Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Сонце – джерело світла і тепла (урок)

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Мета: Збагатити знання про Сонце як небесну зірку. Ознайомити учнів із значенням сонячного тепла і світла. На основі практичної роботи переконати учнів у тому, що непрозорі предмети не пропускають сонячного проміння, що все живе тягнеться до сонця. Якщо, ми подивимось з Землі, то ми бачимо, що сонечко сходить і заходить. Ви напевно думаєте, що Сонце крутиться навколо Землі. А насправді Землі… Читати ще >

Сонце – джерело світла і тепла (урок) (реферат, курсова, диплом, контрольна)

ПлАН-КОНСПЕКТ відкритого УРОКУ

З предмету «Я і Україна» у 2 класі.

на тему:

Сонце — джерело світла і тепла (урок).

Тема: Сонце — джерело світла і тепла.

Мета: Збагатити знання про Сонце як небесну зірку. Ознайомити учнів із значенням сонячного тепла і світла. На основі практичної роботи переконати учнів у тому, що непрозорі предмети не пропускають сонячного проміння, що все живе тягнеться до сонця.

Пробуджувати інтерес до навколишнього світу. Виховувати почуття любові до живого, доброту і людяність.

Тип уроку: Урок-подорож.

Обладнання: Таблиці, деревні кубики, скляні пластики, горщик з пророслим насінням квасолі, макет Землі і Сонця, книжка «Алли Кох «На сонячній галявині».

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Підсумок фенологічних спостережень.

  • -.Яка пора року?

  • -.Який місяць?

  • -.Який стан неба?

  • -.Чи були опади?

  • -.Тепло сьогодні, чи холодно?

  • -.Яка погода була протягом тижня?

  • -.Які дні переважали?

  • -.А зараз запишіть свої спостереження зошит, а черговий синоптик запише спостереження у класний календар погоди.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Тест «Тварини взимку».

1. не відлітають на зиму у теплі краї:

а) горобчики;

б) снігурі, омелюхи;

в) лелеки.

2. Що страшніше для птахів взимку?

а) голод;

б) холод;

3. У пошуках їжі взимку…

а) вовки, зайці, олені, лосі. лисиці;

б) їжаки, борсуки;

в) черепахи, ведмеді.

4. Взимку змінюється шерсть у:

а) білок, зайців;

б) корови, вовка;

ІV. Відгадування загадок.

  • небі я труджуся — знає мене кожен.

Я на всіх дивлюся, на мене ж — не можна.

(Сонце).

  • овта поляна над дахом повисла.

(Сонце).

V. Повідомлення теми та завдань уроку.

— На сьогоднішньому уроці ми здійснимо подорож до сонячної скриньки.

Зупиняючись на станціях, які показані у нас на карті - подорож ми дізнаємось багато цікавого і корисного.

А для учнів, які будуть протягом уроку уважними і активними у скринці чекає на вас сюрприз.

Провідником нашої подорожі буде девіз:

Веди нас, сонечко, в політ ;

більше дізнаємось про світ.

Ми — діти світла, діти сонця,.

і лиш заглянем у віконце, лишень прокинемось рано ;

зразу нам світленько стане.

VІ. Сприймання та усвідомлення матеріалу.

Розповідь учителя.

1. Перша зупинка — «Долина знайомств».

— Ми щодня зустрічаємося з Сонечком, але ніколи не задумувалися про його значення для життя на Землі. Воно безперервно посилає нам на Землю світло і тепло.

— Уявіть собі, що Сонце зникне…

— Що буде?

Земля потоне в мороці, в темряві, рослини загинуть. Тварини помруть з голоду. Усе живе на Землі загине, і наша планета вкриється товстим шаром криги.

На щастя, таке не може трапитись.

Сонце — джерело життя на Землі і знаходиться від нас дуже далеко. Щоб до нього доїхати швидким поїздом, то не вистачить життя.

А маленькому промінчику Сонця потрібно всього-навсього 8 хвилин щоб спуститися на Землю.

Сонце — краса велетень.

Наша Земля в порівнянні з ним — маленька монета, а місяць у чотири рази менший від Землі, як намистинка.

Сонце — це зірка, одна з численніших зірок Всесвіту, це величезна розжарена куля.

Учені спостерігають за Сонцем у спеціальні сонячні телескопи.

  • -.Цікаво, а яка поверхня у Сонця?

  • -.Чи є на ньому суша й океани?

Учені, які вивчають сонце кажуть. Що його поверхня нагадує кашу, що кипить.

Каша кипить. Булькає, фиркає. Тільки це інша каша, газова і дуже гаряча.

І якщо наблизитись до Сонця то миттєво згориш.

Отже, серед великої кількості планет і зірок, х найтепліша і найяскравіша зірка — Сонце.

Якщо, ми подивимось з Землі, то ми бачимо, що сонечко сходить і заходить. Ви напевно думаєте, що Сонце крутиться навколо Землі. А насправді Землі крутиться навколо Сонця і навколо своєї осі. Тому відбуваються зміни пір року, і змінюється день на ніч.

  • -.Як це відбувається ми зараз з вами подивимось (за допомогою макету Землі і Сонця діти спостерігають за рухом Землі навколо Сонця і навколо своєї осі).

Рух Землі навиклого своєї осі є причиною зміни дня і ночі.

Земля обертається навколо себе за 24 години.

День бува на тому боці Земної кулі, що повернула до Сонця. На протилежному боці буде ніч. Під час обертання навколо Сонця Земна куля обертається під певним кутом, тому відбувається зміна пір року: Зима, Весна, Літо, Осінь. Тому що півкулі отримують неоднакову кількість тепла.

Шлях навколо Сонця Земля проходить за 1 рік.

  • -.Отже Сонце — це що?

(Велетенська зірка, розжарена куля).

  • -.Що найбільше запам’яталось вам на цій зупинці?

2. Друга зупинка — «Практична».

1) Візьміть дерев’яні кубики і поставте навпроти сонячного проміння.

  • -.Чи проходить воно крізь кубик? (Ні).

  • -.З чого це видно? (З протилежної сторони утворилась темна пляма).

  • -.Це тінь. Тінь — це темна ділянка, що утворилася від будь-якого непрозорого предмета. На яких спрямоване світло.

  • -.Від яких предметів у природі падає тінь? (Дерево, відро, собака, людина) Всі ці предмети — непрозорі.

2) Візьмемо скляні пластинки.

— Чи проходить сонячне проміння? (Так) Через прозорі предмети (шибки, вода, сітки) частина сонячного проміння проходить.

3) На попередніх роках ми посадили у горщик квасолю і накрили коробкою з отвором.

Подивіться, у який бік направлене проросле стебельце рослини. (До отвору).

  • -.Про що це свідчить? (Про те, що все живе тягнеться до Сонця, до його світла і тепла).

Висновок.

  • -.Отже що таке тінь?

  • -.Чи сподобалось вам на цій зупинці?

3. Третя зупинка «Фікультвихинка».

Вийди, вийди, сонечко (рукою кличуть сонечко) На дідове полечко (показують широке поле) На бабине зіллячко (садять в землю зілля) На наше подвір'ячко, На весняні квіточки (присідають) На маленькі діточки (показують один одного) Там вони граються (беруться за руки),.

Тебе дожидаються (підстрибують).

4. Четверта зупинка — «Підніжжя поезії».

— Сонечко дуже любить віршики Зараз послухаємо. Які віршики підготували дітки.

1 учень. Із сонечком разом Вертався я з річки,.

Ішов я помалу,.

І сонечко разом Зі мною чвалало.

Та раптом згадав я Що тато матуся Сваритися будуть, Як я запізнюся Прискорив я кроки, Немов для походу, ;

І сонечко в небі.

Прибавило ходу Побіг я протягом ;

Аж вітре у вуха,.

І сонце за мною, Побігло щодуху!

Отак бережком, По ярочку крутому,.

Із сонечком разом Примчав я додому!

Влітку Сонечко нас пестило теплом, а коли вересень завітав, то воно закликало нас у школу.

2 учень. Дзвонить дзвіночок,.

— Дзелень, дзелень!

Сміється Сонце, Збудився день.

Кличе дзвінок:

  • -.Бім-бом! Бім-бам!

В школу збиратися Час школярам!

3 учень. Як знає ясне сонце, Ясно стане у віконці.

Як прокинуся я рано, То й мені світленько стане.

Я сміюся, я радію.

Я, як сонечко, яснію.

— Чи сподобалося вам на цій зупинці?

Ми і надалі будемо вивчати вірші напам’ять, працювати над змістом і створювати свої віршики.

5. П’ята зупинка — «Гора казок».

Ця зупинка — найцікавіша. Скільки казок на вас тут чекає?

(Зачитування казки В. Сухомлинського «Бо сонце єдине»).

  • -.Що сказав школяр про сонце?

  • -.З чим він його порівняв?

6. Шоста зупинка — «Острів загадок».

1) Іде ворог — не плюскотить (сонячне проміння).

2) Високо стоїть, одне око має, всюди заглядає (Сонце).

3) Гарне, добре, на всіх дивиться, а людям на себе дивитися не дає. (Сонце).

VІІ. Осмислення учнями знань.

Сьома зупинка — «Долина випробувань».

1. Опрацювати статтю в підручнику ст. 24.

— Прочитайте уважно і скажіть що таке Сонце?

— Що більше Сонце чи Земля.

— Що несуть нам сонячні промені?

2. Робота в зошиті з друкованою основою.

VІІІ. Узагальнення та систематизація зннь.

.

1. Розгадування кросворда.

.

1) Золота тарілочка Вранці покотилася, Не впала, н розбилася, А як накрасувалася, За темний ліс сховалася. (сонце).

2) На сонечко я схожий.

І сонечко люблю, До сонця повертаю Голівоньку свою (Соняшник).

3) Я — комашка невеличка.

І до сонця я рідня Маленька, на червоній спинці.

Ношу я по чорній краплинці. (Сонечко).

2. Що несе нам Сонце?

(Працю, красу, здоров’я, любов, щастя, тепло, мир, усмішку).

ІХ. Підсумок уроку.

Ви справились з усіма завданнями, і тому сонячна скринька відчинена і на вас чекає сюрприз книжечка Алли Кох «На сонячній галявині».

  • -.А тим хто був уважний і активним — сонечка.

Х. Домашнє завдання.

Підготувати зазадки про Сонце.

Намалювати малюнок.

«Я вранці Сонце радо зустріаю!».

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою