Головна » 2013 » Квітень » 16 » Професія бухгалтера: що треба знати?

Професія бухгалтера: що треба знати?

Опис професії

Посадові обов'язки бухгалтера бувають дуже різноманітні. Наприклад, він може здійснювати нарахування зарплати, вести облік матеріальних цінностей, проводити розрахунок собівартості продукції або податкових відрахувань, а також здійснювати розрахунки з постачальниками та субпідрядниками.

У різних галузях економіки бухгалтерський облік має безліч специфічних особливостей. Як наслідок, зазвичай бухгалтер спеціалізується на одній з функцій бухгалтерського обліку. Однак справжній професіонал повинен орієнтуватися у всіх його видах. В цілому, можна сказати, що професію бухгалтера відрізняє невисокий рівень спілкування: її представники контактують не стільки з людьми, скільки з фінансовими документами.

Вы гурман настоящего кофе? Saeco Royal Professional - кофемолка с низкооборотными стальными жерновами большого диаметра, которая предназначена для профессионального и офисного использования. Стоит отметить, что кофемашина Saeco Royal Professional - один из самых выносливых и надежных аппаратов.

Помилковою є думка, що бухгалтер - це людина, яка «орудує великими грошима". Насправді він коштів не розпоряджається, а лише скрупульозно оформляє в документах будь-які рухи матеріальних цінностей, рішення про які приймає не він сам, а керівництво організації.

Робота бухгалтерії суворо контролюється з одного боку роботодавцем, з іншого указами та постановами Мінфіну і Міністерством з податків і зборів, які, на жаль, часто суперечать один одному. Тому потрібно розбиратися в перипетіях законодавства і вміти спілкуватися до держорганами, наприклад, податковими. Потрібно тримати в голові всю фінансову картину підприємства, щоб знати, як яка угода позначиться на балансі, звітності та премії директора.

Особисті якості

З психологічних якостей бухгалтеру необхідна акуратність, відповідальність, зосередженість, терплячість і посидючість, любов до монотонної роботи. Хорошого бухгалтера відрізняє скрупульозна уважність, здатність до самоперевірки і самоконтролю (адже будь-яка його помилка може призвести до збитків та іншими серйозних неприємностей).

Бухгалтер повинен викликати довіру у роботодавців, так як він має доступ до всіх аспектів фінансової діяльності фірми. Ніхто не захоче брати на цю роботу людину, яка провадить враження ненайдійної особи. Непогано також мати хорошу пам'ять і, що найголовніше, треба вміти мовчати (так як нерідко бухгалтеру доводиться зберігати комерційну таємницю).

Освіта (Що треба знати?)

Статистику, фінанси, кредит, аналіз господарської діяльності, основи управління, технологію конкретної галузі народного господарства, її економіку, організацію і планування, методику складання звітності. Професія передбачає вищу або середню спеціальну економічну освіту (реально люди без вищої освіти, швидше за все, зможуть працевлаштуватися лише помічником бухгалтера).

Місце роботи та кар'єра

Професія бухгалтера відноситься до числа масових, вона затребувана в самих різних організаціях. Ці фахівці можуть працювати в бухгалтерії будь-якої установи, у великих фірмах і банках, на підприємствах у відділах економічного планування та аналізу. Дрібні організації найчастіше не містять бухгалтера в постійному штаті співробітників, а тимчасово запрошують його ззовні, так як це обходиться їм дешевше. Існує досить багато фірм, що спеціалізуються на наданні бухгалтерських послуг іншим організаціям.

На кадровому ринку професія бухгалтер входить до числа найбільш затребуваних, і "рахівник", який вирішив поміняти роботу, ніколи не залишиться біля розбитого корита. Проте, в наші дні, з урахуванням все зростаючих вимог з боку роботодавців, здобувачам, які не доклали зусиль до вдосконалення своїх професійних знань і умінь, а також не обтяжують себе дотриманням правил ділового етикету, виявляється досить непросто знайти місце в житті.

Працевлаштування молодих фахівців також часто викликає труднощі. По-перше, роботодавці практично завжди вимагають наявність досвіду роботи, по-друге, у зв'язку з престижністю економічної освіти намітилося "перевиробництво" бухгалтерів. У разі успішного працевлаштування ці фахівці можуть розраховувати на рівень доходів трохи вище середньої зарплати в промисловості.

Робота бухгалтера не обмежується світом активів, пасивів, проводок і балансів. Справжній професіонал зобов'язаний орієнтуватися у всьому, що має відношення до діяльності організації, в якій він трудиться, цікавитися економікою, політикою, відстежувати зміни в законодавстві та постійно підвищувати свою кваліфікацію.

Кар'єрне зростання можливий як по адміністративній лінії (наприклад, стати головним бухгалтером на великому підприємстві або завідувачем відділенням в банку), так і за допомогою переходу до інших, більш престижних і високооплачуваних економічних спеціальностей (так, досвід роботи бухгалтером допомагає стати аудитором або фінансовим аналітиком). Досконале знання правил фінансового обліку допомагає при управлінні власним бізнесом.