Рідна природа
А ви б хотіли стати сніжинками? У мене є чарівна паличка, яка вмить зможе зробити вас сніжинками, тільки варто змахнути нею і промовити чарівні слова. Ми теж зичимо добра всім присутнім в залі й даруємо свої теплі усмішки, щоб вам від них стало тепліше, веселіше, радісніше. Обладнання: вправа на розвиток мовного дихання «Снігопад», дидактичні ігри «Допоможи Капітошці», Відшукай за кольором… Читати ще >
Рідна природа (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Дошкільний навчальний заклад № 17 «Калина».
Комплексне заняття на тему «Рідна природа».
(технологія з екологічного виховання д/з № 16 м. Коломия) для ІІ молодшої групи.
Мета: Продовження ознайомлювати дітей з ознаками і властивостями снігу та води: холодна, гаряча, тепла, солона, кисла; має здатність зафарбовуватись, потрібна людям, тваринам і рослинам для життя, Вчити відповідати на запитання вихователя.
Розвивати діалогічне мовлення, мовлення пов’язане з розвитком рухів, фонематичний слух та мовне дихання.
Збагатити словник словами: «Капітошка», «снігопад».
Виховувати шанобливе ставлення до всього живого і неживого, любов до рідної землі.
Обладнання: вправа на розвиток мовного дихання «Снігопад», дидактичні ігри «Допоможи Капітошці», Відшукай за кольором",.
«Впізнай за смаком», вірші про зиму, прислів'я.
Хід заняття Вихователь: Діти, пригадайте того чудового віршика про мову.
Завжди говоримо красиво, Не поспішаючи, сміливо,.
Є в нас у роті язичок.
Він говорить: чок, чок чок.
— Далі скажем:
Лю-лю-лю — я природу люблю.
А тепер скажіть усі:
А чому на річці лід.
І сніжок на землю ліг.
(Бо зима прийшла:
Снігу намела).
— Так до нас завітала справжня зима і намела багато снігу. А для чого ж нам той сніжок?
(Щоб гратися в сніжки, кататися на санках. лижах, ліпити сніговита, напоїти землю і все живе).
— Звідки ж прилетіли сніжинки?
(З неба).
— З якого неба? Веселого чи сердитого, похмурого?
(Сердитого, похмурого, де пливуть хмаринки).
— А чи сідала вам сніжинка на носик, щічки чи руки? І що ж замість неї залишилось?
— То ж з чого зроблена сніжинка?
(З води).
— А хто її викував?
(Мороз).
— А як це відбувається, я зараз вам розповім.
Коли на небі зберуться хмаринки, вони пустять краплинки погуляти, або полити чи напоїти землю, а мороз тут як тут. Заморозить крапельку і викує з неї чарівну зірочку, ось таку, як у мене є (показує сніжинку з паперу). А коли таких сніжинок падає багато, то таке явище в природі називається снігопад. Снігопад надає природі особливої краси. Ось ми зараз зробимо снігопад в групі.
(Проводиться вправа на розвиток мовного дихання «Сніжинки» або «Снігопад»).
Діти йшли, йшли, йшли.
І Сніжинки знайшли.
Стали, дмухнули і знову пішли.
— А хто знає вірші про сніжинки?
Білесенькі сніжиночки Вродилися з води.
Легесенькі, мов пушиночки, Спустилися сюди.
Ніжна зірка, сніжно-біла, На рукав з гори злетіла, Поки несла її сюди Стала крапелька води.
Ми сніжинки, ось де ми;
Парашутики зими, Подружилися з вітрами.
І кружляємо над вами.
Упала сніжинка мені на рукав.
Яка ж вона гарна, а я і не знав.
Біленька, пухнаста, така чарівна, А я завжди думав — вона крижана.
Закружлялися сніжинки, Як метелики прудкі,.
Прилетіли до ялинки Й почепились на гілки.
— А ви б хотіли стати сніжинками? У мене є чарівна паличка, яка вмить зможе зробити вас сніжинками, тільки варто змахнути нею і промовити чарівні слова.
Паличко, паличко!
Раз, два, три.
Діткам диво покажи:
Хлопчиків та дівчаток В сніжинки перетвори.
(Проводиться психогімнастика).
— Малесенькі сніжиночка, спустилися з хмариночки (бігають по кімнаті). Подув вітерець і закружив сніжинки (кружляють навколо себе). Вітерець затихає і сніжинки лягають на землю (присідають, ручки під щічки). А вранці пригріло сонечко, сніжинки проснулися, весело піднесли свої рученята і засміялись.
— А чи знаєте ви, що ж насправді стане з сніжинками, коли пригріє сонечко?
(Вони розтануть і утвориться вода) Стук у двері.
— Добрий день! Як тебе звати хлопчику? І чому ти плачеш?
Капітошка.
Я — веселий Капітошка, Поспішав до вас у гості.
Та коли я йшов до вас, У хмаринках заблукав.
Налетів мороз страшенний, Заморозив геть усіх,.
І сестричок, і братів.
Як же визволити їх?
— Не плач, Капітошко, наші діти допоможуть тобі визволити твоїх сестричок і братиків. Вони знають, як це зробити.
(Капітошка роздає сніжок діткам, а вони обігрівають його і утворюються крапельки води).
Капітошка. Дякую вам за все. (Виходить).
— А для чого ж нам потрібна вода?
(Для росту рослин, для потреб людини, для тварин).
— Ми трішки притомилися, зробимо фізкультхвилинку.
Водичко, водичко, Умий моє личко, Щоб і очки ясніли, Щоб і брівки чорніли, Щоб сміявся роток, Щоб кусався зубок.
(Діти імітуються основні рухи).
— А тепер ми пограємо з водою.
Д/г «Допоможи Незнайці».
Д/г «Відшукай за кольором».
Д/г «Впізнай за смаком».
— Без води життя гине — сонце, квітка, гине звір, замовкає пташка. Все живе на землі потребує води. Кожна крапелька води є дорогоцінним даром природи. Вона напуває землю, а земля годує все живе, людину, тварину, рослину.
Воду потрібно берегти.
Бережімо ріки, Бережімо воду, Як матусю рідну Бережіть природу, Бережімо кожну Квіточку й травинку, Бо ми всі природи.
Рідної частинки.
Все, що навколо тебе, Слід берегти і любити.
— Слід не тільки берегти і любити природу. Їй ще потрібно й радіти.
Я всміхаюсь сонечку:
— Здавстуй, золоте!
Я всміхаюсь квітоньці.
— Хай вона цвіте!
Я всміхають дощику.
— Лийся мов з відра!
Друзям усміхаюся;
Зичу їм добра.
— Ми теж зичимо добра всім присутнім в залі й даруємо свої теплі усмішки, щоб вам від них стало тепліше, веселіше, радісніше.