викинувши» з технології одержання відбитка такі проміжні ланки, як прояв фотоплівки і ручний друк. Сучасні способи програмної обробки цифрових зображень д
озволяють не тільки коригувати фотознімки, а й створювати воістину справжні шедеври. Але, тим не менш, фотографію все одно можна відносити до галузі мистецтва.

Фотографія (відбулося від грецьких слів: фото - світло, граф - пишу, малюю) - світлопис, малювання світлом - була відкрита і придумана не відразу і не одним винахідником. У це творіння вкладено працю різних вчених безлічі поколінь і країн світу. Люди здавна прагнули знайти спосіб швидкого отримання зображень, що не вимагає довгих і утомливих старань художника.

Ще в давнину, людина зауважив, що промінь сонця, що проникає крізь маленький отвір в темну кімнату, залишає на стіні світловий малюнок предметів зовні. Ці предмети зображувалися в точних пропорціях, але в зменшеному, в порівнянні з оригіналами розмірах і перевернутому вигляді. Така властивість темного приміщення (названого надалі камерою-обскура) було відомо ще Арістотелем, давньогрецького мислителю IV століття до нашої ери. Принцип роботи цієї камери, докладно описав у своїх працях великий Леонардо да Вінчі.

Интересный факт: относительно недавно была изобретена зеркальная фотокамера. Это устройство, в схему строения которого входит зеркало. Чаще всего зеркальные фотоаппараты приобретают для личного пользования. Самая распространенная на сегодняшний день модель - однообъективная зеркальная камера. Первые модели были представлены миру в 1909 году компанией «Graflex».

У XIII столітті була винайдена лінза і відповідно придумані окуляри. Пізніше, збільшувальне скло перекочувало в зорову трубу, яку вперше показав Галілео Галілея. Великий російський учений М. В. Ломоносов, поклав у своїх працях і дослідах початок розвитку перших оптичних приладів та светосильних труб. Потім, прийшли часи, коли камерою-обскура став називатися перший прототип фотоапарата: ящик з вставленої двоопуклою лінзою в передню стінку і светопропускающей папером з матовим склом, що розташувалися в задній стінці апарату. Такий прилад довго служив для виконання ручної замальовки об'єктів, на які був спрямований апарат. Перевернуте зображення необхідно було за допомогою дзеркала виставити прямо і обвести олівцем на папері.

Таким чином, отримували перші «фотографії до фотографії». Камера-обскура істотно спростила працю рисувальника. Але люди постійно трудилися над винаходами, що дозволили б повністю механізувати і спростити процес малювання, вчилися не тільки фокусувати в камері-обскура «світловий малюнок», але і намагалися закріпити його на пластині хімічним шляхом. Якщо передумови для винаходу фотографії в оптиці склалися багато століть тому, в хімії ж воно стало можливим тільки в середині 18 століття, коли сама хімія, як наука, досягла значного рівня розвитку.

Найбільш важливим внеском у створення умов для прискорення винаходу способу з перетворення оптичного зображення в хімічний процес на світлочутливому шарі, співслужило відкриття російського, молодого хіміка-аматора, а згодом всесвітньо відомого дипломата - Бестужева-Рюміна А. П. (1693 - 1766г.ж.) І німецького хірурга-анатома Шульце І. Г. (1687 -. 1744г.ж). Складаючи в 1725 році рідкі лікувальні суміші, Бестужев-Рюмін зауважив, що під дією сонячного світла, солі заліза можуть змінювати свій колір. Через кілька років, Шульце теж представив громадськості докази чутливості солей брому до світла.

Повсюдні роботи з хімічного закріплення світлового зображення, отриманого в камері-обскура, винахідники і вчені багатьох країн почали проводити тільки до середини XIX століття. Найбільш значущих результатів домоглися відомі всьому світу з історії фотографії французи Луї-Жак Манде Дагер (1787 - 1851г.ж.) І Жозеф Ньєпс Нісефор (1765 -. 1833г.ж), а також британець Вільям Генрі Фокс Тальбот (1800 - 1877г.ж .). Їх і вважають офіційно винахідниками фотографії і власне початком історії.

Незважаючи на те, що ще в 17 столітті проводилися спроби отримання фотографічного зображення, роком винаходу фотографії прийнято вважати 1839г., Коли в Парижі з'явилася перша, так звана дагеротипія. Грунтуючись на власних дослідженнях і дослідах Нисефора Ньепса, французький винахідник Луї Дагер, сфотографував людини, і йому вдалося вперше отримати стійку фотозображення. Час експозиції, в порівнянні з колишніми дослідами скоротилося (стало становити менше 1 хв). Докорінно відзнакою дагеротипією від сучасної фотографії, стало отримання позитивного зображення, а не негативу, що в свою чергу робило неможливим отримання копій.

Справжнім проривом, стало звичайно поява цифрової фотографії. Завдяки цій технології, процес від моменту зйомки до моменту отримання кінцевого зображення скоротився до мінімуму і фотографія стала ще більш доступною та зручною. Зараз важко зустріти людину, яка в тій чи іншій мірі не використав би можливості цифрового фото. Навіть сучасні мобільні телефони оснащуються цифровими фотокамерами, здатними робити фотознімки цілком пристойної якості. І залишається тільки одне - ознайомиться з основними принципами фотозйомки. Адже яка якісна не була б камера, щоб отримати хороший знімок, важливо знати і розуміти, як вибирати експозицію. Тому, якщо бажаєте мати у своєму альбомі якісні, що радують око фотографії постарайтеся опанувати початковими навичками фотографування.