Головна » 2013 » Вересень » 11 » Як правильно вибрати репетитора?

Як правильно вибрати репетитора?

Вибір репетитора досить непросте завдання. Газети та сайти рясніють оголошеннями. Кого ж вибрати? Якими якостями повинен володіти репетитор для вашої дитини?

Для початку майбутній помічник для учня повинен володіти знаннями з предмета. Попросіть, щоб репетитор пред'явив диплом про відповідну освіту. Не обов'язково, щоб у графі "спеціальність" було написано, наприклад, "репетитор английского языка киев". Можливо, це буде якась інша гуманітарна спеціальність, для отримання якої людині довелося вивчати англійську мову. Тобто можна розглянути родинні професії. Допустимо вибирати репетитора з числа студентів, які навчаються за відповідною спеціальністю. Повірте, якщо студент дає такі оголошення, то він напевно розуміє в предметі, студент- трієчник навряд чи візьметься за таку справу.

Здорово, якщо репетитора вам порекомендували друзі чи знайомі. Але, що добре для одного не завжди підходить для іншого. Тому наступний етап у виборі репетитора - це його вміння спілкуватися з дітьми та викладати матеріал. А ось цього заздалегідь ніяк не впізнаєш. Цей факт виявиться після перших занять вашої дитини зі своїм помічником. Довіряйте дітям ! Їх думка має бути вирішальним у будь-якому випадку. Так як, якщо репетитор не сподобався вашому чаду, то слід відмовитися, тому що результат буде мінімальним. Буває так, що сам репетитор сподобався учневі, а ось предмет не цікавий. У цьому випадку не поспішайте. Те, що вчитель знайшов підхід вашій дитині - це вже добре. А любов до предмета або хоча б усвідомлення необхідності його вивчати може прийти пізніше.

Дуже важливим моментом у виборі репетитора є те, де будуть проходити заняття : у вас або у нього вдома або в офісі. Тут також прислухайтеся до своєї дитини. Є діти, які вдома розслабляються, і прихід вчителя ні в якому разі не сприяє їх зібраності. Такі діти постійно відволікаються : то їм треба попити води, то сходити в туалет, то запитати щось у домашніх або взагалі показати свою улюблену іграшку. Для таких дітей доцільніше займатися на території репетитора. Виняток становлять ті випадки, коли до репетитора треба їхати далеко на громадському транспорті. Такий варіан
т не бажаний і допускається як виняток для старшокласників. Підбирайте репетитора, який живе у вашому районі.
Дуже важливе питання, яке виникає при роботі з репетитором - це оцінки. Буває так, що дитина займається додатково, а результату такого, якого б вам хотілося, немає. Не звинувачуйте в цьому репетитора, тим більше, якщо ви бачите, що він викладається, а дитина старається. Дуже часто в учня бувають проблематичні відносини з учителем у школі. І вчитель " прискіпується " або висуває більш високі вимоги, ніж раніше. Іноді шкільний вчитель дуже ревно ставиться до факту наявності репетитора, що також у веде до конфліктних ситуацій. Тому щоб уникнути такого інциденту можна не повідомляти про те, що у вашої дитини є репетитор. Хоча в окремих випадках мудрі вчителі з похвалою відносяться до додаткових занять учня.
Також виникають ситуації, коли дитина між контрольними роботами отримує хороші оцінки, а в найвідповідальніший момент оцінка залишає бажати кращого. У цих випадках, як правило, підводить дитячий страх. І тут вже проблема психологічна. Якщо вона повторюється регулярно, то потрібно звернутися до дитячого психолога.
Якщо ви все-таки незадоволені репетитором, то сміливо його міняйте. І справа тут не в тому, що репетитор поганий, можливо, що він просто не підходить вашій дитині.
Будьте уважні у вашому виборі. Знайдіть для своєї дитини такого помічника, з яким йому було б комфортно працювати, і результат в такому випадку не змусить себе чекати.