Головна » 2013 » Квітень » 18 » Спортивні змагання на повітряних кулях

Спортивні змагання на повітряних кулях

«Я й не думав, що таке може бути» - найчастіше це перша фраза людини, що потрапила з командою повітроплавців на спортивні змагання. Шокують відразу дві речі - величезна кількість повітряних куль злітають разом і екстрим властивий під час виконання спортивних завдань.

На світових чемпіонатах участь у спортивних змаганнях беруть близько 100 екіпажів, ще близько 30-ти літають по фієсті - вільні польоти не регламентується спортивними правилами. За фієсті найчастіше літають аеростати спеціальних форм. Вони менш маневрені і потребують ідеальних погодних умов.

Повітроплавний спорт - це справжня битва повітряних титанів у небі. Буває, що виконуючи спортивне завдання на задану точку одночасно намагаються потрапити близько 20-ти повітряних куль.

Таку пробку в небі, можуть створити тільки професіонали, адже на спортивні змагання приїжджають найкращі у своєму класі.

Змагання складаються з декількох вправ, суть яких полягає в тому, що б якомога точніше привести аеростат в задану точку або оптимізувати тимчасовий або дистанційний інтервал польоту. Щоб зафіксувати свій результат, пілот скидає маркер - стрічку з легкої тканини довжиною 1,5 метри з легким мішечком піску на кінці.

В якості цілей, як правило, використовуються перехрестя доріг або викладена поруч мішень - хрест з яскравої тканини розміром приблизно 10 * 10 м.

Хотите, чтобы после красивой свадьбы остался такой же красивый видеоотчет о ней? Как Вы понимаете, комплекты на свадебную фото и видеосъемку это лишь часть успешного видеофильма. Не менее главным, является профессионализм и грамотность операторов. Студия Emiz Film Design умеет работать дружной командой специалистов, и создавать качественный материал.

До кожного пілота прикріплюється суддя, або в повітроплавальної термінології - обсервер, який фіксує всі порушення і досягнуті результати. Кількість спортивних завдань вражає своєю різноманітністю, а іноді і складністю - максимальні і мінімальні дистанції за обмежений час, абстрактні цілі в повітрі, повторення траєкторій вилетіли раніше аеростатів та багато інших.

Азарт виконання завдань настільки великий, що напругу відчуває не тільки пілот аеростата, а й штурманська команда, яка знаходиться на землі і дає пілотові наведення на найближчі цілі. Взаємовиручка, конкурентна боротьба, азарт до перемоги, приголомшлива краса повітряної плеяди і зустріч тисячі людей закоханих у небо - це і є суть будь-яких спортивних заходів з повітроплавання.

Пілоти, які беруть участь у міжнародних змаганнях, перед цим перемагають у національних чемпіонатах і отримують право відстоювати честь країни на світовій арені. Так, незмінним лідером в українському спортивному рейтингу повітроплавання, є пілот Київського повітроплавального товариства Владислав Клименко. Саме з ним Міжнародна авіаційна федерація (FAI) асоціює українське спортивне повітроплавання.