Головна » 2011 » Серпень » 11 » Зменшення навантаження в школах

Зменшення навантаження в школах

Радянська система освіти вважалася однією з найсильніших у світі, радянські вчені були на хорошому рахунку в усьому світі, їх наукові праці та розробки в багатьох областях науки і техніки завжди визнавалися фахівцями в усьому світі.

Багато в чому цьому сприяла система освіти, яка виховувала розумних і відповідальних школярів. Мотивація на навчання була на вищому рівні, а шкільні програми повністю відповідали реальній дійсності.

По завершенні навчання у звичайній середній школі учні без особливих зусиль надходили у вищі і середні технічні заклади, щоб продовжити навчання на спеціаліста. Навантаження в школах були достатніми, але рівень здоров'я, екологія, імунітет в середньому був набагато вищим, ніж зараз. Багато хто може не надавати цьому значення, проте статистика показує, що хвороби «молодшають». Погана екологія, бідне штучне харчування, нестача вітамінів і корисних речовин в раціоні школяра неодмінно позначається на його успішності. З'являється швидка стомлюваність і очевидна причина цьому - компьютеры, а також розсіюється увага. Не завжди допомагає навіть лікування в Швейцарії та інших європейських країнах.

Крім того, низький рівень культури в сучасному суспільстві створює погану мотивацію школяра на навчання, і,з урахуванням описаних вище проблем, найменший збій в успішності різко знижує мотивацію школяра до знань . Мабуть, саме тому стають популярними альтернативні школи.

Наприклад, приватні школи Москви підходять до вирішення таких проблем по-різному. Багато з них, як правило, мають спеціалізацію, або ухил у бік вивчення певної групи предметів: гуманітарні (мови і література), технічні (фізика, хімія) та ін.

Зниження навантаження в них йде за рахунок зменшення годин непрофільних предметів. Інші диференціюють заняття, поєднують їх з відпочинком на свіжому повітрі, рухливими активними іграми. Є нові розроблені методики, коли засвоєння матеріалу йде альтернативними способами: асоціативним методом, або в ігровій формі і т.д.

На жаль, звичайні школи не тільки не зменшують навчальне навантаження в школах, а навпаки, збільшують її. З'являється безліч нових предметів, а кількість старих не зменшується. Все це призводить до того, що приватна школа Москви або іншого міста стає єдиним виходом для дитини, яка має певний порив до деяких наук, і чиї батьки піклуються про її майбутнє.