Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Урок розвитку зв «язного мовлення, твір–опис на тему:» Їжачок

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Отже, ми вже говорили, що в зачині маємо висловити загальне враження про предмет чи явище, в даному випадку про їжачка. То як ви пропонуєте почати твір. Іще не сніг, і навіть ще не іній Ще чути в полі голос череди Здригнувся заєць — ліс такий осінній Куди не ступиш все щось шарудить. Дітки! Перед написанням твору ми з вами підготуємо робочі матеріали. Давайте ще раз заплющимо оченята і уявимо… Читати ще >

Урок розвитку зв «язного мовлення, твір–опис на тему:» Їжачок (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Реферат на тему:

Урок розвитку зв’язного мовлення, твір-опис на тему: «Їжачок» .

Тема уроку: Урок розвитку зв’язного мовлення. Твір-опис на тему: «Їжачок» .

Мета уроку: Узагальнити знання дітей про види творів. Виділити особливості твору-опису та написати з дітьми твір «Їжачок», розвивати мовлення і мислення учніввчити говорити зв’язно, образно. Повними реченнями, виховувати любов, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: таблиці «Схема твору», «Словничок-довідничок», «Робочі матеріали», ілюстрації осені і їжачка, аудіозапис.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Діти, стали всі рівнесенько. Ви вже помітили, що в нас не зовсім звичайний урок. Ви бачите, до класу завітало багато гостей. Тож давайте зараз повернемося до них, усміхнемося і привітаємося. Добрий день.

Сідайте! Сьогодні у нас незвичайний року.

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну прекрасну, в країну чудову Що всіх нас навчає й збагачує мову.

Тож мусите пообіцяти мені,.

Що на нашому уроці ви Будете уважними й розумними, Старанно працюватимете.

ІІ. Емоційне налаштування класу.

А зараз погляньте на вікно і на ілюстрації на дошці. Прийшла до нас золота осінь.

Як завжди неждана вона знову дарує нам свої плоди — яблуні та груші, розфарбовує в різні барви листя дерев. Прекрасна золота пора, велична і яскрава, щедра і багряна. Дітки, закрийте на мить очі і уявіть собі осінній ліс (включаю запис).

Тихо, спокійно в осінньому лісі. Величні дерева простягають могутні крона вгору з насолодою купаючись в останніх теплих сонячних промінчиках. Навіть найменший вітерець зриває з дерев останнє багряне листя. Різнобарвне — червоне, жовте, зелено-коричневе воно в величному вальсі майже нечутно лягає нам під ноги. Ступаєш по м’якому барвистому килимку, а він тихо шарудить собі, розповідаючи все нові й нові осінні рапсодії.

Іще не сніг, і навіть ще не іній Ще чути в полі голос череди Здригнувся заєць — ліс такий осінній Куди не ступиш все щось шарудить.

Чи може то спинається грибочок Чи може то скрадається хижак То просить невидимий листочок То пробіжить невидимий їжак.

Уявили собі осінній ліс. А тепер спробуйте самі скласти кілька красивих речень про осінь.

Робота в групах (складання речень з розрізнених слів).

Молодці!

Хоч як би тихо не було в осінньому лісі. Все-одно він ніколи не буває порожнім. Лісові мешканці жваво готуються до зими. А кого ж можна зустріти в цю пору в лісі.

Дивний звірок, Круглий, мов клубок, Голки стерчать Спробуй узять. (Їжак) А по чому всі здогадались, що це саме їжак? (вивішую їжачків) Подивіться, які гарні їжачки завітали до нас на урок.

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку.

  • -.Дітки, як ви вже здогадались сьогодні в нас урок розвитку зв’язного мовлення. Тому сьогодні ви повинні старатись говорити повними, красивими реченнями. А ще сьогодні на уроці ми напишемо невеличкий твір. В якому опишемо їжачка.

ІV.Повторення теоретичного матеріалу.

Тож давайте пригадаємо як поділяють твори. Які види творів ви знаєте:

розповідь;

роздум;

опис.

То який цих творів ми писатимемо.

Добре, а тепер подивимось з яких частин буде складатись наш твір:

Схема опису:

Зачин: загальне враження про предмет чи явище Основна частина: ознаки предмета чи явища Заключна частина: висновок Бесіда.

Дітки! Перед написанням твору ми з вами підготуємо робочі матеріали. Давайте ще раз заплющимо оченята і уявимо собі їжачка.

Отже, ми вже говорили, що в зачині маємо висловити загальне враження про предмет чи явище, в даному випадку про їжачка. То як ви пропонуєте почати твір.

Далі ми маємо описати самого їжачка, його лапки, тіло, очі, носик.

Почнемо з лапок. Які вони? (коротенькі, маленькі, м’якенькі).

А тепер спробуймо попрацювати в групах.

VІ. Робота в групах.

Діти, з допомогою малюнків складають кілька речень про:

  • -.очі.

  • -.носик.

  • -.тіло їжачка.

Записую в робочі матеріали.

VІІ. Колективне складання твору.

Дітки, то спробуємо скласти твір.

VІІІ. Усне складання зразків творів.

ІХ. Словникова робота.

Заглянемо в словничок-довідничок. Ось які слова ви можете використати. Прочитаємо їх.

Х.Читання зразка твору.

Маленький лісовий звірок, спритно пересувається на коротеньких ніжках. Весь вкритий колючими голками. Забарвлення голок буде з сірими смужками. Голівка витягнута, ніс гостренький, очі нагадують намистинки. Цей маленький лісовий мешканець дуже подобається і дорослим і дітям.

ХІ. Написання твору

Діти пишуть під музику 10−12 хв.

ХІІ. Зачитування творів.

ХІІІ. Оцінювання творів.

ХІV. Підсумок уроку.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою