Головна » 2010 » Липень » 2 » Просто цікавинки частина №1

Просто цікавинки частина №1

Епідемія грипу, який отримав назву «іспанка», почалася в США. Що стосується кількості захворілих і померлих, Іспанія теж не була лідером за цим показником. Просто Іспанія була нейтральною стороною у Першій світовій війні, і там не було цензури воєнного часу. Газети відкрито писали про поширення епідемії, а у жителів інших країн створювалося враження, що саме Іспанія виявилася найбільш охопленої цим грипом.

Часто смотрите мультики? На mult-online Вы найдете бесплатные мультфильмы, которые можно посмотреть без регистрации и в хорошем качестве. Маша и Медведь, мультфильмы Диснея, Смешарики, Лунтики, а также новинки мультфильмов 2012 года.
Якщо місто Хіросіма був спочатку вибраний американцями головною метою першого атомного удару по Японії, то місту Нагасакі, можна сказати, не пощастило. Метою другого скидання бомб містечко Кокура, однак через сильну хмарність американський пілот ухвалив рішення діяти за запасного варіанту і атакувати Нагасакі.

Пінгвіни Аделі будують гнізда для кладки яєць з гальки. Коли сусідні пари відволікаються, ці пінгвіни не соромляться красти їх камені. А деякі самки заради каменів займаються проституцією, хоча мають постійного партнера. Вони знаходять самотніх самців, які теж роблять гнізда в надії завести свою сім'ю, дозволяють їм злучитися з ними і після цього забирають один або кілька каменів у своє гніздо.

Сучасна індустрія фастфуду почалася з американської компанії White Castle, яка відкрилася в 1921 року і стала готувати гамбургери. Для залучення покупців до дивовижної їжі були використані принципи, що застосовуються і сьогодні: стійка ціна, чистота і прозорість (відвідувачі бачать, як готуються гамбургери). Крім цього, White Castle задіяла нестандартні ходи: наприклад, спеціально найняті люди в білих халатах в черзі створювали у людей враження, що навіть лікарі купують гамбургери.

Міжнародне агентство з вивчення раку при ООН, проаналізувавши дослідження різних вчених за великий період часу, прийняло рішення віднести солярії до найвищої категорії ризику виникнення раку. Крім соляріїв, в даній категорії містяться, наприклад, миш'як і гірчичний газ. Особливо виділяється група людей до 30 років - відвідуючи солярій, вони підвищують ризик придбання меланоми майже в два рази.

Не всі ссавці теплокровних. Голий землекоп - гризун, що мешкає в Східній Африці - холоднокровен. Він має ще одну дивовижну особливість - клітини його шкіри позбавлені нейротрансмітера, який відповідає за передачу больових імпульсів в центральну нервову систему. Тому голі землекопи не відчувають порізів і опіків.

У деяких голлівудських фільмах про Другу Світову війну можна побачити, що американські солдати різних рас б'ються пліч-о-пліч. Це не відповідає дійсності, так як расову сегрегацію в армії США скасували тільки в 1948 році. Поділ за расовою ознакою зіграло роль і в будівництві Пентагону, що відбувалося в 1942 році - там були побудовані окремі туалети для білих і для чорних, і загальна кількість туалетів було в два рази більше потрібного. Правда, таблички «для білих» і «для чорних» повішені так і не були завдяки втручанню президента Рузвельта.

Алкогольний напій пульке - Забродь сік агави - був відомий ще ацтекам. Його вживали священики під час релігійних церемоній і аристократія під час святкування військових перемог. Простим смертним пити пульке було заборонено, виняток становили люди похилого віку та вагітні жінки.

Членистоногі під назвою тихоходки поширені по всій планеті: від гірських вершин до морських глибин. Вони мають феноменальну витривалість, за несприятливих умов впадаючи в анабіоз і практично повністю висихаючи при цьому. Над тихоходки проводили різноманітні експерименти: вони витримували охолодження до -271 ° C; випромінювання, що перевищує смертельну для людини в 1000 разів; знаходження у вакуумі і навіть у відкритому космосі протягом 10 днів.

У радянському мультфільмі Вінні-Пуха озвучував Євгеній Леонов. Для досягнення більшої комічності мова артиста була прискорена приблизно на 30%. Бажаючі можуть легко перевірити будь-яким медіаплеєром з бігунком управління швидкістю - поставте на ~ 70% і ви почуєте звичайний голос Леонова, який ми його знаємо.

У популярній пісні, що прозвучала у фільмі 1934 року «Юність Максима», є рядки: «круть-верть куля блакитний, крутиться-крутиться над головою». Очевидна нелогічність тексту (що за куля може крутитися над головою?) Пояснюється просто. У початковому варіанті цієї пісні, що виникла ще в середині 19 століття, співалося не «куля», а «шарф». Але оскільки буква «ф» на стику слів у швидкому темпі співалася дуже важко, вона згодом редукована.

У 16 столітті мореплавці відкрили Галапагоські острови, а з ними і мешкають там гігантських черепах. Досить швидко їх стали використовувати в якості «живих консервів». У той час раціон моряків складався з сухарів і солонини. Черепахи ж могли довгі місяці обходитися без їжі і води, і їх убивали в міру потреби у свіжому м'ясі. Було винищено безліч видів гігантських черепах, а від повного знищення їх врятувало винахід справжніх консервів і холодильників.

В 17-18 століттях існувала фізична теорія про теплороду - невагомою матерії, що знаходиться в тілах і є причиною теплових явищ. Відповідно до цієї теорії, в більш нагрітих тілах міститься більше теплороду, ніж в менш нагрітих, тому температура визначалася як міцність суміші тіла і теплороду. Саме тому одиниця виміру і температури, і міцності спиртних напоїв називаються однаково - градусами.

У 1971 році при бурінні розвідувальної свердловини в Туркменістані геологи натрапили на підземну порожнину. Утворився провал, заповнений газом, в який опустилася бурова вишка з усім обладнанням. Щоб шкідливий газ не виходив назовні, його вирішили підпалити. Припускали, що через кілька днів пожежа згасне, однак газ горить і до цього дня. Мандрівники дали цьому місцю назву «Двері в пекло».

У 1980-х роках Великобританія поставляла Сирії винищувачі «Харрієр». Під час доставки однієї з партій літаки посадили на ніч на Кіпрі. Один з охороняли винищувачі солдатів вирішив підтягтися на радарі, виконаному у формі голки, на самому носі винищувача. Радар вартістю 20 мільйонів фунтів не витримав навантаження і зігнувся на 90 градусів. У паніці рядовий прийняв рішення зігнути носи всім іншим літакам, щоб начальство подумало, що так і має бути.
Так один кіпріот завдав британської авіації ушерба на сотні мільйонів фунтів стерлінгів.

Дмитро Медведєв у лютому 2010 року відвідав Омськ. На шляху проходження його кортежу висіла афіша дитячої вистави під назвою «Чекаємо на тебе, веселий гном», яку міська влада в терміновому порядку демонтували.

Антивоєнна пісня «Воля і Розум» групи «Арія» була написана в 1986м році і пройшла цензуру худради, як всі пісні в СРСР того часу. Ні автори тексту, ні члени худради, що схвалили запис пісні для платівки, не знали, що гасло «Воля і Розум» був девізом італійських фашистів.

У 2005 році уряд Естонії представило статистику поширеності прізвищ серед своїх громадян. Перші місця зайняли прізвища Тамм, Саар, Мягі і Сеппо. Однак хитрість полягала в тому, що прізвища Іванов і Іванова порахували як різні (тоді як естонські прізвища однакові для чоловіків і жінок). Таким чином естонці не пустили російське прізвище на п'єдестал, адже в сумі Іванови впевнено зайняли б перше місце.

Кілька років тому Міжнародний астрономічний союз позбавив Плутон статусу планети, назвавши його карликовою планетою. Однак це рішення сподобалося не всім. У березні 2009 року сенат штату Іллінойс прийняв постанову, що Плутон буде вважатися в штаті планетою.

У деяких видів мурах-червиці окремі особини мають сильно збільшені щелепні залози, що містять сильний отрута. Коли мурашник загрожує небезпека, наприклад його намагаються захопити інші мурашки, ці «камікадзе» підходять до ворога і розривають своє тіло шляхом сильного скорочення м'язів. Яд расприсківается на всі боки і вбиває супротивників.

Знаменитого радянського шахтаря-рекордсмена Олексія Стаханова насправді звали не Олексій. Просто відразу після його рекорду з видобутку вугілля стаття в газеті «Правда» помилково назвала його саме так, і йому довелося терміново змінювати ім'я та паспорт. Яким було справжнє ім'я Стаханова, точно невідомо - одні дослідники вважають, що Андрій, інші - що Олександр.

29 лютого в Ірландії жінки можуть самостійно робити пропозицію будь-якому чоловіку. Якщо ж чоловік відмовляється одружуватися, то згідно із законом, що діє з початку 11 століття, він повинен сплатити штраф.

Платон був не тільки філософом, але і олімпійським чемпіоном. Двічі він вигравав змагання з панкратіону - суміші боксу і боротьби.

Самого досвідченого і сильного бурлака, що йде в лямку першим, називали шишкою. Це перейшло у вираз «велика шишка» для позначення важливого людини.

Як відомо, швидкість обертання Меркурія навколо своєї осі дуже повільна, а швидкість руху по орбіті нерівномірна. Протягом приблизно 8 діб з 88 орбітальна швидкість цієї планети стає вищою обертальної. Якщо в цей час спостерігач буде знаходитися на поверхні Меркурія, він побачить, що Сонце на небі зупинилося і рухається у зворотному напрямку. Таке явище іноді називають ефектом Ісуса Навина - біблійного героя, згідно з легендою, який зупинив Сонце.

У Китаї є річка з водоспадом, який не замерзає взимку при мінус 30 градусах за Цельсієм. Зате в середині літа, потік, по незрозумілих причин, починає застигати.

Зовсім крихітний водоймище (100х60 м) у Талдикурганской області Казахстану не пересихає навіть в самий розпал літа, а вода залишається в ньому крижаною. Там не водиться риба і не ростуть водорості. Точних досліджень там не проводилося, оскільки водолази, навіть з повним балоном повітря, починає задихатися вже через три хвилини.

Долина падаючих птахів знаходиться в горах індійського штату Ассам. Кожен серпень посеред ночі з неба починають падати птахи. При цьому, птиці перебувають у напівсвідомому стані і навіть не намагаються вирватися, коли їх беруть у руки.

Вулемі - це доісторична рослина, сам факт існування якого довгий час був державною таємницею Австралії. Це сосни, вік яких налічує близько 150 мільйонів років.

Досліджуючи форми та розміри Північного Льодовитого океану і Антарктиди, вчені з подивом виявили, що їх контури практично ідентичні. Було зроблено припущення, що, в результаті падіння метеорита, материк Антарктиди як би «видавили» з іншого боку планети. Ця фантастична гіпотеза має сьогодні чимало прихильників.

Спори Кано - це ожилі мікроорганізми, які виявив у шматочку бурштину мікробіолог Рауль Кано. Дивно те, що суперечки потрапили в смолу 25 мільйонів років тому.

Недалеко від Риму є Іридієві аномалія. Зміст іридію там в 300 разів перевищує норму. Шар залягає на глибині, відповідної геологічної кордоні між мезозою і кайнозою - час, коли вимерли динозаври. Такі ж аномалії знайдені в Данії, Іспанії та на узбережжі Каспійського моря. Можливо, це - слід падіння метеорита.

Існує явище під назвою «громова лисину». Це зона високої напруги, що виникає після потрапляння в землю грозового розряду. Намагаючись пройти в цьому песто, людина може загинути. На щастя, енергетична воронка в місці потрапляння блискавки існує тільки в перебігу декількох хвилин.

Загадкове явище, властиве всім високоточним вимірювальних приладів - дрейф нуля. При тонких метрологічних вимірах помилки повторюються з незмінним постійністю. Навколишній простір безперервно змінює якісь свої параметри та діє і на стрілки приладів. Що конкретно змінюється - до цих пір точно не з'ясовано.

«Дроссолідес» в перекладі з грецького означає "крапельки вологи". Так називається явище, яке регулярно спостерігається на узбережжі острова Кріт в середині літа, зазвичай в передранкові години, коли в повітрі конденсуються крапельки туману. Численні очевидці описують, як на їхніх очах над морем біля замку Франка-Кастелло виникає сцена величезної битви. Чути крики і брязкіт зброї. Міраж повільно насувається з боку моря і зникає в стінах замку. Історики кажуть, що в цьому місці приблизно 150 років тому відбулася битва між греками і турками: її зображення, які заблукали в часі нібито і спостерігається на березі біля замку Франка-Кастелло.