Головна » 2013 » Квітень » 4 » Професія будівельника: що треба знати?

Професія будівельника: що треба знати?

Щороку в нашій країні повсюдно зводиться велика кількість різних будівель. Це і житлові комплекси, і котеджні селища, установи, промислові підприємства і т.д. Тому затребуваність професії будівельника очевидна.

Будівельник будинків - це, швидше, збірне поняття для декількох спеціальностей. Умовно будівельних майстрів ділять на дві категорії:

1. Інженерно-конструкторські кадри. Вони є організаторами всього процесу. Наприклад, на будь-якому що зводиться об'єкті не обійтися без інженера-будівельника. Це керівник проекту, на плечах якого лежить складання бюджету, підбір фахівців для проведення необхідних робіт, їх організація і координування.

2. Виконавці. Сюди можна віднести досить широкий спектр робочих будівельних спеціальностей:
- камішщик
- кровельщик
- електромонтажник
- маляр
- зварщик.

Особисті якості будівельника

Люди цієї професії володіють великою витривалістю і фізичною силою. Місця, де доводиться трудитися, дуже різноманітні і часом важкодоступні, тому рухливість і гнучкість не тільки рук, але і всього тіла - необхідні якості. Деякі спеціальності припускають монотонну роботу, тому слід вміти зосереджувати увагу на тривалий проміжок часу. Для цієї професії необхідно мати хороший лінійний окомір, кольоросприйняття і гострий зір.
Подбираете накопительный водонагреватель? Газовый накопительный водонагреватель киев - домашний прибор, знакомый на наших рынках уже давно. Хотя обычно они нередко приобретаются для приватных зданий и общеизвестны под аббревиатурой АГВ. Электрические же нагреватели воздуха, не потребляют кислород, предназначены для помещений где работают люди.

Щоб стати висококваліфікованим майстром, треба обов'язково мати не тільки просторову уяву, але й технічне мислення. Терпіння, акуратність, урівноваженість, старанність, організованість - невід'ємні якості в професії будівельника.

Освіта: що треба знати?

Іноді для того, щоб оволодіти тією чи іншою будівельною спеціальністю, досить просто вчитися ремеслу безпосередньо на будівельному майданчику у досвідчених і знаючих майстрів. При цьому ще й заплатять. Але, звичайно, для більш високо оплачуваної роботи варто отримати середню спеціальну освіту. Наявність же вищої освіти буде великою перевагою для тих, хто бажає рости в кар'єрному плані.

Для якісного виконання будівельних робіт фахівцям в цій сфері необхідно знати специфіку застосування професійних інструментів та обладнання. При цьому важливо завжди дотримуватися техніки безпеки.

Великим попитом користуються універсальні майстри, які володіють кількома спеціальностями. Таким будівельникам відповідно будуть платити більш високу заробітну плату.

Місце роботи та кар'єра


Області застосування цієї професії обширні. Це і будівельні об'єкти, і заводи, і виробничі підприємства. Слід врахувати, що попит на будівельників навесні і влітку набагато вище, ніж в холодну пору року.

Кар'єрне зростання передбачає виконання більш складної роботи або підвищення розряду, що дозволить фахівцю більше заробляти. Ті, хто має ще й здатністю керувати, цілком можуть розраховувати на посаду бригадира або виконроба. При бажанні будівельник може зайнятися і індивідуальним підприємництвом, надаючи послуги населенню.

На жаль, робочі спеціальності не настільки популярні серед молоді. Але з урахуванням того, що кожен рік зростає кількість будівельних об'єктів, можна з упевненістю сказати, що будівельник - професія майбутнього. Ринок праці не стоїть на місці. Деякі спеціальності зникають безслідно, а інші стають більш актуальними. Саме професія будівельника користується постійно зростаючим попитом. Ці фахівці ніколи не залишаться на узбіччі життя і завжди зможуть себе прогодувати.