Головна » 2013 » Квітень » 2 » Професія інженера: що треба знати?

Професія інженера: що треба знати?

Сучасна людська цивілізація заснована на використанні досягнень праці технічних працівників. Професія інженера займає серед них провідне становище. Будь-яке будівництво, виробництво являє собою реалізацію технічних проектів. Всі електронні та механічні пристрої, без яких не можна уявити життя сучасної людини, створені завдяки роботі колективів людей саме цієї професії. Висококваліфіковані фахівці, легко оперують математичними розрахунками, що створюють креслення складних пристроїв від побутової кавомолки до вузлів двигуна космічного корабля складають армію інженерів, що підтримують сучасну технічну середовище, в якому вже звикло існувати людство. Значимість роботи інженера залучає до лав цих технічних фахівців людей, що володіють конструкторськими здібностями, схильних до винахідництва з малих років.

Професія інженера сформувалася в період становлення фабричного виробництва. Саме виникнення фабрик і заводів призвело до необхідності використовувати технології більш ефективні в порівнянні з ремісницьки працею. Перші інженери створювали парові машини, що дозволяють збільшити продуктивність праці на сталеплавильних заводах, шахтах. Особливо винахідливі здогадалися застосувати такі машини на транспорті. Верстати, що замінили кустарне виробництво взуття, роботу коваля для виготовлення примітивних знарядь праці, теж створені хитрощами розуму і технічних здібностей людей, що отримали високе звання інженера.

В даний час лише мала частина випускників шкіл прагнуть отримати інженерну спеціальність. У той же час затребуваність професії інженера в економіці країни не зменшується, а за деякими напрямками і зростає. У зв'язку з розвитком ринкової економіки виникають нові інженерні спеціальності. Це, наприклад, кадастровий інженер. Такий фахівець займається виконанням креслень земельних ділянок і будов для оформлення документів на право власності. Як нову спеціалізацію можна розглядати спеціальність інженера-програміста. За допомогою комп'ютерних програм такий фахівець вирішує виробничі завдання, обробляє інформацію, створює програми для вирішення конкретних технічних проблем.
Выбираете хостера с хорошей репутацией? На форуме x-host.ua отзывы вебмастеров отражается реальный рейтинг хостинговых компаний. Используя эти данные вы сами сможете быстро составить собственный обзор и, что самое главное, сделать осознанный выбор с учетом только ваших собственных требований и предпочтений.

Особисті якості

Для людей, що бажають отримати інженерну освіту, важливі якості:

Математичні здібності
Гарне просторову уяву
Винахідливість
Творчий підхід до вирішення технічних проблем
Цілеспрямованість
Прагнення до постійного здобуття нових знань
Почуття відповідальності за результати праці
Організаторські здібності, тому не виключена можливість управління колективом

Освіта (Що треба знати?)

Профільна освіта по даній спеціальності отримують в технічних ВНЗ. Прохідний бал ЗНО на інженерні спеціальності в останні роки невисокий, але вчитися важко. У процесі навчання майбутній фахівець повинен добре засвоїти такі складні і важливі дисципліни як сопромат, інженерне креслення, математичний аналіз і багато предметів вузькоспеціальної спрямованості. Впевнене користування комп'ютером, використання необхідних для роботи програм також обов'язково в підготовці сучасного інженера. Обов'язково і проходження виробничої практики, під час якої відбувається знайомство з обов'язками інженера в реальній роботі підприємства.

Місце роботи та кар'єра інженера

Професія інженера має свої плюси і мінуси. Інженерні працівники потрібні на підприємствах різних спеціалізацій. У цехах заводів і фабрик, в конструкторських бюро, в будівельних і наукових організаціях. Обслуговування транспорту, механізмів на шахтах, виробничих ліній на харчових підприємствах - все це вимагає наявності в штаті інженера потрібної спеціалізації. У кар'єрі людина з інженерною освітою може вирости від майстра цеху до директора всього підприємства. До мінусів можна віднести порівняно низьку заробітну плату на початковому етапі трудової діяльності.