Головна » 2010 » Липень » 5 » Паперові факти

Паперові факти

Предприятия агропромышленного комплекса. Электронный каталог предприятий это телефонный справочник по предприятиям Украины. Информационные справочники серии Бизнес-Гид™
1. Найбільша кількість паперу виробляють країн: США, Канада, Фінляндія, Японія, Швеція. Це логічно, тому що 20% населення, що проживає в найбільш індустріально розвинених країнах, споживають більше 85% світового обсягу паперової продукції (преса, упаковка)
2. 15 років тому ринок туалетного паперу оцінювався в 3.5 мільярда доларів.
3. Дослідження показують, що паперова промисловість знаходиться на 4 місці з виділення газів, що викликають глобальне потепління.
4. Якщо б у штатах зменшили споживання паперу на 10%, це скоротило б викид парникових газів на 1,6 млн. тонн. Такий же ефект дало б зменшення автомобільного парку на 280 тисяч автомобілів.
5. Близько чверті всього сміття на планеті є паперовими відходами та паперової продукцією.
6. Нещасні американці отримують поштою щорічно 4 мільйони тонн - це більше десяти кілограм макулатури на кожного американця, включаючи людей похилого віку і дітей. Якби всі спамери перейшли на електронні листи, це врятувало б 150 тисяч дерев щорічно.
7. При повторній переробці тонни паперу зберігається 17 дерев.
8. Китай та Індія швидко збільшують потребу в папері, але їм ще далеко до промислово розвинених країн. Наприклад, середній європеєць споживає щорічно чверті тонни паперу, а австралієць - 130 кілограм.
9. Середня британська сім'я щорічно викидає в сміття стільки паперу, що для її виготовлення довелося вирубати 6 дерев.
10. Виробництво паперу - складний процес, що складається з 7 або восьми різних технологічних операцій.
11. Якщо вдруге переробити тонну паперу, можна заощадити 17 дорослих дерев, 26 тисяч літрів води, три кубометри плодоносної землі, 240 літрів пального, 4000 кіловат-годин електроенергії. Тільки цієї електроенергії достатньо, щоб протягом року живити середню сім'ю.
12. Для вторинної переробки паперу потрібно майже в два рази менше енергії, ніж для її первинного виробництва з дерева, при цьому шкідливі викиди зменшуються більш ніж на 70%.
13. Мільйон тонн паперу займають 14.000 залізничних вагонів.
14. У 2008 році на кожного американця припадало 150 кілограм повторно переробленого паперу. У тому ж році більше половини всієї папери в США було вироблено із вторинної сировини.
15. За останні 20 років світове споживання паперу збільшилося з 92 до 208 мільйонів тонн на рік - зростання склало 126%! Поява комп'ютерів, різних систем електронного документообігу та інших сучасних технологій цю тенденцію не змінило.
16. У 875 році нашої ери в Китаї папір став використовуватися в гігієнічних цілях. до цього моменту вона була занадто дорогою. Прочитавши це, можливо хтось переверне листочок з принтера та надрукує ще й на зворотному боці ...