Головна » 2010 » Грудень » 20 » Хто такий герой?

Хто такий герой?

Герой. Цей статус в суспільстві вважається найблагороднішим. Ніщо не можу втішити людську самолюбов більше, ніж визнання нас кимось за героїв. Адже саме про героїв складають легенди. Оспівують їхню відвагу. Називають в їх честь нащадків.
Та кого нам саме потрібно вважати за найбільших героїв. Асоціації з могутніми захисниками вітчизни, з рятувальниками, що надають нам допомогу при критичних ситуаціях. З лікарями, що рятують наше здоров'я і життя. З усіма тими, хто перемагає ворогів, здобуває славу, звитягу, свободу життя. Вони всі гідні називатися героями.
Та хто ж все таки вартий звання першого серед героїв?

А першим гідним називатись той, хто не перемагає а жертвує, хто не здобуває а віддає. Саме той хто жертвує собою, і не заради себе, не заради невинних, а заради ворогів. Для чого? - Щоб дати їм шанс врятувати себе. Свою душу. Де гарантії, що вони скористаються цим шансом? - Нема гарантій, але саме в цьому і є весь ризик героїзму. Ризик, що їх героїзм буде безвідплатний, безрезультатний. Зате це буде справжній ризик. Нелегко робити героїчні вчинки за тих, хто тебе любить і винагородить тебе, та дужке важко бути героєм за тих, хто палає ненавистю до тебе.

Пожертва собою заради тих хто не вартий цієї пожертви - ось найвищий прояв героїзму. Можливо того, хто це зробить, ніхто ніколи но оспівуватиме в піснях, не складатиме легенди, взагалі ніколи не згадають, проте саме цей герой буде першим серед всіх. Першим, найблагороднішим, найславетнішим, і найбільш достойнішим носити доблесне звання - Герой!

Герой нашого часу

Після вищесказаного постає справедливе запитання: що ж кризового в нашому часі?
З першого погляду здається, що хвилюватися немає через що. Розміри пенсій і зарплат збільшуються, рівень життя росте, розробляються все нові і нові технічні засоби, що полегшують життя людині ...

Требуються услуги по безопасности и охране объектов? Охрана объектов - дело специфическое и требует предварительного индивидуального анализа ситуации, разработки, внедрения и использования охранных средств и ресурсов. Охранное агентство UFM Security обладает такими ресурсами в полной мере, а также имеет все необходимые комплектующие.

Але яка ціна всього цього? У гонитві за прогресом, матеріальними благами і грошима людина зовсім забуває про свій духовний початок. У статті Шафаревича «Майбутнє Росії» дуже докладно розкривається трагізм цього сліпого копіювання Західних цінностей.

«Ми бачимо, - говорить він, - дивовижну картину внутрішнього згасання і розкладання Заходу на тлі якраз максимального досягнутого ним фізичної могутності»

Росія і Україна, як придатки Європи, ще 300 років тому стали на ті ж рейки розкладання. І ось що відбувається зараз:

- Губляться традиційні християнські цінності і духовність, панує атеїзм, а слова християнство, Бог, смиренність викликає лише насмішку.

-Руйнується інститут сім'ї, в моді одностатеві зв'язки.

- Звідси демографічна криза і вимирання державотворчих народів.

- Спостерігається занепад сільського господарства, при притоці населення в мегаполіси.

- Єдиним прагненням людини є влада і збільшення матеріальних цінностей.

- Відбувається підміна понять загальнолюдських ідеалів (про це в тому числі пише С. Булгаков в «Героїзм і подвижництво». Герой-це рятівник людства. А сучасні герої-бездушні революціонери, руйнівники і нігілісти).

Всі ці характеристики нашого часу у купі є ознаками смерті цивілізації, підтвердженими часом. Точно така ж ситуація спостерігалася незадовго до розпаду, наприклад, Греко-римської цивілізації.