Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Варіанти послідовності ведення уроків малювання на теми з навколишнього життя

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Вчитель робить висновки разом з учнями, обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що щоб правдиво передавати в малюнках свої враження від природи, треба вміти спостерігати її явища, вивчати особливості стану в залежності від пори року, часу доби. Виставляються оцінки за відповіді учнів. Роздивляючись полотна художників-пейзажистів, та спостерігаючи за природними пейзажами, учні… Читати ще >

Варіанти послідовності ведення уроків малювання на теми з навколишнього життя (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Для того, щоб наочно продемонструвати варіант послідовності малювання на тему оточуючого середовища, розглянемо наступні методичні розробки уроків в 5 класі.

Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми «Композиція — пропорції, масштаб».

Мета уроку.

Навчальна:

  • -учні навчаються розпізнавати природні форми у певному емоційному стані, спокою та русі;
  • — учні навчаються порівнювати художні образи (реалістичні, казкові, фантастичні);
  • — учні навчаються передавати характер, виявляючи особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,);
  • — учні навчаються створювати шаржі та образи людей;
  • — учні навчаються передавати художні образи в композиції, враховуючи масштабність (тварина та людина, велика і мала тварина).

Виховна:

  • -сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
  • — сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;

Розвиваюча:

  • -залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
  • -вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання уроку:

Матеріали:1. Олівці, фломастер, кулькова ручка, туш, перо, вугіль, пастель, клаптики тканини, сторінки журналів, фольга, ножиці, клей.

2. Авторська презентація ppt «Композиція — пропорції, масштаб».

Техніка: Малюнок, колаж з різних матеріалів.

План уроку.

  • 1. Вступне слово вчителя «Композиція — пропорції, масштаб».
  • 2. Виявлення учнями особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,).
  • 3. Виконання вправ на передачу масштабності та пропорцій різних тварин, людини.
  • 4. Практична робота. Створення шаржу на себе або незнайомих людей з передачею характерних особливостей.
  • 5. Творче завдання (колективна робота). Створення образ сучасної вулиці (різні типи, характери людей, тварин).

Хід уроку.

  • 1. Вступне слово вчителя «Композиція — пропорції, масштаб. Художні прийоми виявлення характеру і образності природних форм».
  • 2. Учні розпізнають та аналізують особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,).
  • 3. Учні працюють з аналогами та виконують вправи на передачу масштабності та пропорцій різних тварин, людини.
  • 4. Учні виконують практичну роботу. Створення шаржу на себе або незнайомих людей з передачею характерних особливостей.
  • 7. Учні виконують творче завдання (колективну роботу). Створюють образ сучасної вулиці (з різними типами, характерами людей, тварин).

Підведення підсумків.

Вчитель робить висновки разом з учнями, обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що для художника важливо спостерігати за оточуючим світом, виявляти в ньому яскраві особливості. Виставляються оцінки за відповіді учнів.

Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми «Композиція у живопису — пейзажний жанр. Мінлива форма і колір (небо, хмари-образи). Композиційний центр. Виразні засоби художніх технік і прийомів накладання фарб «

Мета уроку.

Навчальна:

  • -учні навчаються розпізнавати колір неба, хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо);
  • — учні навчаються порівнювати твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника;
  • — учні навчаються створювати образ хмар, краєвиди з небом;
  • — учні навчаються створювати настрій композиції за допомогою кольору та художніх технік,
  • — учні навчаються аналізувати художні техніки та прийоми для зображення неба, хмар, настрою.

Виховна:

  • -сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
  • — сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;

Розвиваюча:

  • -залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
  • -вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання уроку:

Матеріали:1. Акварель.

Техніка: Акварель (по-вологому, «лесування», мазками).

2. Авторська презентація ppt «Композиція у живопису — пейзажний жанр».

План уроку.

  • 1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису — пейзажний жанр».
  • 2. Учні роздивляються полотна художників-пейзажистів, та навчаються виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника;
  • 3. Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар, краєвидів з небом.
  • 4. Учні навчаються аналізувати художні техніки — акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба, хмар, дерев, настрою.
  • 5. Творча робота. Створення краєвиду з хмарами (небо і земля, хмари над морем, у горах, у долині).

Хід уроку.

1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису — пейзажний жанр».

Найбільш розповсюдженою є станковий живопис, який поділяється на окремі види — жанри. Жанр живопису залежить від змісту картини.

Учні розповідають про пейзажний жанр. Пейзажем прийнято називати картини в яких художники зображують природу, види міст, селищ.

Спостерігання за навколишнім середовищем викликають у художника певні почуття. Свої враження він передає в настрої пейзажу.

  • 2. Роздивляючись полотна художників-пейзажистів, та спостерігаючи за природними пейзажами, учні навчаються розпізнавати колір неба, хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо), навчаються виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника.
  • 3. Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар, краєвидів з небом.
  • 4. Учні навчаються аналізувати художні техніки — акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба, хмар, дерев, настрою.
  • 5. Учні виконують творчу роботу. Створення краєвиду з хмарами (небо і земля, хмари над морем, у горах, у долині).

Підведення підсумків.

Вчитель робить висновки разом з учнями, обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що щоб правдиво передавати в малюнках свої враження від природи, треба вміти спостерігати її явища, вивчати особливості стану в залежності від пори року, часу доби. Виставляються оцінки за відповіді учнів.

В додатку пропонуємо презентацію PowerPoint, у якій відображено проведення уроку за цією схемою в ЗОШ № 2.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою