Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Вступ. 
Виробництво, передавання та використання енергії електричного струму

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Змінний струм має ту перевагу перед постійним, що напругу і силу струму можна в дуже широких межах перетворювати (трансформувати) майже без втрат енергії. Такі перетворення потрібні в багатьох електроі радіотехнічних пристроях. Але особливо велика потреба в трансформації напруги і струму виникає, коли електроенергія передається на великі відстані. Що називають магнітним потоком? (Магнітним… Читати ще >

Вступ. Виробництво, передавання та використання енергії електричного струму (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Мета уроку: ознайомити учнів з будовою, принципом дії та призначенням генератора змінного струму та трансформатора; пояснити промислові способи виробництва та передавання електричної енергії на великі відстані з мінімальними втратами; ознайомити учнів з одними із основних напрямків науково — технічного прогресу — розвитком енергетики та історією її розвитку.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: комп’ютер, проектор, мультимедійна дошка, комп’ютерна презентація.

План — схема уроку.

Етапи уроку.

Час, хв.

Методи і форми роботи з класом.

І. Організаційний етап.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Бесіда. Фронтальне опитування.

ІІІ. Повідомлення теми, мети й завдань уроку.

Визначення мети уроку за планом вивчення теми.

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

Постановка проблемного запитання.

V. Сприйняття й первинне осмислення нового матеріалу.

Пояснення вчителя з елементами евристичної бесіди.

VІ. Закріплення нового матеріалу.

Бесіда. Фронтальне опитування.

VІІ. Підбиття підсумків уроку.

Обговорення проблемного запитання.

VІІІ. Домашнє завдання.

Пояснення, інструктаж вчителя.

Хід уроку.

І. Організаційний етап.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Фронтальне опитування.

  • 1. Що називають магнітним потоком? (Магнітним потоком крізь поверхню називають фізичну величину, яка визначається добутком проекції вектора магнітної індукції на нормаль до поверхні і площею цієї поверхні.)
  • 2. Яке явище називається самоіндукцією? (Явище виникнення індуктивного струму в колі внаслідок зміни струму в ньому називається самоіндукцією.)
  • 3. Яка фізична величина називається індуктивністю? (Індуктивність — це фізична величина, яка визначається ЕРС самоіндукції, що виникає в контурі у разі зміни сили струму на 1А за 1с.)
  • 4. Чому дорівнює енергія поля котушки зі струмом? (Енергія магнітного поля котушки індуктивності дорівнює половині добутку її індуктивності на квадрат сили струму в ній.)
  • 5. Що таке змінний струм? (Змінний струм — це, по суті, вимушені коливання електричних зарядів у провіднику під дією прикладеної змінної ЕРС.)

ІІІ. Повідомлення теми, мети й завдань уроку.

Учитель повідомляє тему уроку, пропонує учням ознайомитися з планом її вивчення, записаним на дошці. Формулюють мету уроку.

План вивчення теми.

  • 1. Будова найпростішого генератора.
  • 2. Будова промислового генератора.
  • 3. Будова трансформатора.
  • 4. Виробництво і використання електричної енергії. (Доповідь учня)
  • 5. Передавання енергії. (Доповідь учня)

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

Електрична енергія має безперечні переваги перед усіма іншими видами енергії її можна передавати по проводах, на величезні відстані з порівняно малими втратами, зручно розподіляти між споживачами. А головне, цю енергію за допомогою досить простих пристроїв легко перетворити в будь-які інші види: механічну, внутрішню (нагрівання тіл), енергію світла і т.д.

Змінний струм має ту перевагу перед постійним, що напругу і силу струму можна в дуже широких межах перетворювати (трансформувати) майже без втрат енергії. Такі перетворення потрібні в багатьох електроі радіотехнічних пристроях. Але особливо велика потреба в трансформації напруги і струму виникає, коли електроенергія передається на великі відстані.

На цьому уроці ми розглянемо пристрої, які виробляють цю енергію і як можна передавати її на великі відстані.

V. Сприйняття й первинне осмислення нового матеріалу.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою