Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

«Урок-казка: Додавання і віднімання двоцифрових чисел (закріплення) » (реферат)

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Вовк знову переможений і ми потрапляємо в казку «Троє поросят». Протягом цілої казки Вовк переслідує поросят. Який мо­мент у казці найстрашніший? (Коли Вовк через димар хоче потрапити у хатку.) Як ви думаєте, хто підказав Наф-Нафу зняти кришку з каза­на? Звичайно, Котигорошко. Але після того, як він разом з нами розв’язав задачу 803. Вам сподобався наш урок? А що найбільше вам сподобалось? (Те… Читати ще >

«Урок-казка: Додавання і віднімання двоцифрових чисел (закріплення) » (реферат) (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Реферат на тему:

" Урок-казка: Додавання і віднімання двоцифрових чисел (закріплення)" .

Мета. Закріплювати вміння додавати й віднімати двоцифрові числа з переходом через десяток. Розвивати пам’ять, уяву. Виховувати любов до казок, прагнення допомагати слабшим.

Обладнання. Виставка книг з українськими народними казками, маршрутна карта подорожі Котигорошка від казки до каз­ки, ілюстрації до казок «Колобок», «Троє поросят», «Коза і семеро козенят», «Червона шапочка», «Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат», «Цап та Баран», силуетні малюнки Котиго­рошка і Вовка, грамзапис пісні про Котигорошка.

Хід уроку

— На сьогоднішньому уроці математики ми здійснимо мандрівку по українських народних казках разом із відомим вам казковим героєм.

Ви подумайте, згадайте.

І хутчіш відповідайте:

3″ іла жінка горошину, Згодом народила сина.

Виріс, як з води, хлопчина, Захищать пішов родину.

Бивсь зі Змієм булавою, Врятував братів з сестрою.

І подумайте всі трошки.

Звуть мене…

(Котигорошко).

(Вчитель показує силуетний малюнок Котигорошка.) Разом із Котигорошком ми «відвідаємо» казки (перераховує назви), у яких Ко­тигорошко рятуватиме героїв цих казок від злого Вовка (показує си­луетний малюнок Вовка). Вчитель вивішує на дошку маршрутну кар­ту і знайомить з нею учнів.

На карті намальована дорога, що проходить через ліс. На ній позначено кружечками шість пунктів-казок. На початку шляху вчитель прикріплює малюнок Котигорошка. Малюнок Вовка буде переміщати­ся від казки до казки у ході уроку.

Вирушає він щодня на допомогу, В небезпеці завжди друзів захистить.

Горда слава про Котигорошка З казки сивої летить.

Приспів. Набирайся сили, Котигорошко, Загартовуй волю, силу і міць.

Перешкод не бійся ані трошки,.

.

За тобою український край стоїть.

.

1. — Першою казкою, в яку потрапив Котигорошко, є казка «Ко­лобок» (учитель прикріплює до кружечка з цифрою 1 малюнок Колоб­ка, а поруч силуетний малюнок Вовка). Наш Вовк значно спритніший, ніж у казці. Він обов’язково з'їсть Колобка, якщо Котигорошко його не врятує. Щоб Котигорошко визволив Колобка, нам потрібно виконати вправу 799. Вправа виконується з письмовим коментуванням. Троє учнів коментують по стовпчику прикладів.

2. — Наступна казка, в яку потрапляє Котигорошко, це казка «Ко­за і семеро козенят». Що зробив Вовк у цій казці? (Він з'їв шістьох козенят, і лише сьоме заховалося в піч.) Котигорошко не пустить Во­вка у хату і захистить козенят тільки тоді, коли ви правильно викона­єте завдання 800.

Один учень з місця читає перше завдання, пояснює, якою дією знаходять різницю, складає і розв’язує приклад. Другий учень дає відповідь на запитання пункту два.

3. — Котигорошко знову переміг Вовка і Вовк змушений втекти у наступну казку. (Вчитель переміщає силует Вовка до третього круже­чка і прикріплює на ньому малюнок «Червона Шапочка» .) Ви вже здо­гадалися, яка буде наступна казка? Що сталося з Червоною Шапоч­кою? Хто визволив дівчинку? (Мисливець.) Зараз цим мисливцем буде наш Котигорошко. Давайте допоможемо йому.

Фронтальна робота за вправою 801.

Діти «ланцюжком» складають і розв’язують приклади за таблицею.

Фізкультхвилинка Діти довільно імітують рухи вовка (підкрадаються, присідають, стрибають і т.п.).

4. — Вовк знову переможений (учитель переміщує його силует до цифри 4). Зараз Вовк спробує взяти реванш у казці «Цап та Ба­ран» (вивішує до пункту 4 малюнок Цапа та Барана, що мандрують з торбами за плечима). Ви ж пам’ятаєте, як ці герої самі прийшли про­сто в руки вовкам, що сиділи біля вогнища. Зараз наш Вовк думає, що він точно переможе, бо він не один, але Котигорошко не дрімає.

Прочитайте задачу 802. Цю задачу розв’язали і Вовк, і Котиго­рошкоотримали 8 кг і 18 кг. Вовк розв’язав задачу неправильно, щоб нас заплутати, а Котигорошко — правильно. Знайдіть, яку відпо­відь назвав Котигорошко. (Учні розв’язують задачу, записують у зо­шиті і читають відповідь.) Чим особлива ця задача? (У ній зайве чис­ло 10 кг.) А як розв’язував її Вовк? (Він додав маси вапна і піску, а тоді віднімав 22 кг, бо неуважно прочитав умову задачі.).

5. — Вовк знову переможений і ми потрапляємо в казку «Троє поросят». Протягом цілої казки Вовк переслідує поросят. Який мо­мент у казці найстрашніший? (Коли Вовк через димар хоче потрапити у хатку.) Як ви думаєте, хто підказав Наф-Нафу зняти кришку з каза­на? Звичайно, Котигорошко. Але після того, як він разом з нами розв’язав задачу 803.

У ході повторення змісту задачі вчитель малює на дошці ілюст­рацію.

Якщо хлопчик пройшов 35 м, а дівчинка — ЗО м, про що можна ді­знатись? (Яку відстань вони пройшли разом?) Якщо відстань між пунк­тами 80 м, а пройдена дітьми відстань вже буде відома, про що можна буде взнати? (Скільки метрів їм залишилось пройти до зустрічі?).

Розв’язання записують у зошитах. Один учень називає відпо­відь.

Творча робота над задачею

Як можна змінити перше число умови, щоб хлопчик і дівчинка зустрілися? (Зробити відстань між пунктами 65 метрів.) Як можна змінити друге число, щоб вони зустрілися? (Хлопчик пройшов 50 ме­трів.) Як можна змінити третє число? (Дівчинка пройшла 45 метрів.).

6. Наш Вовк потерпів поразку в усіх казках. І зараз він опинився у казці «Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат» у жалюгідному становищі: сидить в ополонці з примерзлим хвостом. Які почуття викликає у вас зараз Вовк? (Жалю.) Давайте помиримо його з Котигорошком. Нехай Котигорошко врятує йому хвоста. Для цього нам треба виконати дуже складне завдання 804*. (Учні усно складають приклад 99 — 40 = 59.).

Підсумок уроку

Вам сподобався наш урок? А що найбільше вам сподобалось? (Те, що Котигорошко постійно приходив усім на допомогу.) А хто до­помагав Котигорошку? (Ми.) Коли вам було найважче допомагати Котигорошку? (Діти дають відповіді, вказуючи математичні завдання, які викликали у них труднощі.) Вчитель ще раз аналізує помилки дітей.

На закінчення діти знову співають пісню про Котигорошка.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою