Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Людські чесноти

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Мета: Розширювати знання учнів про людські чесноти. Формувати навичок культурної поведінкидружні відносини між людьми. Розвивати вміння аналізувати та робити висновки. Виховувати бажання дотримуватись високих морально-етичних норм, прагнення виробити у собі кращі людські якості: працелюбність, чуйність, делікатність, милосердя. Все у світі здобувається людською працею, зводяться будівлі… Читати ще >

Людські чесноти (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Урок Людські чесноти Тема: Людські чесноти.

Мета: Розширювати знання учнів про людські чесноти. Формувати навичок культурної поведінкидружні відносини між людьми. Розвивати вміння аналізувати та робити висновки. Виховувати бажання дотримуватись високих морально-етичних норм, прагнення виробити у собі кращі людські якості: працелюбність, чуйність, делікатність, милосердя.

Обладнання: Малюнок мудреця, макет дерева, листочки із заповідями.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Вітання гостей

Ми Вам рад, люди добрі!

І вітаєм щиро Вас.

І запрошуєм ласкаво На урок в четвертий клас.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Підручник с. 21−22.

  • -.Назвіть людські чесноти.

  • -.Що означає, шанобливо ставитись до себе і до інших?

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

  1. 1.Вступне слово вчителя. С. 36.

Твори добро Л.Іванова

Ти добро лиш твори повсюди, Хай тепло твої повнить груди.

Ти посій і доглянь пшеницю, Ти вкопай і почисть криницю, Волю дай. Погодуй пташину, Приласкай і навчи дитину, Бо людина у цьому світі.

Лиш добро повинна творити.

  • -.Отже, девіз уроку: Твори добро!" .

  • -.Сьогодні до нас н урок завітав професор Академії людських чеснот — Мудра Сова. Він буде нас навчати, давати цікаві завдання, розповідати різні історії. Професор дуже прагне допомогти нам виробити в собі кращі людські якості: працьовитість, чуйність, щедрість, чемність, сміливість, відповідальність.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. 1.Робота з підручником.

Опрацювання вірша Л. Забашти «Людина починається з добра» .

  • -.Прочитайте вірш вголос.

  • -.Яка основна думка вірша?

  • -.Як ви її розумієте?

  • -.Поясніть слова «вища правда» .

  • -.Що відрізняє людину від тварини? (мова, мислення, праця).

  1. 2.Розповідь учителя.

  • -.Все у світі здобувається людською працею, зводяться будівлі, будуються заводи, фабрики, вирощується хліб і до хліба. І все це для людини, щоб вона була сита, здорова, весела і щаслива. А без труда нема плода, — так каже народна мудрість. Та для такого, щоб усе це було на землі, люди трудились віками, праця і зробила людину розумною.

  1. 3.Робота зі «Скарбничкою мудрості» .

  • -.Згадайте прислів'я про працьовитих і лінивих. Чого вони вчать, що висміюють?

Без охоти нема роботи.

Маленька праця краща за велике безділля.

Хочеш їсти каліф, не сиди на печі.

Праця годує, а лінь марнує,.

Навчання і труд поруч ідуть.

Лінивому завжди ніколи.

  • -.Яку людську чесному ми оберемо для себе?

  • -.Працьовитість.

  1. 4.Створення проблемної ситуації.

  • -.Як ви оціните бездіяльність старших дітей і перехожих? (Байдужість).

  • -.Як би ви вчинили на їх місці?

Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться.

Землі нашій поклоніться.

За щасливий день вчорашній.

І до сонця потягніться.

Венерном покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте.

І за парти тихо сядьте.

  1. 5.Робота з підручником.

Опрацювання оповідання В. Сухомлинського «Байдужість» .

  • -.Прочитайте мовчки.

  • -.Чому оповідання так називається?

  • -.У чому проявилася байдужість хлопців?

  • -.Як ще можна оцінити вчинок підлітків? (хуліганство).

  • -.Придумайте інший можливий хід подій.

  1. 6.Читання в особах.

V. Робота в зошитах (с. 2.).

VІ. Закріплення знань, умінь і навичок.

  1. 1.Розв'язування морально-етичних завдань.

  • -.Професор у своїй скриньці приніс нам задачі не на додавання, а на людяність.

  • -.Як вчинив Сергійко?

  • -.Як можна назвати поведінку однокласників Оленки?

  • -.Чи можна сказати, що Петрик допитливий хлопчик? (Він просто невихований).

  • -.Чому?

  • -.Невже жаба дорожча за дружбу?

" Співчуття до тварин настільки пов’язане з доброю натурою, що можна напевне стверджувати: «Той, хто жорстви до тварин, не може бути добрим». — писав Жак Поль.

  1. 2.Складання дерева життя.

  • -.Перед вами макет дерева. Воно сухе і мертве. Зараз ми вдихаємо в нього життя і силу. У вас на партах заповіді життєтворця, написані на листочках, дерева. Прочитайте їх і прикріпіть листочок. (Діти беруть листочки, читають заповіді, прикріплюють до дерева).

Наше деревце затріпотіло зеленим листячком від ваших добрих сердець і тепли слів.

Заповіді с. 32.

3. Робота з кулькою.

  • -.Ось у мене червона кулька. Вона символ небезпеки.

На смужці паперу напишіть свої шкідливі звички, негативні риси характеру, які вам н подобаються, заважають жити. Скрутіть смужки. Опустіть в кульку. Давайте міцно їх зв’яжемо і викинемо н смітник, щоб більше ніколи до них не поверталися.

VІІ. Підсумок.

  • -.Чого навчилися на уроці?

  • -.Що вам найбільше запам’яталося?

  • -.Яку чесноту хочете виробити в собі?

  • -.Чого позбутися?

Бажаю вам, щоб сонце усміхалося до вас, люди привітно зустрічали, а деревце — це радісно тріпотіло листочками. Будьте життєтворцями.

VІІІ. Домашнє завдання.

Підр. с. 22−23 — давати відповіді на запитання підручника.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою