Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Ділення на 3 (урок) (реферат)

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Клас поділити на дві команди. Виграє та команда, учні якої розв’яжуть найшвидше усі приклади. За кожну допущену помилку учитель знімає бал). Діти! Сьогодні у нас цікава тема, яка називається «Ділення на 3». Мета нашого уроку — вивчити і закріпити вивчення таблиці ділення на 3. Обладнання: Таблиця ділення на 3, казкові герої (Вінні Пух, П’ятачок, Мудра Сова, Незнайко) — для усної лічби шарики… Читати ще >

Ділення на 3 (урок) (реферат) (реферат, курсова, диплом, контрольна)

математика Ділення на 3 (урок) Тема. Ділення на 3.

Мета: Скласти таблицю ділення на 3, працювати над її засвоєнням. Вчити складати задачі за поданим розв’язанням. Розширити і поглибити знання учнів у вивченні таблиці. Формувати о обчислювальні навички. Активізувати розумову діяльність учнів на уроці математики шляхом цікавих задач, нестандартних завдань. Розвивати уміння розв’язувати задачі і приклади, пам’ять, логічне мислення, математичне мовленняВиховувати любов до математики, казкових героїв.

Обладнання: Таблиця ділення на 3, казкові герої (Вінні Пух, П’ятачок, Мудра Сова, Незнайко) — для усної лічби шарики з прикладами;

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

Сьогодні на уроці математики ми помандруємо сторінками дитячих казок, а точніше їх героїв таких як: Вінні Пух і його друг П’ятачок, Незнайко, Мудра Сова.

Ви бачили діти також мультфільми з цими героями і думає, що кожен з вас їх знає.

— Діти! А ви помітили, що до нас на урок прилетіла Мудра Сова? Знаєте з якої вона книжки?

Сова. Добрий день! Це другий клас. Так поспішала, ледь долетіла. Присяду, відпочину. Можна? Я чула, що ви добре вивчили таблицю множення на два і три, а також ділення на два. Хотілося б почути.

— Діти! Покажемо Сові наші знання?

ІІ. Усна лічба.

а) Конкурс. Ділимо учнів класу на дві команди. Яка з команд знає краще вивчені таблички множення і ділення, та перемогла.

б)Обчислення прикладів.

— Діти. Розв’яжіть приклади, які передав нам Вінні Пух на своїх шариках.

Виконання:

1+9=10:2=5 49−27=23*3=69.

32−16=12:2=6 11−8=3*3=9.

7+7=14:2=7 2+4=8*3=24.

— Молодці! Я задоволена вами.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

— Діти! Сьогодні у нас цікава тема, яка називається «Ділення на 3». Мета нашого уроку — вивчити і закріпити вивчення таблиці ділення на 3.

Ой! А хто це до нас ще прийшов? (Вінні-Пух і П’ятачок). Якось вони вирішили піти в гості до ослика Іа. Жив Іа біля озера, в яке часто любив заглядати, бо воно було чисте-чисте, прозоре-прозоре. Іа бачив там своє відображення. А тепер щось трапилось! Іа побачив на озері що там плаває великий листок з прикладами в яких Іа не міг розібратися. Давайте допоможемо Іа разом з Вінні-Пухом і П’ятачком розібратися з цими прикладами. (Вчитель виставляє на дошку плакат з таблицею ділення на 3).

— Діти ми вже з вами вивчали таблицю множення на 3, а тепер будемо вивчати таблицю ділення на 3. Візьмемо наприклад:

3*2=12 і складаємо приклад на ділення, те що ми дістали у частці ділимо на ділене і у відповіді дістаємо дільник, тобто:

3−2=6 6:3=2. Отже з кожного прикладу на множення складаємо приклад на ділення.

IV. Розв’язування цікавих прикладів і задача від Вінні-Пуха.

— Діти, відкрийте свої підручники і розглян Емо № 750 — де є приклади, які Вінні-Пух хоче розв’язати з вами користуючись таблицею ділення на 3, хто швидше розв’яже, той отримає подарунок і оцінку «відмінно».

12:3+4=4+4=8 27:3−6=9−6=3.

12:3−4=4−4=0 27 :3+16=9+16=25.

24: 3+24=8+24=32 18:3−0=6−0=6.

V. Фізкультхвилинка.

Всі підняли руки — раз!

На пальчиках стоїть весь клас, Два — присіли, руки вниз, На сусіда подивись.

Раз! — і вгору, Два! — і вниз, На сусіда не дивись.

Будем дружно ми стрибати, Щоб ногам роботу дати.

VI. — Молодці діти. А зараз давайте виконаємо цікаві задачі.

а) Коли Вінні-Пух і П’ятачок пішли в гості до кролика, то взяли з собою 18 л соку розлили в трилітрові банки. Скільки їм для цього було потрібно банок.

1) 18:3=6 (б).

Відповідь: дітям потрібно 6 банок.

б) Ослик Іа з П’ятачком невідоме число зменшили на 20 і дістали 65. Знайди невідоме число.

1) 85−20=65 — щоб знайти невідоме число, треба знайти зменшуване, а щоб знайти зменшуване треба до різниці.

— Молодці діти всі справили із завданнями.

VII. Підсумок уроку.

Ось і уроку кінець!

Хто працював, той молодець!

VIII. Домашнє завдання.

Стор. 12 № 753, 754.

Самостійна робота Гра «Хто із зайчиків швидше з'їсть моркву». (На дошці з’являються два зайчики, який кожен має свій варіант з морквинами на яких написані приклади і з ними з’являється Незнайко, який просить зайчиків допомогти йому у розв’язанні прикладів).

— Діти, до нас завітав у гості Незнайко, у якого не дуже було з математикою і він просить Вас допомогти йому і зайчикам.

Психонастановка на самостійну роботу.

Самостійно я працюю, помилок не буде — факт!

Я уважно поміркую й вийде добрий результат!

(Клас поділити на дві команди. Виграє та команда, учні якої розв’яжуть найшвидше усі приклади. За кожну допущену помилку учитель знімає бал).

І варіант — перший зайчик.

27:3−6 = __.

45+3*4 = __.

3*9+3 = __.

24:3−7 = __.

3*(15−8) = __.

ІІ варіант — другий зайчик.

72−12:3 = __.

2*9+2 = __.

(14+4):3 = __.

15:3+25 = __.

(55−40):3 = __.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою