Головна » 2010 » Липень » 2 » Тибетці еволюціонують найшвидше

Тибетці еволюціонують найшвидше

Вчені довели, що тибетці, які живуть на Тибетському плато на висоті більше чотирьох тисяч метрів над рівнем моря, виробили генетичні адаптації до суворих умов життя при браку кисню всього за три тисячі років, що є рекордом швидкості еволюції серед людей, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі Science в п'ятницю.

Шкафы купе на заказ киев. Мебель под заказ по самым низким ценам. Купить шкаф купе по доступной цене.


Попередній рекорд належав європейцям, які за 7,5 тисяч років освоїли вживання коров'ячого і козиного молока, що до цих пір не вдається азіатам, не здатним переварити лактозу, що міститься в ньому.

Автори дослідження, група вчених під керівництвом Размуса Нільсена (Rasmus Nielsen) з Каліфорнійського університету в Берклі довели, що сучасні тибетці володіють специфічним варіантом гена EPAS1, який зустрічається у них в 87% випадків, тоді як серед їх найближчих родичів - китайців етнічної групи хань - цей варіант гена зустрічається лише в 9%.

Окрім специфічних для тибетців мутацій в EPAS1 вчені виявили ще декілька генетичних варіацій, що відрізняють тибетців від китайців, всі з яких пов'язані з тим, як людське тіло використовує кисень.

Масив даних вчених складався з 50 розшифрованих на 90% геномів тибетців, що не перебували між собою у родинних зв'язках і жили в двох різних поселеннях на висоті більше 4 тисяч метрів над рівнем моря.