Урок-мандрівка: «Дорогами Циферії до країни Числяндії» (реферат)
Любі першокласники! Ви вже не новачки в школі. Ви — справжні учні, які багато чого встигли пізнати, опанувати цифри, навчилися за допомогою цифр записувати (цифри) числа, познайомилися з дією додавання, яку виконують над числами. І, мабуть, встигли помітити, що на математичному шляху зустрічаються не лише прості приклади, вправи й задачі. Число 2 говорить, що воно більше за 1, але менше за 3… Читати ще >
Урок-мандрівка: «Дорогами Циферії до країни Числяндії» (реферат) (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Реферат на тему:
Урок-мандрівка:" Дорогами Циферії до країни Числяндії" .
Тема: Узагальнення відомостей про цифри.
Додавання в межах 10.
Мета: Узагальнити відомості про знаки, що застосовуються для написання чисел — цифри;
систематизувати знання про числа першого десятка;
вчити складати та розв’язувати приклади на додавання в межах 10.
Обладнання: фонограми пісень «Шпаки прилетіли» ,.
" Ми їдем, їдем, їдем", макет або іграшка автомобіля, кашкетики з цифрами, набір карток з цифрами, слова-відгадки, картки з індивідуальними зівданнями.
Хід уроку
І. Вступне слово учителя.
-.Любі першокласники! Ви вже не новачки в школі. Ви — справжні учні, які багато чого встигли пізнати, опанувати цифри, навчилися за допомогою цифр записувати (цифри) числа, познайомилися з дією додавання, яку виконують над числами. І, мабуть, встигли помітити, що на математичному шляху зустрічаються не лише прості приклади, вправи й задачі.
-.Іноді для досягання мети — розв’язання проблеми — доводиться долати суттєві бар'єри та перешкоди, мобілізувати всі свої знання та вміння.
ІІ. Театралізована частина.
Група учнів виконує пісню «Мы едем, едем, едем…» .
Це їдуть, їдуть, їдуть Веселі дітлахи.
Пісні вони співають Так дзвінко, як птахи.
Приспів.
Бо ми не просто діти, Усі ми — школярі.
Не можна не радіти Цій радісній порі.
Навчаються у школі.
Читати й рахувати.
І можуть самостійно Задачу розв’язати.
Приспів.
Дорогами Циферії.
Прокладено маршрут.
За їхніми пригодами Ми стежитимем тут.
Приспів.
Звучить мелодія пісні «Скворцы прилетели» .
До дошки «вилітають» «пташки» у кашкетиках з цифрами — емблемами. Їх представляють ведучі.
1. Що за цифра одиниця, Ви уважно придивіться.
Гострий ніс ця цифра має,.
Наче чапля виступає.
2.Цифра два — то лебідь-птиця.
Гордовита, як годиться.
Он як шию вигинає,.
Величаво випливає.
3.Трійка схожа на індика:
І голівка невелика,.
І округлу форму має ;
Мов індик, пір'я розпускає.
4.Цікаво, як цифра та називається,.
Що ніби на страуся чимось скидається?
З'єднайте голівку, шию і спинку, ;
Одержите друзі цифру — четвірку.
5.У п’ятірки, як у птиці, гребінець є на голівці.
Здогадавсь, кінець кінцем, Що за птах із гребінцем?
6.Шість — мале горобенятко,.
Що побачило зернятко.
Спинку й крильця розпрямляє.
Шестірку легко написати Треба лиш правильно почати.
7.Цифра сім, немов лелека,.
Що прийшов до нас здалека.
По болоті походжає,.
Дуже модно виглядає ;
Бриль, штанці і чобіточки, Ще й ремінчик до сорочки.
8.Знайомтесь — вісімка-сова,.
У неї кругла голова.
На дереві сидить, пильнує -
Вона завжди вночі полює.
9.Дев'ять з ластівкою схожа,.
Вона виглядом пригожа.
Щоб «дев'ять» краще написати, Ось про що треба пам’ятати:
Згори писати починайте, А потім хвостик приєднайте.
10.Нуль, немов снігур узимку,.
Настовбурчившись, вигнув спинку.
А морозець пробирає,.
З голови до ніг хапає.
Ведучі сідають, а цифри починають говорити.
Одиниця:
Я, з усіх найголовніше, важливіша і спритніша!
Ще поважна, безперечно, Нагадати вам доречно.
Дев’ятка:
Ні, це я велику силу маю.
І від вас поваги вимагаю.
До відома, як ось що означаю:
З одноцифрових найбільше число позначаю.
Нуль:
Я серед вас не меншу силу маю, Проте про привілеї не благаю.
Учитель.
Тихше, цифри, не сваріться, Ви довкола озирніться!
Тих, хто в класі. Привітайте.
І поради запитайте.
Діти ходять в перший клас, Розсудити можуть вас.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
-.Для початку перевіримо, чи добре діти знають цифри.
Учитель пропонує загадки про 8, 9, 7, 4.
а) Два кільця, як два вінця, Без початку і кінця.
Якщо я перевернуся, То ніскільки не змінюся (Цифра 8).
б) До фокусниць, напевно, схожа, Бо заплутати вас можу.
Я ж коли перевернуся, В іншу цифру обернуся. (Цифра 6).
в) Кількість днів тижня позначаю
І вік твій. Друже, визначаю.
А ще, ось вчитель додає,.
Хвилястий чубчик в мене є. (Цифра 7).
г) Число, записане з моєю допомогою, Пишається своєю перемогою.
Бо, обігнало числа і 1, і 2, і 3,.
Однак «п'яти» йому не обійти. (Цифра 4).
Підсумок розминки.
Розповідь вчителя.
-.Кожну з цифр ми використовуємо для написання чисел. Будь-яке число має певні властивості. Починаємо подорож по країні Числяндії.
(Клас ділимо на 2 команд. Діти — це числа. Кожний учень прикріплює до свого одягу картку з цифрою від 0 до 9. Далі йде розмова чисел) Розповідає число 1. Одиниця — найменше натуральне число, що передує числу 2. Практичне застосування одиниці - написання чисел. Що ж у нас є одне? Однак мама, один татои всі - перши крас. (Далі діти доповнюють, що в нас одна Батьківщина — Україна, що всі ми — одна сім'я).
Число 2 говорить, що воно більше за 1, але менше за 3. Цифра 2 застосовується для написання чисел. Людине має двоє очей. Дві ноги, двоє вух і один язик. Це щоб більше слухати. Ніж говорити. В дітей є по 2 бабусі і 2 дідусі- 2 братики чи дві сестрички…
(Так розповідають про себе всі числа до 9. Потім — підсумок: чия команда краще розповіда — та перемогла).
Відгадати загадки.
Чотири брати під одним дахом. (Стіл).
ти. | чо. | бра. | ри. | під. | ти. | ним. | од. | ди. | хом. |
Для п’яти братів вдома п’ять ходів (Рукавичка).
п. | для. | тів. | бра. | ти. | п’ять. | вдо. | ма. | дів. | хо. |
Вчитель проводить підсумок і визначає переможця.
ІV. Закріплення. Розв’язування цікавих вправ.
1.Скільки ніг у павука?
Тобі загадка така.
Я підкажу: здогадаєшся ти,.
Їх більше, ніж але менше 9 (8).
2.Мама зв’яже рукавиці.
Галі, Валі і Марійці.
Скільки треба рукавичок Для маленьких трьох сестричок (6).
3.П'ять пар шкарпеток мама прала,.
Ретельно їх перевіряла.
Три пари були цілими.
Скільки шкарпеток були з драми? (4).
4.У Оленки є: 2 ляльки, 3 яблука, 1 цукерка,.
2 апельсини, 5 персиків і 2 велосипед.
Скільки фруктів у Оленки? (10).
Підсумок.
V. Індивідуальна робота з учнями.
1.Скільки чисел можна записати за допомогою чисел 0 і? (10,1).
2.Яке із чисел не є сумою двох однакових додатків? 2, 4, 5, 6, 8, 10 (5).
3.Порівняйте суми.
5+4 5+2.
6+1 6+3.
4.Доповнити приклади:
6+ = 6 5+ = 10.
3+ = 9 7+ = 8.
5.Розставити числа від 1 до 7, щоб сума по лініях дорівнювала 10.
6.Задача. В 2 акваріумах 8 рибок, в кожному порівну. Скільки рибок в кожному акваріумі?
Підсумок завданн.
Підсумок уроку.