Головна » 2010 » Липень » 7 » Ви думаєте, що все знаєте про сновидіння ?

Ви думаєте, що все знаєте про сновидіння ?

Сни - це те, що хвилює кращі уми людства вже сотні, тисячі років. Сни - це те, що не може пояснити офіційна наука, хоча і дуже старається. Багато людей вірять у те, що сни можуть показати наше майбутнє, причому не тільки саме близьке. Так, звичайно, вчені прагнуть пояснити всі загадки снів, проте багато ще залишається за межею розуміння. Як би там не було, ми не збираємося сперечатися про те, що собою являють сни - просто наведемо найбільш цікаві факти про сновидіння.

10. Сліпі люди бачать сни

Правда, це характерно тільки для тих людей, хто втратив зір з тієї або іншої причини. Якщо людина народилась сліпим, то він не зможе бачити сни, йому сняться звукові і "запахових" сни. Люди з "придбаної" сліпотою бачать сни, як і всі інші - і чорно-білі, і кольорові, всякі.

9. Людина забуває близько 90% всіх своїх сновидінь

Власне, ми не збираємося дивувати кого-небудь цим фактом - всі люди знають, що запам'ятовуються дуже небагато сновидіння. Просто цікаво, що забувається не третину, і не половина снів, цілих дев'яносто відсотків! Уявляєте, скільки цікавих речей забувається? Напевно, деякі люди багато чого б віддали за те, щоб пам'ятати свої сни. А ще було б цікавіше переглядати сни інших людей. Залишилося тільки почекати трохи розвитку нейрохірургії та нанотехнологій ...

8. Сни бачать усі.

Звичайно ж, ми бачимо різні сни, оскільки всі люди різні. Однак, як вже говорилося вище, забувається близько 90% сновидінь. Це середньостатистичне значення, то є деякі люди запам'ятовують сни краще, ніж інші, але є і нещасні, хто взагалі не пам'ятає своїх сновидінь. І ось такі люди розповідають своїм друзям і знайомим, що взагалі снів не бачать. Насправді, це не так.

7. Сни запобігають нервові зриви.

Сновидіння є відображенням наших бажань - як свідомих, так і підсвідомих. Саме сни допомагають зберігати нашу нервову систему в порядку. Не так давно психологи провели експеримент, де добровольцям спати дозволяли по 8 годин, однак будили їх тоді, коли наступала "сновіденческая" фаза. Через деякий час волонтери почали галлюцініровать в звичайний час доби, нервувати без причини, проявляти агресію.

6. У снах ми бачимо тільки тих людей, яких ми де небудь бачили.

Мозок не «вигадує» нові персонажі. Ви сумніваєтеся? Насправді, давно доведено (правда, доказ цього ми тут приводити не будемо), що всі люди, які сняться людині, коли або зустрічалися цій людині. Приміром, у сорок років нам може наснитися чоловік, який заправляв автомобіль нашого дідуся 35 років тому. За все своє життя ми бачимо тисячі людей, які потім можуть снитися.

5. Деякі люди бачать лише чорно-білі сни.

Так, сни бачать усі, однак приблизно 12% людей бачать лише чорно-білі сни. Поки що вчені не можуть зрозуміти, чому так відбувається, проте факт залишається фактом - є люди, хто ніколи не бачив кольорових снів.

4. Сни - не завжди те, що вони собою представляють.

Так, трошки незрозуміло сказано, проте про таку дивну і таємничою речі, як сни, не можна висловитися особливо ясно. Сон - це своєрідний символічний мова, якою наша підсвідомість спілкується з нашою свідомістю. Більшість снів, які ми бачимо, висловлюють ту або іншу емоцію.

3. Ось цікавий факт - люди, які кинули палити, бачать набагато більш яскраві сни, ніж курці, або ті, хто ніколи не палив. Було проведено спеціальне опитування, в ході якого з'ясувалося, що запеклі курці, що кинули палити, бачать дуже яскраві сни. До речі, сни про куріння такі люди бачать набагато рідше, ніж прості сновидіння.

2. Зовнішні фактори впливають на наші сни.

Дійсно, ми часто бачимо в наших снах те, що можуть навіяти сторонні звуки, запахи, дотики, температура кімнати, де ми спимо, або навіть жорстка подушка. Все це так чи інакше впливає як на сон як фізіологічний процес, так і на сновидіння.

1. Тіло людини «паралізований», коли він спить.

Це дійсно так. Наш мозок намагається відключити центри руху та фізичної активності, щоб не пошкодили самим собі, рухаючись у сні.

А ось і трошки додаткових фактів:

- Коли ми хропимо, сни не сняться.

- Якщо ви прокинулися під час фази, коли сновидіння найбільш яскраві, швидше за все, такий сон добре запам'ятається.