Головна » 2013 » Травень » 1 » Свавілля в студентських гуртожитках

Свавілля в студентських гуртожитках

Ви знаєте, що твориться при розподілі місць у студентських гуртожитках? А вам відомо про масові випадки виселення студентів, бо треба поселити когось, «дуже цінного"?

Між іншим, таке свавілля коїться в гуртожитках багатьох державних вузів. Зазвичай питанням «підміни» студентів завідує або комендант, або декан / заступник декана. Отримавши установку на поселення нової людини в гуртожиток, відповідальний за махінацію знаходить зачіпку і таки виселяє студента.

І найнеприємніше те, що в основному зачіпка як би офіційна, але носить досить символічний характер: запізнився на 10 хвилин до закриття гуртожитку, курив на балконі коридору і т.д. Але і, в той же час, не прикопатися - система добре налагоджена.

Планируете установить пластиковые окна? Комплектующие от известнейших производителей, высокое качество и быстрое выполнение работ, простота оформления заказов и адекватные цены - это компания «Атлант-плюс». Отличным дополнительным бонусом является гарантийное обслуживание нашей продукции, и услуги по проведению ремонтных работ после окончания срока гарантии.

Крім жорстких правил, всі гуртожитки перенаселені студентами за розподілом. Тільки в Києві більше 12 000 студентів живуть на знімних квартирах. А зважаючи на скажені ціни оренди житла, дешевше виходить будь-яким доступним способом повернутися назад в гуртожиток і триматися за своє ліжко-місце руками і ногами.

Наприклад, у Києві одне місце в квартирі, це десь 100-200 доларів, і якщо ми порахуємо плату також за контрактне навчання, то студент повинен платити приблизно дві або дві з половиною тисячі гривень на місяць. Навіть підвищення студентських стипендій не виправляє положення, вважає Володимир Шамаєв, голова студентського об'єднання.

Ситуація зі студентськими гуртожитками від ПТУ і технікумів не краще. Загальна площа гуртожитків навчальних закладів становить 8,1 млн. кв. м. На одного студента припадає близько 4 кв. м. при нормі не менше 6 кв. м. При цьому з більш ніж 3 тисяч студентських гуртожитків тільки 3% повністю відповідають сучасним вимогам.

Знаючи про дефіцит місць, завбачливі мами приїжджають заздалегідь, днів на десять раніше, ніж сказали в приймальні комісії. Не секрет і те, що нерідко коменданти в гуртожитках встановлюють свою додаткову плату за поселення. Мовляв, або платіть і живіть або не платитіть, і буде жити хтось інший.

При такій ситуації залишається тільки одне - сподіватися, що в майбутньому щось змінитися. Чи то грошей на утримання гуртожитків більше виділять, чи то селити будуть суто по наявності студентського посвідчення. Чи то стипендію піднімуть до рівня, коли можна не тільки проїзд до вузу, але і назад оплатити. Але це вже інша історія.