Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Дружні стосунки між школярами. 
Які вони повинні бути

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Вчитель. Перші завдання пов’язані з природознавством. 1 завдання. Звучить музика (стукіт дятла). Вчитель. Послухайте уважно музику і намалюйте пташ­ку (відгадку). Іноді вистачає і доброго слова, щоб звеселити люди­ну, зробити їй приємно, чи навіть допомогти у біді. Не­дарма в народі говорять: «Слово лікує, слово ранить». X. Зараз перевіримо, який ти друг. На перерві ти поспішаєш до їдальні… Читати ще >

Дружні стосунки між школярами. Які вони повинні бути (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Виховне заняття на тему:

" Дружні стосунки між школярами.

Які вони повинні бути" .

Мета. Виховувати дружні стосунки між школярами, роз­крити перевагу добра над злом. Виховувати бажання жити в мирі й злагоді з рідними, близькими.

Обладнання. Книга для позакласного читання у почат­ковій школі «Добродій».

I. Вчитель. Сьогодні ми поговоримо про те, які повинні бути стосунки між школярами в колективі. 30 учнів класу — це колектив. Вас багато, і всі такі різні. Одні дівчатка не схожі на інших дівчаток, одні хлопчики не схожі на інших хлопчиків. Та ще ж і дівчатка не схожі на хлоп­чиків. Ото так! А все це зветься клас! А ще — колектив! А щоб цей колектив був дружний, треба, щоб кожен хлопчик і кожна дівчинка цього хотіли, прагнули до цьо­го. Щоб не було, як у байці Л. Глібова «Лебідь, Рак та Щу­ка». (Читає вчитель). Я думаю, що у нашому класі не бу­де так, як у байці. Хто хоче бути Лебедем, Щукою, Ра­ком? Ніхто! А чому? Бо між ними не було миру і злаго­ди. Тому віз залишився на місці. Не було ладу. А що та­ке лад? Мир, злагода і лад починається з вашого дому, з вашої сім'ї, з мами, тата і вас. Лад — це коли усі знають, що робити, коли, хто має слухатись і кого слухатись, ко­го шанувати, за що відповідати. Всі питання в сім'ї вирішують дружно, сім'єю, як бути і що чинити. Коли у родині лад і мир, то їм радісно і добре живеться. І дім цей у пошані. А немає у сім'ї ладу, не буде і миру. Тоді буде горе. І в класному колективі повинен бути лад, мир і дружба між учнями.

II. Запам’ятай правила дружби.

1. Дружба — це правда і чесність кожного.

2. Поважай тих, з ким дружиш.

3. Що вимагаю від друга, насамперед вимагаю від себе.

4. Ніколи нікого не обманюй, не ображай.

5. Ні до кого не чіпляйся, грай чесно, не дражнись.

6. Будь терплячим, не засмучуйся через невдачу.

7. Ти не кращий за всіх, але і не гірший за всіх!

8. Якщо вмієш добре грати, то навчи іншого.

9. Успіху можна досягти тільки разом, в колективі. Частіше кажи: «Нумо дружити», «Нумо грати!».

10. Ходи до школи. І хай вона буде тобі на радість!

III. Дружбу треба берегти, як зіницю ока.

Народ склав прислів'я про дружбу.

Дружній череді й вовк не страшний.

Які люди, таке й життя буде.

В товаристві лад — усяк тому рад.

Мир будує, війна руйнує.

IV. Читання вірша.

ЩО ЦЕ ЗНАЧИТЬ — НЕ ДРУЖИТИ Що це значить — не дружити, Жити так — одинаком?

Не дружити — це ходити Не дверима, а вікном.

Це без друга, без подружки На перерві у кутку Розправлятись самотужки З апельсином нашвидку.

Це дивитись, наче в книжку, Набік з видом кам’яним, А насправді тишком-нишком Роздавати штурхани.

В школі вчитись й не дружити ;

Це, повірте, все одно, Що, заплющившись, сидіти.

І дивитись у вікно.

(Оксана Сенатович).

V. Друг… Який він? Чемний, вихований, подільчивий, спокійний чи грубий, злий і жадібний?

VI. Розповіді учнів про друга.

VII. Учні передають один одному іграшку кота Леопольда зі словами «Давай жити дружно».

VIII. Послухайте вірш А. Костецького «Утрьох». Поду­майте, чому Славко залишився сам, без друзів? Славкові,.

що з квартири сорок, велосипед купили вчора. Він зразу в двір його потяг, прудкого та дзвінкого, все хизувався ним, та нас не, підпускав до нього. Просив Юрко: — Ну дай хоч раз проїду метрів двісті! А він Юркові:

— Ач який! Свого купи та їзди. І я просив. Та він:

— Моє! ;

і нам кататись не дає…

Ну й що, нехай!

А ми зате разом в кіно ходили, разом у нашому дворі.

співали скільки сили, а потім фали у квачі,.

аж поки вечір не почавсь.

А що Славко?

Він сам-один сидів з велосипедом.

і вже кататись не хотів.

Отак йому і треба!

IX. А зараз подумай, як ти поведешся?

— Ти їздиш на велосипеді, а товариш просить поката­тися. Скажеш:

— Нехай тобі тато купить велосипед, тоді й покатаєшся.

— Дозволю товаришеві покататись.

— Не дозволю кататись, поки не принесе багато цуке­рок.

X. Зараз перевіримо, який ти друг. На перерві ти поспішаєш до їдальні. Назустріч тобі дівчинка. Ти випад­ково її штовхнув. Вона падає і плаче. Як ти вчиниш?

— Побіжиш далі, адже так їсти хочеться 1.

— Крикнеш: «Гей, роззяво, дивитися треба!».

— Скажеш: «Вибач!» і побіжиш далі. -.

— Допоможеш дівчинці встати і вибачишся.

ХІ. Послухайте вірш А. Костецького «Чемний герой». Вітьок-третьокласник крокує додому героєм таким, що й не снилось нікому. Аж раптом назустріч — першак. Всміхнувсь Вітько і промовив:

— Так-так! — і, випнувши груди, підходить до нього:

— Гей, ти! Треба старшим давати дорогу! І хлопця малого портфелем як лясне! Аж всівся на землю малий першокласник… Вітько реготнув:

— Так і треба, щоб знав!

І далі по вулиці покрокував.

Іде і пишається подвигом власним.

XII. Бесіда «Хто може бути твоїм другом?».

— Хлопчик і дівчинка.

— Мама і тато.

— Собачка і киця.

— Синя квіточка і пташка тощо.

ХНІ. Звичайно, Вітько не може бути вам другом. А ще пам’ятайте, діти! Є така книга в Україні «Декларація прав людини». У ній записано: «Ніхто не має права ображати іншу людину, принижувати її і жорстоко з нею поводи­тись».

Усі народжуються вільними і рівними. Усі повинні ста­витись один до одного як брати і сестри.

XIV. Отже, мир і злагода перш за все починається від вашої дружби в колективі. Давайте вивчимо вірш.

КАШКА Пахне на лузі кашка, Лізе до кашки мурашка, Тільки не кожна комашка Меду нап'ється з кашки.

Кашка лише з бджолою Дружить, як я з тобою.

(С. Пущик) АНКЕТА ДЛЯ ДІТЕЙ Чи знаєш ти своїх однокласників.

1. Хто з учнів у класі тобі найбільше подобається і чому?

2. Хто подобається менше і чому?

3. Хто в класі ділиться з тобою своїми думками, пере­живаннями, спілкується з тобою?

4. Хто в класі відвертається від тебе, не хоче з тобою спілкуватись?

5. Хто з однокласників любить спорт, шити або майструвати, лагодити, взагалі працювати?

6. Хто з однокласників з інтересом навчається, має хо­роші оцінки, поглиблює знання?

7. Хто з однокласників багато читає, цікавиться мистецтвом, релігією, бере участь у художній самодіяль­ності?

Нестандартне заняття-урок з читання:

" Чомусикове свято" .

Девіз: Хочеш бути красивим — грайся.

Хочеш бути щасливим — грайся.

Хочеш бути здоровим — грайся.

Вихователь ЗОСШ № 1.

ім. В. Стефаника Кобилянська О.А.

Святково прибраний зал. Багато малюнків із знаками пи­тань.

Учень.

Я знов повертаюсь до тебе в думках, Чарівне і вічне життя загадкове, Шукаю коріння у твоїх літах, Дитинство моє загадкове.

Батьки і діти — серця одні,.

Батьки і діти — душі пісні,.

Батьки і діти — страждань політ, Батьки і діти — родини цвіт.

Усі відчуваєм тяжіння життя, Яких не були б ми націй і роду, Та є найперша основа буття, Що роду нема переводу.

Вчитель. Із рожевого безтурботного дитинства за­пам'ятаються вам ігри, розваги та забави. Ох і хитра ж ця гра. Це своєрідне мистецтво. Учень.

Хочеш бути красивим — грайся, Хочеш бути щасливим — грайся, Хочеш бути здоровим — грайся.

Вчитель. А назву гри ви почуєте в пісні.

А це чому, це чому, це чому Цей світ такий чудовий?

А це тому, це тому, це тому, Що разом ми у школі.

А це чому, це чому, це чому Сьогодні все веселі?

А це тому, це тому, це тому, Що свято в нас в оселі.

Приспів:

Всі спішать сюди, спішать сюди, спішать, Щоб встигнути на свято.

І всі спішать сюди, спішать сюди, спішать, Бо друзів в нас багато.

А це чому (3 р.).

Так запитань Багато?

А це тому (Зр.),.

Що в нас «Чомусикове свято».

Вчитель. Сьогодні ми з вами відправимось в чудову гру «Чомусик» і дізнаємось, хто ж найдопитливішйй, найдотепніший, найуважніший і найкмітливіший?

1-й учень.

У змаганні той перемагає,.

Хто щирих, вірних друзів має.

Тож пам’ятай про це завжди.

І свято дружбу бережи.

2-й учень.

Хай сьогодні в цьому залі.

Лунає радість, сміх.

І щоб команди ваші.

Потішили тут всіх.

3-й учень.

Хай гумор хороший В цій залі лунає,.

І сміх щиросердний Усіх нас єднає.

4-й учень.

Перша гра, перша гра!

Починати вже пора.

Хай лунає дружній сміх, Хай ця гра потішить всіх.

Пісня «Шлях просторий».

Вчитель. На змагання запрошуються команди учнів 1-А класу.

(Звучить музика, команди займають свої місця за сто­лом. Вчитель представляє журі). Учень.

Природа наша — наша втіха, Тож хай вона не знає лиха.

Світ неповторний та чудесний, Що поступово вимирає,.

Давно рятунку в нас благає.

Ми всі господарі природи, Тож збережемо її вроду.

Вчитель. Перші завдання пов’язані з природознавством. 1 завдання. Звучить музика (стукіт дятла). Вчитель. Послухайте уважно музику і намалюйте пташ­ку (відгадку).

Виходить учень в одязі дятла. Учень.

Вірно людям я служу,.

їм дерева стережу.

Стук та стук — не раз, не два, Аж гуде вже голова.

Кинув я б, не стукотів, Коли б їсти не хотів.

Учень збирає роботи і відносить журі (під час всієї гри).

2. Показати, не називаючи слів, під музику відгадку (пан­томіма).

а) Влітку гуляє, взимку спить.

б) Великий, коричневий з довгими вухами.

в) Весела, смішна з довгим хвостом.

г) Взимку вітер дме холодний, Я блукаю злий й голодний.

3. Заповнення доріжки «Хто найшвидше добереться до бу­динку Весни».

а) Назвіть перший місяць весни.

б) Які дерева вічнозелені?

в) Назвіть звірів, які змінюють колір хутра.

г) Назвіть третій місяць весни.

д) Назвіть весняні свята.

Музична пауза «Гей шуми, веселий луже».

Учень.

Будемо у світ знань мандрувати, Будемо мову рідну вивчати, Перед нами нелегкі задачі,.

Тож бажаємо собі удачі,.

Терпеливості для нас.

За роботу, в добрий час.

Завдання з мови.

Вчитель кидає слово — м 'яч, а учні «ловлять» і кидають у відповідь риму:

коса — роса, оса, краса;

сонечко — віконечко, донечко;

весна — Десна, красна, рясна;

гірка — нірка, дірка, зірка, мірка.

2. Доповніть порівняння:

а) Він пливе у темнім небі, наче в морі срібний… (чов­ник).

б) Ось пливе легка хмаринка, Ну справжнісінька… (пір'їнка).

в) Ось який у нас метелик!

Подивіться, діточки.

Він літає, наче… (квіточки).

г) Настала чудова нічечка,.

І річечка стала, як… (стрічечка).

3. Конкурс загадок.

На рахунок «три» вибуває команда, яка не знає загадок на тему.

Учень.

Математика — наука Точна і серйозна.

І прожити нам без неї.

Навіть дня не можна.

1. Покажи навпаки:

а) верхній — нижній б) зліва — справа в) спереду — ззаду г) перший — останній.

2. Напиши якомога більше цифр, починаючи з «1» за І хв.

3. Скласти фігуру з лічильних паличок.

Учень.

Всіх у залі присутніх Ми теж привітаєм.

І пісню українську Для них заспіваєм.

Лунає пісня «Стежина».

Останнє завдання — підготовлене домашнє завдання ко­манд.

Поки журі підводить підсумок, звучить пісня «Вчать у школі».

Журі оголошує результати конкурсу, роздають медалі із зазначенням місця, призи.

Учень.

Засвітися усмішками, зале, Щире «дякуємо» в залі задзвени.

Дружба хай завжди перемагає,.

Дружбою завжди стосильні ми.

Всі класи під музику і оплески глядачів виходять з залу.

Інтегроване заняття з розвитку мовлення, читання, ознайомлення з навколишнім світом.

Тема: Доброта з роками не старіє.

Доброта від холоду зігріє.

Мета: Формування у дітей почуття доброти, любові до навколишніх людей, розуміння того, що людина — не просто частина природи, а найвище її творіння.

Вихователь ЗОСШ № 1.

ім. В. Стефаника Кобилянська О.А.

Обладнання. Тексти В. Сухомлинського «Звичайна люди­на», «У кого радість, а в кого горе», «Дівчинка і Синичка», «Суниці для Наталі», «Протоптати стежку», листки «самооцінки», індивідуальне і групове завдання на картках.

Хід заняття.

І. Організація класу.

II. Представлення теми.

— Протягом свого життя люди завжди думали про те, як жити на Землі? Давайте і ми спробуємо відповісти па це питання: «Як люди повинні жити?» .

Відповіді дітей, вчитель записує.

— А як ви гадаєте, що найбільше цінується в людині? (Добро).

— Що таке добро? (Діти відповідають, вчитель записує).

— Отже, сьогодні ми з вами поговоримо про Добро.

III. Мотивація навчальної діяльності.

— Людина повинна прагнути робити добро для тих, хто її оточує. А добро — це, насамперед, щастя всіх людей. Коли зробити добро людині, їй буде приємно, але й нам також.

IV. Розвиток теми.

Групове завдання 1.

З деформованого тексту скласти фрази вірша.

1 група.

Добрим бути просто чи не просто?

Не залежить доброта від зросту.

2 група.

Як людей полюбиш-пошануєш, Силу для добра в душі відчуєш.

3 група.

І закрутиться Земля скоріше, Якщо разом станемо добріші.

4 група.

Доброта з роками не старіє.

Доброта від холоду зігріє.

5 група.

І якщо вона як сонце світить, То радіють і дорослі, й діти.

— Якщо людина добра, то з нею хочеться говорити, сміятись, частіше спілкуватись, її всі люблять. А злі люди, навпаки, частіше насуплені, невдоволені, їх ніхто не лю­бить, з ними нікому не цікаво.

Групове завдання 2 (з читання).

Самостійне читання тексту В. Сухомлинського «Звичай­на людина» (завдання на картках).

1 група. Прочитайте. Кому дякували подорожні у сухо­му степу?

2 група. Яка біда спіткала дідуся й онука?

3 група. Що зробив подорожній з настороженими очима?

4 група. Що зробив подорожній з байдужими очима'.'.

5 група. Що зробив подорожній з добрими очима?

Групове завдання 3 (з малювання).

1 група. Передайте за допомогою фарб, яка душа байду­жої людини.

2 група. Передайте за допомогою фарб, яка душа у лю­дини з настороженими очима.

3 група. Передайте за допомогою фарб, яка душа у доб­рої людини.

4 група. Передайте фарбами настрій дідуся, коли вій зустрівся з людьми з настороженими та байдужими очима.

5 група. Передайте фарбами настрій дідуся, коли він зустрівся з доброю людиною.

— Я думаю, серед вас немає людей з «холодними» сер­цями, а це означає, що кожен з вас зробив якесь добро.

Робота в групах.

Завдання 4 (з розвитку мовлення).

Розкажіть один одному, «яке добре діло вам зробили будь-коли?». (Вибирають того, хто найкраще розповів).

Діти розповідають.

Завдання 5 (з читання).

Прочитайте текст і розкажіть, яку добру справу зробили діти, і як би ви вчинили.

1 група. «Протоптали стежку» В.Сухомлинського.

2 група. «Суниці для Наталі» В.Сухомлинського.

3 група. «Дівчинка і Синичка» В.Сухомлинського.

4 група. «У кого радість, а в кого горе» В. Сухо­млинського.

5 група. «Через потік» В.Сухомлинського.

V. Засвоєння знань.

Гра «Якщо ти добра людина, то повинен…» .

Умови гри. Якщо людина повинна робити те, що я на­зиваю, то ви плескаєте в долоні, а якщо ні, то нічого не робите.

1. Допомагати мамі мити посуд.

2. Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.

3. Не вмиватися.

4. Берегти рідну природу та охороняти її.

5. Шанувати працю інших людей.

6. Галасувати, коли хтось відпочиває.

7. Бути вихованою, стриманою.

8. Обманювати, хвалитися.

9. Насміхатись з чужого горя.

10. Добре вчитися, багато читати.

11. Не слухати батьків.

12. Допомагати друзям у біді.

13. Ділитися тим, що в тебе є.

14. Ображати інших.

15. Захищати слабкого.

16. Спати на уроках.

17. Красти.

18. Любити своїх батьків.

— Бачу, що ви знаєте, що має робити добра людина. А тепер подумайте, чому потрібно робити добро?

Завдання 6.

Напишіть міні-твір «Чому потрібно робити добро?» Діти зачитують свої твори.

Завдання 7.

Гра «Моя майбутня професія». Умови гри. Діти сидять в колі, передають один одному м’яч. В кого м’яч, той розповідає, ким він буде в майбут­ньому і що доброго робитиме.

Завдання 8 (на слухання).

Слухання тексту В. Сухомлинського «Добре слово» .

— Що сталося з дівчиною?

— Що приносили родичі Олі?

— Що принесла бабуся?

— Чи допомогло це дівчинці стати здоровою?

— Хто ще завітав до Олі?

— Що принесла бабуся?

— Чого ж не вистачало Олі (Доброго слова).

— Іноді вистачає і доброго слова, щоб звеселити люди­ну, зробити їй приємно, чи навіть допомогти у біді. Не­дарма в народі говорять: «Слово лікує, слово ранить» .

VI. Застосування набутих знань.

Завдання 9.

— А тепер напишіть добрі слова один одному. Щоб ваших слів стало приємно та радісно. У своїй душі віднайдіть чарівне тепло одне для одного.

(У дітей на спині прикріплений аркуш паперу. Діти підхо­дять один до одного і пишуть добрі слова).

VII. Представлення дитячої роботи.

Діти вивішують свої твори, зачитують добрі слова.

VIII. Підсумок.

— У кожної людини є її Ангел-охоронець, який охоро­няє нас від біди. Якщо людина робить добрі справи. Ан­гел радіє, а злі - плаче, тужить, втрачає свої сили.

Я бажаю вам, щоб ви робили тільки добро, щоб ваш Ангел-охоронець радів і завжди приходив на допомогу у тяжкі дні.

Робіть добро і пам’ятайте, що ми люди.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою