Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Макроекономіка

Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динамікиЗміст

I. ВСТУП ………………………………………………………3
II. "Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динаміки”
1.Сукупний попит і сукупна пропозиція………………..4
2.Ефект зміни сукупного попиту і сукупної прпозиції..7
3.Базова модель Кейнса: роль споживання і заощадження ……….10
4.Мультиплікатор випуску за витратами. Базова модель Кейнса: інвестиції……………17
5.Ускладнена модель Кейнса. Мультиплікатор державних податків ………….18
6. Базова модель Кейнса: зайнятість……………………19
III. Основні положення та висновки ……………………….23
IV. Використана література …………………………………24

Вступ
Проблема макроекономічної рівноваги – одна з найгостріших і найдискусійніших в економічній науці. Існують дві основні концепції стосовно даного питання: класична, а сьогодні неокласична, та кейнсіанська.
В даній курсовій роботі я буду розглядати кейнсіанське макрорегулювання, постараюся доказати, що кейнсіанська теорія є вирішальною базою в розвитку макроекономічної динаміки .
Ідея макроекономічного моделювання і регулювання виникла тоді, коли стало зрозуміло, що ринкових механізм сам не в змозі подолати наростаючі диспропорції, відновити втрачену економічну рівновагу. Переломним моментом стала найглибша в історії ринкової економіки 1929-33 рр. (так звана «велика депресія». У деяких країнах (США, Великобританія, Швеція) під її впливом намагались застосувати нетрадиційні методи стабілізації, адже методи, які застосовувались за неокласичними рецептами – маневрування ставкою процента і рівнем заробітньої плати, перестали давати ефект. Держава змушена була більш глибоко втручатися у процеси відтворення. Проте відчувалась нагальна необхідність створення нової економічної теорії, яка б пояснила причини порушень економічної рівноваги і дала рекомендації по її досягненню, тобто створила загальну модель економічного розвитку в нових умовах.
Таку теорію створив Дж.М. Кейнс (1883-1946рр) – видатний англійський економіст . Основні положення даної теорії викладені в його праці «Загальна теорія зайнятості, проценту і грошей»(1936). Ця книга здійснила справжній переворот в економічній науці, поклавши початок широким макроекономічним дослідженням. Кейнс створив нову науку – макроекономіку, виявивши її категорії і закони, економічні фактори, які ніяк не проявляються на мікроекономічному рівні, а тому не були досліджені, адже до Кейнса економічна теорія зосереджувалася на мікроекономічних аспектах.

Повна інформація про роботу

курсова робота "Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динаміки" з предмету "Макроекономіка". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 01.10.2010 в 21:40. Автором даного матеріалу є Присяжнюк Юрій. З моменту опублікування роботи її переглянуто 419 та скачано 37 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Присяжнюк Юрій...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали