Допомога у написанні освітніх робіт...
Допоможемо швидко та з гарантією якості!

Конспект комплексного заняття: «У гості до мами хмаринки»

РефератДопомога в написанніДізнатися вартістьмоєї роботи

Матеріал: казка про маму Хмаринку, картинки із зображенням 4 пір року, виготовлені персонажі до казки (Хмаринка, Краплинка. Капітошка), атрибути до гри «З якої гілочки листочок?» — оповідання В. Сухомлинського «Як хлопчик хотів приголубити сніжинку» — магнітофонний запис звуків дощу та пісні Капітошки. Попередня робота: бесіди з дітьми про воду і потребу для всіх живих організміврозглядання… Читати ще >

Конспект комплексного заняття: «У гості до мами хмаринки» (реферат, курсова, диплом, контрольна)

Конспект комплексного заняття у дошкільному закладі (розвитку мови, рідної природи, математики, художньої літератури):

" У гості до мами хмаринки" .

Мета: дати дітям доступні знання про воду, про те, що вона потрібна і людям і тваринкам і рослинам. Вода може бути чиста, прозора, брудна, холодна і гаряча, сніг і лід це теж вода. Викликати у дітей бажання розповідати про воду, збагачувати мову дітей з допомогою віршів, козак-інсценівок, дослідницьких ігор з водою. Вчити слухати невеликі за змістом оповідання та відповідати на запитання вихователя. Розвивати уяву, фантазію, закріпити кольори. Виховувати повагу і бережливе ставлення до води.

Попередня робота: бесіди з дітьми про воду і потребу для всіх живих організміврозглядання картин про різні пори року, вивчення віршів, закріплення потішок, розучування гри-хороводу «Дружать дощик і Краплинка», народної гри «Іванку-товаришу» .

Матеріал: казка про маму Хмаринку, картинки із зображенням 4 пір року, виготовлені персонажі до казки (Хмаринка, Краплинка. Капітошка), атрибути до гри «З якої гілочки листочок?» — оповідання В. Сухомлинського «Як хлопчик хотів приголубити сніжинку» — магнітофонний запис звуків дощу та пісні Капітошки.

Хід заняття

Діти вітаються в колі один з одним та гостями.

Вихователь: Ви любите слухати казки? От сьогодні я вам розповім дуже цікаву казку, але хочу, щоб ви мені допомагали. Добре?

— Жила була на світі одна пречудова мама. А звали її Хмаринка. Вона жила високо-високо в небі. Ось там (Показує на прибрану шарму, з-за неї випливає мама Хмаринка). Хмаринка ця була дуже працьовита і любила все довкола поливати. Коли приходило літо, її з нетерпінням чекали в гості. (Вивішує картинку «літо»). І тоді Хмаринка пропливала над садами, городами, полями. А там, де вона з’являлася, йшов теплий дощик. Особливо вона любила поливати квіти.

  • -.Як ви думаєте, чому? (Відповіді дітей).

А зараз, заплющіть очка і уявіть собі, що зараз літо. (Звучить магнітофонний запис звуку дощу). Діти розповідають свої враження про почуте.

Д/г «Сплети віночок» (подув літній вітерець і розгубились квіточки з віночків).

Завдання: скласти віночок і назвати якого кольору квіти на ньому.

Вихователь: Та ось літо закінчилося. Подув прохолодний вітер, з дерев почали опадати листочки.

  • -.Яка пора року прийшла після літа? (показує картинку «осінь»). Відповідь дітей.

Хмарка пропливала над лісом і поливала його осіннім дощиком. А в лісі після дощику що росте… (гриби).

  • -.А зараз я пропоную вам послухати уривок з вірша О. Олеся «Ой навіщо мені листя?» .

Ой навіщо мені листя, Коли вже іде зима, Коли холодно вже стало.

І пташок ніде нема.

  • -.Діти, а де поділися пташки? (Відповіді дітей).

Завдання: пригадати і назвати птахів. Які залишалися в нас зимувати.

  • -.А як готуються дерева до зими? (Варіанти відповідей дітей).

Д/г «З якого дерева листочок?» (кленові, березові, вербові).

Молодці. Справились з завданням.

Вихователь: Нарешті прийшла зима (картинка «зима»).

  • -.Ви любите зиму? Без чого не буває зими?

  • -.В які ігри ми взимку можемо гратися на вулиці? (Відповіді дітей).

От наша Хмаринка допомагає всім діткам, там, де вона з’являється взимку, там починає падати сніг.

  • -.Діти, а який сніг на дотик, пригадайте?

А якого кольору?

Оповідання В. Сухомлинського

" Хлопчик хотів приголубити сніжинку"

(запитання до оповідання). Імітація рухів «Приголубити сніжинку» .

Вихователь: За зимою прийшла весна. (картинка «Весна»). Тепліше почало пригрівати Сонечко. Що сталося зі снігом? (розтопився). З’явилися веселі струмочки і земля напилася талої водички.

  • -.У мами Хмаринки було двоє діток. Донечка Хмаринка та синочок Капітошка (продовження інсценізації).

Мама Хмаринка: Донечко, краплинко, прокидайся! У нас дуже багато роботи, на нас чекають люди, звірі, рослини.

Краплинка: (потягується) Зараз, матусю, я вже встаю!

Мама: Добре! А я піду будити Капітошку.

Синочку, Капітошко, прокидайся! Де ж це він подівся? Ну й непосида. Тільки сонечко встало, а він уже помандрував. Донечко, ходімо пошукаємо Капітошку. Капітошко!!!

Звучить магнітофон. Пісня «Капітошка» .

Вихователь: — Діти, а хто ж це співав? (варіанти відповідей). Де є він, ідемо його пошукаємо. Знаходять серед кімнатних квітів).

— Як ви думаєте, що він тут робив? А чи потрібна рослинкам водичка? Що буде, якщо їх не поливати? (доручає полити вазони) Як рослинка п'є водичку? (Відповіді дітей про будову рослин).

Діти разом з вихователем розглядають акваріум.

  • -.Чи можуть рибки жити без водички? А люди?

  • -.Для чого людям вода? (п'ють, миються, варять…).

  • -.Гра-хоровод «Дружать дощик і хмаринка» .

  • -.Вихователь підводить дітей до столу з склянками (чиста, без запахубруднахолоднагаряча) Визначають яка де вода.

Д/г «Зафарбуй водичку»

Завдання: знайти фарбу такого кольору як краплинка на ниточці у кожної дитини і таким же кольором зафарбувати водичку.

  • -.Діти, а якої шкоди може принести водичка (Відповіді).

Діти сідають і розповідають вірші і потішки про воду.

Народна гра «Іванку-товаришу»

Вихователь: — Давайте подякуємо Капітошці, Хмаринці і Краплиці, за те, що так багато розповіли про водичку. Але Капітошка чомусь засумував. Він забув, де живуть його братики і сестрички краплинки.

Д/г «Де живуть краплинки?» .

  • -.Вам сподобалось сьогодні, як ми з вами грались? Що саме (Відповіді дітей).

Література використана при підготовці до заняття:

  1. 1." У краплині води відбивається всесвіт" // методичний посібник В. Любарової, Т. Маяковської. — К -2006.

  2. 2.Казки В. О. Сухомлинського.

  3. 3.Досвід роботи І.Смирнової вихователя ДНЗ № 5 «Ялинка» м. Бпровар, Київської обл.

  4. 4.Гра-хородов «Дружать дощик і Хмаринка» .

  5. 5.Уривок з вірша О. Олеся «Ой навіщо ж мені листя?» …

  6. 6.Вірші та потішки проводу.

Показати весь текст
Заповнити форму поточною роботою