Сценарій виховного заняття «У світі цікавого»
А журавель наварив такої смачної страви. Узяв і м’яса, і картоплі, бурячків, усього-усього, покришив дрібненько і склав у глечик з вузенькою шийкою, тай каже: «Пригощайтеся, люба моя приятелько, не соромтеся». Мета: закріпити знання з вивчених казок. Розвивати у дітей мовлення, пам’ять, кмітливість і старанність, уміння розгадувати ребуси, загадки. А зараз ми пограємо у ще одну гру, яка… Читати ще >
Сценарій виховного заняття «У світі цікавого» (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Сценарій виховного заняття на тему:
" У світі цікавого" .
Тема: У світі цікавого.
Мета: закріпити знання з вивчених казок. Розвивати у дітей мовлення, пам’ять, кмітливість і старанність, уміння розгадувати ребуси, загадки.
Обладнання: Уривки казок, малюнки до казок, ребуси.
Хід заняття.
І. Організаційна частина.
-.Добрий день, діти!
-.Ось і знову ми з вами зустрілися. На сьогоднішньому нашому занятті ми будемо грати у різні ігри, розгадувати кросворди, ребуси, загадки.
ІІ. Основна частина.
— Першим нашим конкурсом буде розгадування загадок.
1.Я найперша квітка в гаю,.
синім цвітом зацвітаю.
Відгадайте, що за квітка, бо мене не стане влітку.
(Пролісок).
2. Дивний ключ у небі лине,.
не залізний, а пташиний.
Цим ключем в весняній млі.
прилітають …
(Журавлі).
3. Я ловлю комах, жучків,.
їм маленьких черв’ячків,.
в теплий край я не літаю,.
під стріхою хату маю.
Цвірінь, — і сів я на олівець.
А звуть мене …
(Горобець).
4. Один говорить, двоє слухають і двоє дивляться.
(Очі, вуха, рот).
5. Маленьке, сіреньке, а хвостик як шило.
(Мишка).
— Молодці, з першим конкурсом ви справились, а зараз перейдем до наступного конкурсу — «Розгадування ребусів» .
— З другим завданням ви теж справились. Тепер перейдем до третього конкурсу — відгадування казок.
— Ми читаємо уривки з казок, а ви відгадуєте з якої це казки.
1." Битий небитого везе" .
(«Лисичка-сестричка і вовк-панібрат»).
2. «А журавель наварив такої смачної страви. Узяв і м’яса, і картоплі, бурячків, усього-усього, покришив дрібненько і склав у глечик з вузенькою шийкою, тай каже: «Пригощайтеся, люба моя приятелько, не соромтеся» .
(«Лисичка та журавель»).
3. «Узяв дід поліно тай зробив хлопчика. Бабуся колихала-колихала, а він і ожив, тай каже:
— Зроби мені батьку човник та весельце, я буду рибку ловити та вас, стареньких, годувати" .
(«Івасик-Телесик»).
4. «Я Коза-Дереза.
За три копи куплена.
Пів бока луплена.
Тупу-тупу ногами.
Сколю тебе рогами,.
Ніжками затопчу.
Хвостиком замету,.
Тут тобі й смерть" .
(«Коза-Дереза»).
— А зараз ми пограємо у ще одну гру, яка називається «Хто більше», тобто хто більше назве героїв з казок, назви яких закінчуються на літеру а.
(Мальвіна, Лисичка-сестричка, Царівна жаба, Баба яга, Коза-Дереза, Алі-Баба, Попелюшка, Дюймовочка).
ІІІ. Підсумок уроку.
— Молодці, дітки. Ви добре справились із завданнями. А хто був активним, одержує приз.
— До наступної зустрічі.