Головна » 2013 » Березень » 30 » Що значить бути програмістом?

Що значить бути програмістом?

Опис професії програміста

У наше століття стрімкого прогресу професія програміста стала одним з найбільш затребуваних видів діяльності. Програміст - це фахівець, який, грунтуючись на особливих математичних моделях, розробляє різної складності алгоритми та комп'ютерні програми. Іншими словами, він створює програмне забезпечення.

Традиційно робота програміста вважається чоловічою. Але хто б міг подумати, що саме жінка стане першопрохідцем у цій сфері. У 1833 дочка самого Байрона Ада Лавлейс створила кілька елементарних програм для першої моделі машини, яка вміє "мислити", творцем якої був всім відомий Ч. Беббідж.

Тільки в 40-х роках 20 століття на світ з'явилися перші електронно-обчислювальні машини. Для них писалися дуже докладні програми, так як ніякий інший мову цієї техніки не розуміла. Спеціальні алгоритмічні мови програмування почали створювати пізніше, саме тоді і з'явилася професія програміста. У наші дні всі програмісти поділяються на кілька категорій.

1. Прикладні програмісти. Саме вони розробляють програми, які необхідні для того, щоб будь-яка компанія, фірма або підприємство налагоджено працюювали. До цієї сфери діяльності відноситься написання програм для аудіо-та відеоспостереження, систем пожежної безпеки: сигналізацій та автоматичного пожежогасіння. В обов'язки програмістів цієї категорії часто також входить розробка ігор, програм для бухгалтерії, редакторів і т.д.

У цю групу відносяться і так звані програмісти 1С. Вони можуть влаштуватися на роботу як в самій звичайній фірмі, так і в франчайзинговій. В організаціях такого роду займаються установкою програми, яку виробляє фірма 1С, виправленням помилок та доопрацювань. Вони ж і навчають користувачів цього ПЗ. Співробітниками франчайзингової компанії є студенти і починаючі програмісти. А отримавши достатній досвід і хороший багаж знань, вони переходять в інші фірми.

2. Системні програмісти. Професіонали в цій сфері спеціалізуються на роботі з системним програмним забезпеченням. Сюди можна віднести і розробку операційних систем, а також створення мереж та їх управління. Серед програмістів людей, що спеціалізуються в цій області, не так вже й багато. Саме тому зарплата у таких фахівців висока. У нашій країні для людей цієї професії прийнято використовувати термін інженер-програміст.

3. Web-програмісти. Вони також працюють у мережах, як і системні програмісти. Відмінність полягає лише в тому, що фахівці третьої категорії заглиблюються в глобальну мережу Інтернет. Вони створюють програми для сайтів, веб-інтерфейси і динамічні веб-сторінки.

Особисті якості програміста

Щоб стати професійним програмістом, недостатньо просто отримати спеціальну освіту. Тут головне полягає в особливому способі логічного мислення. Робота програміста творча. Але від фахівця вимагає і посидючості, так як вона часом досить монотонна та рутинна.

Проблемы с настройкой WAP оператор Djuice? Чтобы самостоятельная настройка wap прошла успешно, необходимо определиться, какую технологию использовать для мобильного Интернета. Далее в настройках передачи данных своего мобильного телефона необходимо указать значения параметров, установлены Djuice.
За наявності хороших організаторських здібностей у програміста він може бути керівником проекту, що дозволить йому довірити всю нудну роботу своїм підлеглим.

У будь-якому випадку, незалежно від виконуваної роботи, програміст повинен бути уважним, терплячим і акуратним. А щоб його кар'єра з часом пішла в гору, фахівцеві треба бути наполегливим, цілеспрямованим. Необхідно також бути відповідальним і в складних ситуаціях самому приймати потрібні рішення.

Місце роботи та кар'єра


Свої професійні знання програмісти можуть застосувати в компаніях, підприємствах і організаціях різного характеру, в обчислювальних центрах, в банківських системах, у науково-дослідних інститутах, а також у школах, технікумах, коледжах та ВУЗах. Без фахівців в програмуванні не обійдеться жодна веб-студія та IT-компанія.

Мабуть, все більше компаній останнім часом бажають автоматизувати свій бізнес. А для цього потрібні кваліфіковані програмісти. Просто налагодити свій бізнес таким чином буде недостатньо. Потрібна постійна діяльність по забезпеченню правильного функціонування та безперебійної роботи програмного забезпечення в будь-якій компанії. Саме тому попит на професійних програмістів продовжує зростати, а разом з ним і заробітна плата процвітаючих в цій області фахівців. Старанні програмісти завжди зможуть заробити собі на хліб не тільки з маслом, але і з червоною ікрою.