Головна » Реферати » Реферати 1 курс » Правознавство

Система кримінального права УкраїниЗміст

Вступ 3
1. Система кримінального права України 4
1.1. Поняття кримінального права, його предмет, методи та завдання 4
1.2. Система кримінального права України 7
1.3. Наука кримінального права, її зміст та завдання 9
2. Принципи кримінального права. 16
3. Джерела кримінального права України. 21
4. Поняття кримінального закону, його місце в системі кримінального права України. 23
Висновки 25
Список використаної літератури 26

Вступ

З виникненням приватної власності, розділенням суспільства на класи і появою держави і судової системи встановлюються кримінально-правові заборони за здійснення особливо небезпечних діянь. Біблейські заповіді «не убий», «не вкради» ґрунтуються на тому, що вбивство і крадіжка були самими древніми видами суспільно небезпечних діянь, від здійснення яких застерігав цей якнайдавніший релігійний пам'ятник. Перші кримінально-правові заборони виникли із звичаїв кровної помсти і були направлені на підпорядкування інтересів індивіда інтересам суспільства. Кримінальне право розвивалося повільно, зберігаючи такі форми самозахисту окремих пологів, сімей і людей, як кровна помста, таліон, композиція. Ще не існувало чіткої відмінності між злочином і цивільним правопорушенням. Поступово кровна помста, таліон і композиція витіснялися заходами кримінального покарання. Законодавчі пам'ятники різних древніх народів, що дійшли до нас: Індії (Закони Ману - 1200 р. до н.е.); закони Ассірії (близько 1500 р. до н.е.); Судебник вавілонського царя Хаммурапі (1914 р. до н.е.); закони Древньої Греції (Закони Дракона - 621 р. до н.е. і Закони Солона - 409 р. до н.е.); Закони Древнього Риму (Закон XII таблиць - 450 р. до н.е.) і ін. свідчать про те, що кримінальне право древніх держав було направлене перш за все на захист держави, релігії, власності, особи і носило класовий характер.
Кримінальне право є розташованою в строгій логічній послідовності системою загальнообов'язкових норм, що встановлюють, які суспільно небезпечні діяння (дії або бездіяльність) визнаються злочинними і яке покарання застосовується за їх здійснення.
Кримінальне право з моменту свого виникнення було покликане охороняти суспільство від посягань, загрозливих основам існування людини.

Повна інформація про роботу

реферат "Система кримінального права України" з предмету "Правознавство". Робота є оригінальною та абсолютно унікальною, тобто знайти її на інших ресурсах мережі Інтернет просто неможливо. Дата та час публікації: 05.02.2011 в 22:16. Автором даного матеріалу є Олег Вернадський. З моменту опублікування роботи її переглянуто 1563 та скачано 121 раз(ів). Для ознайомлення з відгуками щодо роботи натисніть [перейти до коментарів]. По п'ятибальній шкалі користувачі порталу оцінили роботу в "5.0" балів.

Олег Вернадський...

Виконував дуже старанно, намагався детально розкрити всі пункти. Наш найвимогливіший викладач в університеті (Віктор Анатолійович) оцінив на 100 балів...