Виховне заняття для учнів 7 класу
Увага учнів звертається на те, що в людини розвинені всі типи пам’яті, але один домінує. На уроках учителі намагаються залучити всі види пам’яті, використовуючи таблиці, схеми, опорні конспекти, пояснюючи матеріал. Пригадайте, як збільшується куля, коли ви її качаєте для снігової баби. Правила гри прості. Я називаю слово-іменник, учень повторює моє слово й додає своє, наступний учень повторює два… Читати ще >
Виховне заняття для учнів 7 класу (реферат, курсова, диплом, контрольна)
ВИХОВНЕ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ УЧНІВ 7 КЛАСУ Тема. Пам’ять. Правила запам’ятовування.
Мета. Дата елементарне уявлення про пам’ять як один із психічних процесів, ознайомити з природою пам’яті та її видами, розвивати увагу, мислення. Формувати вміння запам’ятовувати матеріал.
Обладнання. Схема «Пам'ять», таблиця «Види пам’яті», картки для обстеження, «Правила запам’ятовування» .
Хід заняття.
І. Оргмомент.
Вправа «Долоньки» .
Мета. Розвивати навички групової взаємодії, створювати настрій учасників на роботу, позитивні емоції.
Учасники підносять руки, повертають долоні до ведучого. Потім ведучий, рухаючись по колу, підходить до кожного і торкається своєю долонею, можна говорити при цьому приємні фрази. (Наприклад: «Ви сьогодні чудового виглядаєте!», «Який у вас сьогодні чудовий настрій!» тощо).
Вправа «Усмішка по колу» .
Мета. Розвивати навички групової взаємодії, позитивні емоції.
Учасники повертаються по колу один до одного і дарують усмішку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Чи ставили ви собі коли-небудь запитання:
-.Чи може існувати людина без пам’яті?
-.Якою ви уявляєте людину без пам’яті?
-.Для чого потрібна пам’ять людині?
-.Чи існують прийоми покращення пам’яті?
ІІІ. Засвоєння учнями навчального матеріалу.
Бесіда про пам’ять. Визначення пам’яті. Класифікація видів пам’яті.
1.На плакаті зображено 10 образів. Уважно подивіть на них, спробуйте запам’ятати (протягом — 30 секунд.) Відтворіть образи, які ви запам’ятали.
2.Дослідження складається з 3-х серій.
Перша серія. Учням зачитуються 10 слів. Вони уважно слухають, намагаються запам’ятати й відтворити. Друга та третя серії. Учні прослуховують десять цифр, потім відтворюють, що запам’ятали.
На маленьких аркушах паперу учні записують 10 слів. Потім аркуші забираються, а завдання учнів — відтворити слова, які записували.
Аналіз результатів.
1.Підраховується кількість відображених образів.
1−3 — низький рівень розвитку зорової пам’яті;
4−6 — середній рівень розвитку зорової пам’яті;
більше 6 — високий рівень розвитку зорової пам’яті.
2.Рівень розвитку слухової пам’яті визначається за формулою:
.
Чисельник — сума правильного відтвореного матеріалу за трьома серіями. Якщо піддослідний набрав 6 і більше балів — високий рівень розвитку слухової пам’ятіякщо менше 6 — недостатній рівень розвитку слухової пам’яті.
3.Підраховується кількість відтворених слів.
1−3 — низький рівень розвитку моторної пам’яті;
4−6 — середній рівень;
більше 6 — високий рівень розвитку моторної пам’яті.
Учні записують висновок: домінуючий тип пам’яті.
Увага учнів звертається на те, що в людини розвинені всі типи пам’яті, але один домінує. На уроках учителі намагаються залучити всі види пам’яті, використовуючи таблиці, схеми, опорні конспекти, пояснюючи матеріал.
Усі типи пам’яті можна тренувати. Для цього існують спеціальні прийоми і правила. Давайте ознайомимось з ними.
Рекомендації з розвитку пам’яті.
1.Учи з бажанням знати і пам’ятати.
2.Ретельно аналізуй і осмислюй весь матеріал, який запам’ятовуєш.
3.Використовуй під час запам’ятовування плани, схеми, смислові опори, проблемні ситуації.
4.Запам'ятовуй матеріал частинами.
5.Краще вчи по одній годині сім днів, ніж сім годин за один день.
6.Після математики вчи історію, після фізики — літературукраще запам’ятовується різноманітне.
7.Переказуй матеріал, став собі запитання і відповідай на них.
8.Чергуй види діяльності: складні завдання та прості, працю й відпочинок.
9.Якщо отримав завдання у вівторок, а відповідати потрібно в п’ятницю, не чекай четвергаучи одразу, а в четвер тільки повтори.
10.Використовуй свої знання в діяльності.
11.Пам'ятай, що краще запам’ятовується початок і кінець, гірше — середина. Тож на середині уроку спробуй бути більш уважнішим.
12.Краще запам’ятовується логічно пов’язаний матеріал, ніж окремі слова.
Вправа «Чи пам’ятає ти…» .
Мета: Розвивати спостережливість, привертати увагу до оточуючих.
Двоє бажаючих стають спиною один до одного. Їм по черзі ставлять запитання:
-.Якого кольору очі у партнера?
-.Яка зачіска?
-.У що одягнений партнер?
-.Якого кольору взуття?
Вправа «Снігова куля» .
Мета. Розвиток спостережливості, уваги, пам’яті.
Пригадайте, як збільшується куля, коли ви її качаєте для снігової баби. Правила гри прості. Я називаю слово-іменник, учень повторює моє слово й додає своє, наступний учень повторює два попередніх і дає своє…
Ви можете пограти в цю гру вдома та з однолітками.
Вправа «Усмішка по колу» .
Усміхніться і побажайте один одному успіхів, гарного настрою аж до наступної зустрічі.