Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Практичне заняття: Обстеження та догляд за хворими з хронічними гастритами та з виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Практичне заняття: Обстеження та догляд за хворими з хронічними гастритами та з виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки. Мета: знати: етіологію, патогенез, клініку, ускладнення, дієтотерапію, принципи медикаментозного лікування, профілактику. Тема: Обстеження та догляд за хворими з хронічними гастритами та виразковою хворобою шлунка і 12-ти палої кишки. Изначення виразкової хвороби шлунку… Читати ще >

Практичне заняття: Обстеження та догляд за хворими з хронічними гастритами та з виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Реферат на тему:

Практичне заняття: Обстеження та догляд за хворими з хронічними гастритами та з виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки.

Методична розробка практичного заняття №

Предмет: Терапія

Тема: Обстеження та догляд за хворими з хронічними гастритами та виразковою хворобою шлунка і 12-ти палої кишки.

Тривалість заняття: 3 год. Місце проведення: гастроентерологічне відділення ЦРЛ Актуальність теми: Серед проблем сучасної медицини гастроентерології належить одне з головних місць. Тому роль медпрацівника у своєчасній діагностиці захворювань органів травлення, наданні невідкладної допомоги під час гострих станів важко переоцінити.

Мета заняття:

Навчальна: знати визначення, етіологію, фактори ризику, патогенез, клініку, діагностику, принципи лікування, профілактику та особливості догляду за хворими з хронічним гастритом та виразковою хворобою.

Вміти: попередній діагноз ы обстеження хворих поставити попередній діагноз, скласти план обстеження і лікування. Підготувати хворого до діагностичних і лікувальних процедур, ФІДС, промити шлунок, поставити очисну, лікувальну, сифонну клізму, виконати лікарські призначення.

Виховна: розвивати почуття відповідальності за своєчасність і правильність професійних дій, оволодіти умінням встановлювати психологічний контакт з хворими.

Міждисциплінарна інтеграція

Предмет:

Знати:

Вміти:

Анатомія Сестринська справа.

Будова ШКТ Догляд за хворими з захворюваннями ШТК.

1.Техніка зондових маніпуляцій.

2.Підготовка хворих до інструментальних досліджень ШКТ.

3.Взяття калу на приховану кров.

4.Профілактика пролежнів.

5.Подача в ліжко судна.

6.Техніка в/м, в/в, п/ш ін'єкцій.

Фармакологія: Засоби для пригнічення хелікобактерій, антисекреторні засоби, репа ранти, цитостатики.

Інструкція

для студента на практичне заняття по терапії.

спеціальність «Акушерська справа» .

Тема: Демонстрація і клінічний розбір хворих з виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки.

Мета: знати: етіологію, патогенез, клініку, ускладнення, дієтотерапію, принципи медикаментозного лікування, профілактику.

вміти: провести суб'єктивне і об'єктивне обстеження хворих, поставити попередній діагноз, скласти план обстеження і лікування, підготувати хворого до діагностичних і лікувальних процедур, ФГС, промити шлунок, поставити очисну, лікувальну клізму, виконати лікарські призначення.

Забезпечення заняття: таблиці, історії хворіб, листки призначень, тести, ситуаційні задачі, медикаменти, алгоритми, муляжі, предмети догляду.

Практичні навики, які студент повинен засвоїти.

1. Суб'єктивне і об'єктивне обстеження хворих.

2. Пальпація живота.

3. Дуоденальне зондування.

4. Підготувати хворого до УЗД, Р. дослідження шлунку, ФГДС.

5. Постановка клізм.

Хід заняття.

1. Контроль вихідного рівня знань.

2. Обстеження тематичних хворих.

3. Клінічний розбір хворих, оцінювання додаткових методів дослідження.

4. Робота в зондовій, каб. ФГС, УЗД.

5. Виконання призначень лікаря на посту, в маніпуляційній.

6. Виписування рецептів, заповнення робочих зошитів.

7. Закріплення матеріалу, підведення підсумків заняття.

Контрольні питання.

  1. 1.АФО шлунково-кишкового тракту.

  2. 2.Етіологія, патогенез, класифікація хронічних гастритів.

  3. 3.Клініка хронічних гастритів.

  4. 4.Діагностик, обстеження хворих.

  5. 5.Лікування хронічних гастритів, профілактика.

  6. 6.Етіологія, патогенез виразкової хвороби.

  7. 7.Клініка виразкової хвороби в залежності від локалізації виразки.

  8. 8.Диференціальна діагностика між виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки.

  9. 9.План обстеження, діагностика.

  10. 10.Лікування, профілактика виразкової хвороб.

Домашнє завдання: Обстеження та догляд за хворими з ускладненнями виразової хвороби, раком шлунка.

Література:

Левченко В.А. ст.

Парашак Г. П. ст.

План та організаційна структура заняття.

№ Основні етапи заняття, їх функції та зміст.

Рівні засвоєння.

Методи контролю і навчання.

Матеріали методичного забезпечення.

Час.

1.Організація заняття.

Перевірка присутності студентів.

Журнал обліку успішності та відвідувань.

2.Формування теми постановкою навчальної мети і її мотивація.

3.Контроль вихідного рівня знань.

  • изначення, етіологія хронічних гастритів.

  • лініка, методи діагностики.

  • ринципи лікування та догляд за хворими.

  • изначення виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки. Етіологія, патогненез, роль Helіcobacter pylori.

  • лінічні синдроми в залежності від локалізації виразки.

  • ринципи сучасних методів лікування. Профілактика.

Індивідуальне усне опитування. Тестовий контроль.

-//;

-//;

-//;

-//;

-//;

Тест № 1, 2.

Тест 3.

Тест №.

Тест №.

Тест №.

Тест №.

Тест №.

Тест №.

Основний етап

Формування професійних вмінь і навичок.

  • володіння методикою опитування хворих.

  • роведення обстеження хворих.

  • ідготовка пацієнтів до діагностичних обстежень.

  • кладання плану догляду і реалізація його в умовах стаціонару.

Заключний етап Контроль і корекція рівня професійних вмінь і навичок. Підведення підсумків заняття, заповнення щоденників, виставлення оцінок з обґрунтуванням.

Індивідуальний контроль практичних навичок.

Предмети догляду, тести, задачі.

10−20%.

Домашнє завдання:

Тема. Обстеження та догляд за хворими з ускладненнями виразкової хвороби, раком шлунка.

Література:

Левченко ВА. Ст.

Парашак Г. П. ст.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою