Головна » Реферати » Реферати 2 курс » Макроекономіка

Монополія: сутність та причини виникненняМонополія - це окремі крупні підприємства, обєднання підприємств, господарські товариства, які виробляють значну кількість продукції певного виду і займають монопольне становище на ринку тобто:
1) посідають провідне становище на ринку;
2) впливають на процес ціноутворення;
3) отримують більш високі прибутки.
Є 3 види монополій:
1) природна монополія - виникає внаслідок причин. Існує коли попит на певний товар чи послуги найкраще задовільняється однією або кількома фірмами.
2) адміністративна - виникає внаслідок дії державних органів.
3) економічна - виникає на основі закономірного, господарського розвитку, коли підприємці зуміли завоювати монополістичне становище на ринку.
Причини виникнення монополій.
1) через процес концентрації виробництва, коли підприємства замість введення між собою всеможлива конкурентна боротьба укладають між собою угоди, тобто обєднують і капітал.
2) на основі централізації виробництва і капіталу.
Централізація виробництва - це збільшення масштабів виробництва продукції в результаті обєднань кількох підприємств в одне із загальним управлінням.
Централізація капіталу - це збільшення розміірв капіталу внасоідок обєднання раніше самостійних капіталів.
3) вніслідок дій держави, спеціальних або навмисних її кроків.
4) поява акціонерної капіталістичної власності, коли індивідуальна приватна власність перетворюється на гальм розвитку продуктивних сил. Воно виникає в результаті злиття обєднання декількох капіталістів.
5) кризові явища в економіці.
Повна інформація про роботу

Характеристика роботи

доповідь "Монополія: сутність та причини виникнення" з предмету "Макроекономіка". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 29.09.2010 в 23:22. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 257 та скачано 21 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Коментар автора роботи

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...