Головна » 2010 » Липень » 2 » Який студент без шпаргалки!

Який студент без шпаргалки!

Студент без шпаргалки - не студент. Навіть відмінники хоча б раз "згрішили", здаючи іспити. Чи відносяться до шпаргалками по-різному. Навіть викладачі іноді вітають цю справу. "Будуть шпори писати, хоча б щось запам'ятають", - міркують вони.
Створення шпаргалки - це ціле мистецтво. І, мабуть, у кожного студента є свої секрети. Але основні прийоми вже стали надбанням гласності.
Один з надійніших варіантів підготовки до іспиту - написання так званих бомб, заздалегідь підготовлених квитків. Але він вимагає дуже багато часу і не завжди спрацьовує. По-перше, викладачі швидко "просікають бомби", а, по-друге, не завжди знайомлять студентів з точним порядком питань у квитках до іспиту. Та й на іспитах часто пропонують писати відповідь на штампованих листочках.
Тому до початок сесії усім студентам доводиться напружити свою фантазію і придумати що-небудь оригінальне. У студенток як і раніше в моді залишаються "панчішні шпаргалки ". Більшість першокурсниця повністю впевнені в надійності цього способи.
- Не полізе ж професор під спідницю! - Міркують вони.
Під спідницю викладачі, звичайно, не полізуть. А ось при відповіді дадуть зрозуміти, що були в курсі списування.
- У мене є простий і надійний спосіб здачі іспиту, - поділилася Тетяна М., студентка факультету журналістики СПбДУ. - Я користуюся методички, які офіційно дозволено проносити із собою в аудиторію. Просто пишу олівцем "між рядків" все, що мені необхідно для відповіді. Ще жодного разу не траплялася!
Для юнаків-студентів ідеальний варіант приховати шпаргалку від викладача - сховати її у рукав піджака. Причому прикріплюють шпору на гумці. Тримають папірець у долоні і списують. А як тільки на горизонті показався викладач, просто відпускають її, і шпаргалка самостійно "вистрибує" назад.
Бувають, звичайно, і більш витончені види шпаргалок. Олексій М., студент факультету соціології СПбГУ, змайстрував для складання іспитів чарівну ручку - з збільшувальним скельцем. Тепер для кожного предмета йому доводиться дрібно-дрібно писати списки, що містять відповіді на всі квитки. А безпосередньо на іспиті він просто-напросто крутить цю ручку, роблячи вигляд, що посилено згадує матеріал лекцій (принаймні так думає викладач). А насправді переглядає відповіді на запитання.
- Ви що думаєте, ми нічого не помічаємо?! - Часто сміються викладачі, розмірковуючи про шпаргалках. - Та просто не хочеться "заважати". Знаєте, адже на іспиті так приємно почути, що твій студент начебто щось знає ...
- А я просто-напросто виходжу під час іспиту на деякий час з аудиторії, -- розповіла Анна У., доцент філологічного факультету СПбГУ. - Нехай собі списують. Все одно, коли будуть відповідати, мені відразу ясно, хто готувався, а хто користувався шпаргалкою.
Так чи інакше, а шпаргалки були, є і будуть паличка-виручалочка на іспиті. Адже недарма студенти присвячують їм такі вірші:
... нещастю вірна сестра -
Шпаргалка в потрібну мить
розбудить бадьорість і веселощі,
Списав? - Так сховай її тоді.