Головна » 2013 » Квітень » 21 » Хто такий машиніст і чим він займається?

Хто такий машиніст і чим він займається?

Опис професії

Після винаходу парової машини та інших видів теплових двигунів почалася ера широкого використання машин і механізмів на виробництві та транспорті. Людини, керуючого машиною, логічно було назвати машиністом. Так з'явилася ця цікава і дуже корисна професія.

Машиніст крана, екскаватора, бульдозера - так правильно звучать назви професій, хоча в розмовній мові ми називаємо їх кранівник, екскаваторник, бульдозерист. Тільки для людей, керуючих поїздами наземними або підземними, це назва збереглася і в звичайній мові: машиніст тепловоза, поїзда, метро. Такі назви професій звичні для нас і часто вживаються в побуті.

Особливістю професії машиніста є те, що вона вважається чисто чоловічою. Якщо жінки трактористки зустрічаються досить часто, то в інших професіях, що включають в себе складову - машиніст, представниці прекрасної статі - рідкість. Технічно і фізично ця робота вимагає чоловічих якостей: сили, витривалості, вміння зосередитися на управлінні складною технікою, не відволікаючись на сторонні думки.

Выбираете холодильник с высоким объем полезного пространства? Холодильники атлант киев обладают достаточно большими холодильными и морозильными камерами. На странице с моделью холодильника Вы найдете его подробное описание, технические характеристики, отзывы покупателей, а также информацию об оплате и доставке.

У сучасному будівництві будівель, доріг, газопроводів та інших комунікацій, а також на транспорті затребуваність професії машиніста з управління різною технікою завжди залишається досить великою. Важливим фактором, який забезпечує популярність даної професії, є зарплата, яка встановлюється на досить високому рівні, і залежить від особливостей роботи на конкретному місці. Проте, бажаючим отримати професію машиніста треба мати на увазі, що крім плюсів (чоловічий характер роботи, затребуваність, висока зарплата), вона має багато мінусів. Робота важка, найчастіше змінна. Тривалість зміни більше 8-ми годин. Потрібен також висока відповідальність при роботі з важкою технікою, особливо при управлінні залізничним складом, що в свою чергу створює додаткову напругу для нервової системи.

Особисті якості машиніста

Управляти важкою технікою може тільки людина фізично витривала, яка має хороший зір і слух, та уважна. Необхідно мати урівноважений характер, самовладання, хорошу реакцію, вміння зосередитися на поставленому завданні. Робота з великим механізмом пов'язана з ризиком отримання травм і навіть загибелі людей, що відповідають за управління або перебувають у керованому транспорті. Високий рівень обережності, дотримання всіх вимог безпеки обов'язкові для людини, від якого залежить здоров'я і життя великої кількості людей. Для того щоб, незважаючи на всі труднощі професії, вона приносила ще й задоволення, людина, керуючий поїздом, повинен бути свого роду романтиком. Управління будь-яким потужним механізмом дає чоловікові відчуття власної значущості, тому навіть такі складні в усіх відношеннях професії завжди знаходять бажаючих ними опанувати.

Освіта (Що треба знати?)

Професію машиніста будь-якого профілю отримують у середніх спеціальних закладах. Що стосується машиніста поїзда, то для того щоб отримати цю професію, випускник коледжу кілька років повинен пропрацювати помічником машиніста, пройти додаткові курси, і тільки після цього може бути допущений до керування залізничним складом. Працюючи з будь-яким видом важкої техніки, машиніст повинен досконально розбиратися в принципах управління, дотримуватися техніки безпеки. У зв'язку з тим, що техніка періодично оновлюється і вдосконалюється, людині, яка працює на ній необхідно проходити перенавчання, підвищення кваліфікації.

Місце роботи та кар'єра машиніста

Машиністи потягу на залізниці або в метро працюють на певній шляховій ділянці. Вони обслуговують пересування складів і повертаються в депо. На залізниці на відміну від метро ділянки можуть бути досить довгими, тому машиністи локомотивів багато часу проводять поза домом. Їм доводиться ночувати в спеціальних готелях на станціях зміни локомотивів. Кар'єра на залізниці може закінчитися на посаді начальника поїзної бригади. В інших спеціалізаціях даної професії кар'єрне зростання може обмежитися посадою бригадира трактористів або бульдозеристів, залежно від типу машини. Якщо ж, молодий фахівець не бажає зупинятися на досягнутому, він може надійти в профільний ВУЗ. Після його закінчення є можливість перейти в розряд керуючих працівників і досягти значних кар'єрних висот, аж до керівника українськох залізниці чи міністра транспорту.