Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Культурологія та релігієзнавство

Вчення Будди та історичні обставини його виникненняЗміст

Вступ
1. Передумови виникнення буддизму
2. Сіддхартха Гаутама – засновник буддизму
3. Основи вчення Будди
3.1. "Чотири благородні істини"
3.2. "Шлях восьми сходинок"
4. Трипітака – буддійське Святе Письмо
5. Буддійські собори
6. Течії та напрямки буддизму
6.1. Хінаяна
6.2. Махаяна
6.3. Тантризм
7. Ламаїзм – релігійний послідовник буддизму
Висновки
Список використаної літератури

Вступ

Буддизм – перша за часом виникнення світова релігія. Інші світові релігії виникли значно пізніше: християнство виникло приблизно через п'ятсот років після буддизму, а іслам – більш ніж через тисячу. Світовою релігією буддизм вважається на тій же підставі, що і дві інші тільки що названі релігії: подібно християнству й ісламові буддизм у своєму поширенні по земній кулі рішуче переступив етноконфесійні і етнодержавні кордони, ставши релігією всіх народів із зовсім різними культурними і релігійними традиціями. Буддійський світ простягся від Шрі-Ланка (Цейлону) до Туви і Бурятії, від Калмикії до Японії; продовжується процес поширення буддизму в Європі й Америці який почався в кінці XIX ст. Буддизм став релігією сотень мільйонів людей у Південно-Східній Азії, традиційно зв'язаних з батьківщиною буддизму – Індією і Далеким Сходом, цивілізації якого формувалися на основі традицій китайської культури; цитаделлю буддизму вже тисячу років є Тибет, куди буддизм приніс індійську культуру і якої він дав писемність, літературну мову й основи цивілізації. Буддійською філософією захоплювався А. Шопенгауер і з повагою відкликалися Ф. Ніцше і М. Хайдеггер. У лоні буддійської традиції були створені найвитонченіші філософські системи, вивчення й осмислення яких і зараз цікаво не тільки з історико-філософської точки зору, тому що цілком можливо, що буддійський умогляд здатний збагатити і сучасну філософію.
Нині у світі є близько 360 млн. мирян, які сповідують буддизм, і близько 1 млн. ченців та черниць.
Буддисти світу об'єднані в дві міжнародні організації — Всесвітнє Братерство буддистів (штаб-квартира в Бангкоці, Таїланд) та Азіатську буддійську конференцію за мир (штаб-квартира в Улан-Баторі, Монголія).
В Україні за державною статистикою налічується 42 буддійські громади та 2 центри, є 35 служителів цієї релігії. Працює інтернет-форум "Буддизм в Україні".

Повна інформація про роботу

реферат "Вчення Будди та історичні обставини його виникнення" з предмету "Культурологія та релігієзнавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 04.02.2011 в 19:05. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1033 та скачано 71 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...


Подібні матеріали