Головна » 2011 » Серпень » 11 » Стереотипи про вищу освіту

Стереотипи про вищу освіту

Радянська система освіти гарантувала кожному громадянинові право на безкоштовне навчання у вищому навчальному закладі. Вимога до абітурієнта була лише одна: пройти по конкурсу на бажану спеціальність.

Прохідний бал залежав від конкретного вузу, факультету та престижності спеціальності. Практично кожен випускник, який має атестат про повну середню освіту, міг вибрати інститут і факультет у відповідності зі своїми інтелектуальними можливостями.

Нужно качественно перевести документ? Твой выбор - бюро переводов "Он Тайм". Высокий проффессионализм редакторов и переводчиков, высокая скорость перевода, гибкость цен, достойный уровень сервисного обслуживания - вот главные преимущества бюро переводов "Он Тайм".

При такому положенні справ питання про доцільність навчання у вузі навіть не стояло. Не мати диплома вважалося чи непристойним. І дозволити собі таке, не ризикуючи бути зарахованим до маргінальних верств суспільства, могли лише представники творчих професій.

Сьогодні ситуація дещо інша. З одного боку, кількість безкоштовних місць в інститутах і університетах щороку скорочується, а значить, вчитися просто так, як то кажуть, «для себе», стає недозволеною розкішшю. З іншого боку, в українській системі вищої освіти постійно відбуваються зміни. Відкриваються і закриваються нові приватні вузи, технікуми і училища переаккредовуються в університети.

При такому положенні справ отриманий диплом не завжди свідчення належної кваліфікації. Так чи варто витрачати час, сили, а часом і гроші на отримання вищої освіти? Намагаючись відповісти на це питання, розглянемо найбільш поширені стереотипи про необхідність навчання і отримання диплома вузу, про вплив «корочки» на працевлаштування та успішність кар'єри.

1 cтереотип. Вища освіта - перша сходинка кар'єрного зростання. Якщо її не подолати, подальше просування вгору неможливо.

Насправді без «ВО» побудувати кар'єру сьогодні дуже складно. Потенційний роботодавець розглядає диплом не тільки як гарант отримання певних знань та підтвердження кваліфікації за фахом, але і як результат цілеспрямованості здобувача, показник уміння працювати і досягати поставлених цілей. А ці якості для будь-якої спеціальності і на будь-якому робочому місці розцінюються як позитивні.

Підсумок: стереотип вірний.

2 cтереотип. Деякі спеціальності неможливо освоїти у вищому навчальному закладі: в Україні просто відсутні або перебувають у стадії перманентної розробки відповідні програми підготовки. Значить, краще одразу йти працювати, щоб уже «в процесі» отримати необхідні навички.

Насправді однозначна відповідь виключається: твердження вірне для одних спеціальностей і невірно для інших. Наприклад, якщо ви бачите себе геніальним перукарем, то, звичайно, практика і навчання у хорошого майстра набагато корисніше, ніж навчання в інституті чи університеті по "сирій" програмі. А от якщо вам хочеться стати косметологом, краще мати базову освіту, в даному випадку, вища медична.

Підсумок: стереотип може бути підтверджений або спростований, залежно від спеціальності.

3 cтереотип. Ті, хто не мають вищої освіти володіють низьким рівнем культури.

Насправді загальний ступінь розвитку визначається не тільки наявністю диплома. Безумовно, в ідеалі, класичну університетську освіту передбачає, крім вивчення вузькоспеціальних дисциплін і курс гуманітарних наук (для підвищення ерудиції та розширення кругозору). Але не завжди студенти приділяють цим предметам належну увагу.

Підсумок: стереотип спростований.

4 cтереотип. Диплом - справа вторинна. Спочатку потрібно працевлаштуватися, а потім дивитися по обставинам: потрібен диплом чи ні. Маючи роботу, завжди можна піти на заочне відділення вузу, або, в крайньому випадку, купити диплом.

Насправді якщо вести мову про навчання після того, як ви визначилися, в якому напрямку хочете отримати освіту, то стереотип вірний. Якщо фірма зацікавлена в вас як у працівнику, можете отримати навіть допомогу в оплаті навчання. Але в жодному разі не піддавайтеся на легкість покупки диплома. Повірте, вивести вас на чисту воду і розкрити обман зовсім нескладно. І якщо це станеться, вважайте, що на вашій кар'єрі поставлено великий і жирний хрест.

Підсумок: стереотип частково вірний.

5 cтереотип. Вища освіта - ще не гарантія того, що вдасться добре працевлаштуватися і багато заробляти. Можна закінчити двадцять інститутів і сидіти без роботи і грошей.

Насправді гарантією успішної кар'єри може служити тільки ваша особиста цілеспрямованість, працьовитість і удача. Вища освіта - всього лише допоміжний інструмент, свого роду альпеншток для підкорення кар'єрних висот.

Підсумок: стереотип вірний.