Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Пожежі в домі (Конспект уроку з основ безпеки життєдіяльності)

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Однак воду не можна застосовувати для гасіння лег­козаймистих рідин (бензин, гас, масла), бо нагромад­жуючись внизу цих рідин, вода збільшує поверхню горіння. Вода не зможе погасити і електроустановки під напругою. Сьогодні у нас на уроці основ безпеки життя гості. Нам дуже приємно, що вони завітали до нас. Нещодавно тут сиділи ваші бабусі, мами, тата. Це для нас звично. Отже, працюємо далі… Читати ще >

Пожежі в домі (Конспект уроку з основ безпеки життєдіяльності) (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Реферат на тему:
Пожежі в домі (Конспект уроку з основ безпеки життєдіяльності)

Тема: ПОЖЕЖІ В ДОМІ.

Мета:

Навчальна

* нагадати і конкретизувати буті знання про правила пожежної безпеки;

* вияснити причини виникнен­ня пожеж;

* навчити як дихати під час пожежі;

* ознайомити з прави­лами поведінки при ви­никненні пожежі в сусідніх квартирах, на сходах багатоповерхового будинку, як допомогти людям, на яких горівся одяг;

Виховна:

* виховувати культурних людей, грамотних, знаю­чих абетку пожежної безпеки;

Розвиваюча:

* розвивати інтерес до геми, навички у вивченні правил пожежної безпеки.

Обладнання: Виставка малюнків, вислови про вогонь.

План подачі нового матеріалу:

1. Причини виникнення пожеж.

2. Правила пожежної безпеки у вашому домі (ігрові елементи-сюжети):

а) дії у разі виникнення пожеж;

б) гасіння пожеж у квартирі в початковій стадії горіння;

в) як дихати під час пожежі;

г) дії при виникненні пожежі в сусідніх квартирах, бага­топоверховому будинку;

д) як допомогти людям, на яких загорівся одяг.

4.

5. Закріплення матеріалу.

6. Висновок уроку.

Хід уроку.

Сьогодні у нас на уроці основ безпеки життя гості. Нам дуже приємно, що вони завітали до нас. Нещодавно тут сиділи ваші бабусі, мами, тата. Це для нас звично. Отже, працюємо далі. Головне, щоб ці 45 хвилин принесли нам.

користь, прищепили навички, знання, стали уроком за­стереження від біди, Ми продовжуємо тему пожежної безпеки. Сьогодні те­ма уроку: «Пожежі в домі». Записали у зошит.

Мета уроку: конкретизувати набуті знання з пожежної безпеки, ознайомитись з правилами поведінки під час пожежі у багатоповерховому будинку, виховувати куль­турну людину з питань пожежної безпеки. Епіграф уроку: «Біда з вогнем,

.

але і без вогню — біда". Запишіть у зошит це.

.

Включаємо музику. Пожежа — слово, що викликає тривогу, настороження, біль. Пожежа… (Звучить музика Вівальді «Зима»).

— Які асоціації викликає у вас слово «по­жежа»? — (Бесіда).

— Вдумайтесь. Музика Вівальді підкаже. (Звучить музика).

Висновок робить вчитель.

(Біль. Сльози дітей. Страх. Горе. Смерть. Полум’я. Жар. Вогонь. Дим. Паніка. Крик…).

Як каже народна мудрість- «Краще раз побачити, ніж сто раз почути» ,.

З давніх давен вогонь служив людині. Вогонь людині друг. Він зігріє в холод, нагодує в голод, він збагатить металом, Але, якщо він потрапив у невмілі руки, то може стати грізним ворогом.

Перед вами виставка ваших робіт (малюнків) «Вогонь — ворог, вогонь — друг», де висвітлюється це питання, підкреслюється. (Міжпредметний зв’язок: охорона життя і образотворче мистецтво).

Можна зробити словничок висловів «Юний пожежний».

Вогонь добрий слуга, але поганий хазяїн.

Наслідком неправильного та необережного поводжен­ня з вогнем є пожежа.

Пожежа — це неорганізоване, неконтрольоване горіння, що знищує матеріальні цінності.

Запам’ятайте це правило!

Під час пожежі небезпеку для життя людей становлять вогонь і дим.

Слово надається словничку «Юний пожежний» :

Де дим, там і вогонь.

Вогонь спричиняє опіки тіла, а від диму можна учадіти.

Пожежа — це явище, яке нікого не може залишити бай­дужим. Не допустити, щоб вогонь з доброго помічника перетворився у небезпечного ворога — обов’язок усіх і кожного з нас.

Слово — словничку висловів «Юний пожежний»: «По­жежі легше запобігти, ніж її загасити».

Та на жаль, кожного дня на центральних пунктах зв’яз­ку пожежної оборони лунають дзвінки. І поспішають чер­воні автомобілі до місць пригоди, щоб зберегти від во­гню майно громадян, народне багатство, а нерідко — і життя.

Завдання, яке стоїть кожного уроку перед вчителем з охорони життя — це прищеплення вмінь, навичок, щоб здобуті на уроці знання кожен учень міг застосувати в конкретній життєвій ситуації. Адже тільки тоді, коли ти знатимеш, як поводитися в складній ситуації, ти впо­раєшся з нею.

Розглянемо дії людей під час пожежі.

Ситуація 1.

Пожежа у сусідній квартирі багатоповерхового будинку. Ваші дії після виклику пожежної охорони?

1. Евакуація.

2. Виходити швидко, без метушні, паніки.

3. Не користуватися ліфтом.

4. Чітко виконувати накази, розпорядження дорослих.

5. Допомагати тим, хто потребує твоєї допомоги, Евакуація — це організований вихід усіх людей з небез­печного місця на вулицю.

Ситуація 2

Пожежа в багатоповерховому будинку, горить квартира на 8 поверсі, ти проживаєш на 9-му.

Ваші дії після виклику служби 01?

1. Закріпити двері, вікна.

2. Мокрим ганчір'ям запхати вентиляційні отвори, щоб дим не потрапляв у квартиру.

3. Накритись мокрим покривалом і чекати пожежної служби.

Ситуація З

Як гасити пожежі у квартирі в початковій стадії горіння?

Можуть бути використані пісок, земля, шматки грубого сукна, різні вогнегасники, вода. Осередок пожежі закида­ють піском або землею за допомогою совка чи лопати, при цьому відбувається охолодження поверхні, що го­рить, зменшити доступ повітря до неї.

Вогнегасники охолоджують поверхню, яка горить, роз­бавляють концентрацію кисню в повітрі.

Якщо використовуємо сукно, то палаюча речовина ізо­люється від доступу кисню і горіння припиняється.

Вода легко проникає в щілини, пори палаючої речови­ни, знижує Т° в осередку пожежі (бо утворюється пар). Перетворюючись у пару, вода дуже збільшується в об'ємі, витісняючи із зони горіння кисень повітря.

Однак воду не можна застосовувати для гасіння лег­козаймистих рідин (бензин, гас, масла), бо нагромад­жуючись внизу цих рідин, вода збільшує поверхню горіння. Вода не зможе погасити і електроустановки під напругою.

Ситуація 4.

Як допомогти людям, на яких загорівся одяг?

1. Накрити покривалом. Але не з головою.

2. Качатись по землі, якщо покривала немає.

Ситуація 5

Як дихати під час пожежі?

Багато дітей гине від отруйного диму, що утворюється від згорання синтетичних, пластмасових речей, побутової хімії та від гарячого повітря.

Отже, голову тримають ближче до підлоги (дим легший від повітря, тому він піднімається вгору), рот і ніс бажано затулити змоченою у воді хустиночкою (тканиною). Щоб не втратити в задимленому приміщенні орієнтир, пересу­ватись потрібно вздовж стін.

І ще одне золоте правило.

Не можна ховатись під столами, ліжками під час по­жежі. Адже на розшук дітей, що сховалися, витрачається час. Це може призвести до загибелі потерпілого і рятівника.

Ось так від уроку до уроку ми проводимо пожежну профілактику, бо будь-яка пожежа — це лихо. І треба вміти його знищити, вчасно подати руки потерпілому, швидко вихопити з вогню людину, другу, третю. Вміти са­мому собі дати раду, мати елементарні навички дій під час пожежі.

До теми вогонь, як символу вірування у добро, як дру­га, як ворога зверталось багато українських письмен­ників — і Стельмах, і Нечуй-Левицький (повість «Микола Джеря»), і М. Коцюбинський («Дорогою ціною») та інші.

Настає час перевірки домашнього творчого завдання.

(Потрібно було підібрати із української літератури тво­ри, де був би матеріал на протипожежну тематику і урив­ки зачитати).

Заслуховуються відповіді (5 хв.).

Отже, закріпимо знання.

Висновок уроку. Отже вогонь добрий слуга, але пога­ний хазяїн. Це ключовий вислів нашого уроку.

Мотивація оцінок з коментарем.

Зошити на перевірку окремих учнів.

Домашнє завдання.

Диференційоване завдання:

а) запишіть у зошит кілька назв предметів, в яких «хо­вається» вогонь;

б)підготувати повідомлення: «Вогнегасні засоби».

.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою