Визволення Принцеси Математики з плена Чахлика Безсмертного
Вихователь: Діти, Чахлик посадив Принцесу до в’язниці і замкнув двері спеціальними чарівними замками. Ми не можемо допустити, щоб в світі сталася плутанинатреба Принцесу Математики визволяти. Але щоб відкрити ті замки, треба виконати різні завдання. Допоможемо Принцесі? (Так!) Отже, поділимось на 2 команди: «Рахівничок» і «Лібчусик» і виберемо капітанів. На столі у чаклуна лежали яблука. Одне… Читати ще >
Визволення Принцеси Математики з плена Чахлика Безсмертного (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Тема: Визволення Принцеси Математики з полону Чахлика Невмирущого Мета: перевірити знання дітей про кількісну і порядкову лічбу в межах 10- про геометричні фігури. Закріпити уміння розв’язувати елементарні задачі на додавання і віднімання. Закріпити знання дітей про час (дні тижня). Формувати вміння орієнтуватись у просторі, користуючись планом, Розвивати стійку увагу, пам’ять, логічне мислення. Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, колективізмулюбов до знань математики.
Матеріал: загадки, задачі, таблиці - завдання з геометричними фігурами, план-карта залу, гра «Знайди свою пару» (набір парних карток), індивідуальні картки «Яке число пропущено…», «З'єднай крапки по порядку…», «Знайди чарівне яблуко» .
Хід заняття:
Вихователь: Діти, сьогодні я розповім вам таку історію. Якось одного разу Чахлик Невмирущий вирішив перелічити свої скарбиа рахував він дуже погано. Перераховував 3 рази і кожний раз отримував різні результати.
Він дуже розлютився і вирішив викрасти Принцесу Математики для допомоги.
(Чахлик веде, тягне Принцесу Математики) Чахлик — Слухай мене уважно. Принцесо! Вирішив я перелічити всі свої скарби, але сам не зміг. Привів тебе сюди, щоб ти допомогла мені в цій нелегкій справі.
Принцеса Математики — Ні, не буду тобі допомагати. Якби ти мене по-доброму попросив. а ти силоміць мене примусив. Нічого в тебе не вийде.
Чахлик — Тоді залишайся тут і будеш моєю полонянкою.
Принцеса Математики — Ні, не можна мені тут залишатися, У світ без мене почнеться плутанина. Я потрібна і дорослим, і дітям.
Чахлик — Я тобі не вірю.
Принцеса Математики — Тоді сам спитай у дітей.
Чахлик — Діти, навіщо потрібна математика?
(відповідь дітей) Чахлик — Якщо ти так потрібна людям, то й мені знадобишся. А щоб ти не втекла, посаджу я тебе до в’язниці. (Чахлик виводить Принцесу Математики).
Вихователь: Діти, Чахлик посадив Принцесу до в’язниці і замкнув двері спеціальними чарівними замками. Ми не можемо допустити, щоб в світі сталася плутанинатреба Принцесу Математики визволяти. Але щоб відкрити ті замки, треба виконати різні завдання. Допоможемо Принцесі? (Так!) Отже, поділимось на 2 команди: «Рахівничок» і «Лібчусик» і виберемо капітанів.
Так ось, сидить Принцеса Математики у в’язниці. А на дверях 10 замків. А ось і двері до в’язниці.
— А хто це сидить під дверима, ви впізнали?
(Баба Яга).
— Діти, Баба Яга — подруга Чахлих Невмирущого. А для чого він залишив тебе тут?
Баба Яга — Щоб стерегти ці двері і вам заважати.
Вихователь — Баба Яга, ми бачимо, що в тебе є ключі від замків, дай нам будь-ласка їх!
Баба Яга — Є ні, замки чарівні і ключі до них також не прості, а математичні. Щоб відкрити замок, треб виконати завдання.
Хочеш перевірити, що вони знають?
Баба Яга — А що ви там знаєте, ви і до школи ще не ходите.
Вихователь — Бабуся Яга! Будь ласка, дай нам ключі і побачиш як наші діти уміють рахувати, розв’язувати задачі.
Баба Яга — На бери! Подивимось, що ви там знаєте?! Все одно! Нічого у вас не вийде!
(Баба Яга віддає ключі вихователю) Вихователь — Дякуємо тобі Бабуся Яга. А нам треба поспішати. Ось 1-й замок. Діти, підберіть ключі до 1-го замка (використовуються геометричні фігури).
І замок — Відгадайте загадки:
1.Повзун повзе, 700 голок везе (їжак).
2.Двічі родився, в школі н вчився, а години знає (півень).
3.Наче в звіра, ніг чотири, та не ходить по квартирі (стіл).
4.Дехто навіть і на носі.
цифру «8» завжди носить (окуляри).
ІІ замок — казкові задачі.
1.Чахлик взяв у полон 3 порубка і 2 дівчини.
Скільки всіх було взято в полон? -5;
2.Чахлик старший за Бабу Ягу на 1 рік. На скільки років Баба Яга молодша за Чахлика?
3.На столі у чаклуна лежали яблука. Одне з них чарівне. Увага! Якщо лічити зліва направо, то чарівне яблуко лежить на 5 місці. Зафарбуйте чарівне яблучко. (Баба Яга пропонує дітям погратися в гру «Хто швидше зав’яже 3 вузлика на мотузочці» .
ІІІ замок — геометричні фігури.
— Назвіть зображені фігури і порахуйте скільки їх. (Завдання виконують цілою командою) завдання для капітанів.
ІV замок.
1.На травиці біля хати метушаться цуценята: двоє білих, наче сніг, троє чорних. Скільки всі? -5;
2.Каже мати квочка: — У мене 2 синочки і 4 дочки. Скільки діточок у квочки? -6;
3.Капітани — «З'єднай крапки по порядку, вийде малюнок» .
— «Яке число пропущене, допиши» (Індивідуальні картки).
V замок — Які дні тижня ви знаєте? Назвіть. Скільки їх?
1.Увага! Який день буде завтра, якщо сьогодні 3- день тижня? (четвер).
2.Сьогодні середа. Який день буде через тиждень в цей самий час? (середа).
VІ замок — гра-естафета між командами («Класи»).
VІІ замокзадачі з мультфільмів.
1.Пес Шарік вмивається 2 рази на день, а кіт Матроскін — 3 рази. Хто чистіший і чому? (Кіт чистіший, частіше миється, 3 більше 2.
2. Під час ранкової зарядки Вовк кожний день пробігає 3 кола по стадіону, а Заєць на 1 коло більше. Скільки кіл пробігає Заєць?
3.Щоденно поросятка Ніф-Ніф, Нуф-Нуф і Наф-Наф для поліпшення зору з'їдають по 2 морквинці. Скільки морквинок вони з'їдять за день втрьох?
VІІІ замок Гра «Знайду свою пару» .
Баба Яга — гра «Хто швидше надіне на нитку 10 кульок» (Повт. 2 р.).
ІХ замок — 1) У якої форми немає ні початку, ні кінця? (у кола).
2) Із-зі куща стирчать 6 вух. Скільки зайчат сховалося за кущем? -3;
3) Що важче 1 кг пір'я чи 1 кг заліза (однако).
4)Чого буває тільки по 2 (очі, вуха, ноги, руки) по 3 (вогні світлофора), по 4 Ніжки стола, кути у, лапки у тварин, колеса).
Х замок — Ключ загубився. Але по плану ми його швидко знайдемо. Поспішайте діти! (2 плани однакових для 2-х команд) місцезнаходження ост. ключа позначено червоним О).
(Діти знаходять останній ключ і відкривають останній замок).
Вихователь: Діти. а ви помітили, як змінилася наша Баба Яга?! Вона стала доброю, допомагала вам розв’язувати завдання.
— Двері майже відчинилися. Ми визволили нашу Принцесу Математики. Ось і вона.
(виходить Принцеса Математики) Принцеса математикиДіти, дякую вам за те, що ви визволили мене з полону злого Чахлика. Я засиділася у в’язниці і хотіла би з вами погратися у гру «Стоніжка» .
(рухлива гра).
— Діти, ви дуже добре виконали всі завдання і заслуговуєте на винагороду.
(Принцеса вручає гостинці, прощається і виходить).