Урок навчання грамоти (1 клас)
Мета. Закріпити знання дітей про звукове значення літери «бе» — формувати навички читання текстурозвивати мовлення учнів, логічне мислення, вміння миттєвого розпізнавання слова як елемента розвитку техніки читаннявиховувати любов і повагу до старших членів родини, потребу перейматися їхніми клопотами. Реферат з педагогіки Урок навчання грамоти. (1 клас) Тема. Повторення вивченого про букву… Читати ще >
Урок навчання грамоти (1 клас) (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Реферат з педагогіки Урок навчання грамоти. (1 клас) Тема. Повторення вивченого про букву «бе», звук [б]. Формування навичок читання на основі тексту «Великі друзі».
Мета. Закріпити знання дітей про звукове значення літери «бе" — формувати навички читання текстурозвивати мовлення учнів, логічне мислення, вміння миттєвого розпізнавання слова як елемента розвитку техніки читаннявиховувати любов і повагу до старших членів родини, потребу перейматися їхніми клопотами.
Тип уроку: урок-гра.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1-ий учень Пролунав дзвінок, Починається урок.
Працюватиме старанно, Щоб почути у кінці,.
Що у нашім першім класі.
Діти — просто молодці!
2-ий учень Щоб урок пройшов не марно, Треба сісти рівно, гарно.
І виконувати те, Про що мова зараз йде.
II. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель. Діти, сьогодні я йшла до класу, і мені директор віддала листа, який надійшов саме нам, учням 1-Б класу (відкриваю конверт і зачитую листа).
Доброго ранку, любі діти!
Я квітка-семицвітка.
Запрошую вас зі мною навчатись і грати. Для цього ви повинні відірвати по одній пелюстці і виконувати завдання. А хором промовляти такі слова:
«Пелюстку відірвемо, Гуртом усе почнемо».
За гарні, чіткі й правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки.
Квітка-семицвітка.
(Закріплюю квітку на маленькій дошці.).
III. Актуалізація знань.
1-а пелюстка (червона) Зі мною будете грати, Знання закріпляти.
1.Яку букву вивчали на минулому уроці?
Які звуки вона позначає?
Назвіть слова, в яких зустрічаються ці звуки.
2. Читання складової таблиці (див. додаток № 1, 2).
Учні читають диференційовано, самостійно, напівголосно.
2.Робота в парах (1 учень читає, 2 учень слідкує, і навпаки).
Читання піраміди б.
б о б у к б р, а т б у к в, а б і л и т и б і л и з н, а б у б о н и т ь б, а с к е т б о л б і б л і о т е к а.
— Яке слово незрозуміле?
— Яке слово найдовше?
— Складіть речення зі словом «брат».
— Поширте це речення.
(Завдання 1-ої пелюстки виконано, найкращі учні одержують маленькі червоні квіточки.).
2-а пелюстка (жовта) Дружно, швидко вимовляй,.
Чистомовки, скоромовки промовляй!
Вправи у виразному й швидкому промовлянні.
1. Чистомовка.
Ба Ба, ба, ба — на березі цвіте пер… .
Бо Бо, бо, боБогдан малює не…
Бі Бі, бі, бі - білка грає натру…
Бу Бу, бу бу — де ж вона взяла тру… ?
Би Би, би, би — у бобра болять зу… .
Бе Бе, бе, бе — він побачив те… .
2. Конкурс кращого скоромовця Бив баран у барабан, А бобер — у бубон. Натомилися обидва — Більше бити не будуть.
(Висновки журі: діти показують результати на цифровому табло, аргументують.).
3. Гра «Комп'ютер» (вивчення нової скоромовки) Бавлять ранньої пори Бобренят старі бобри.
(Завдання 2-ої пелюстки виконано, нагородження кращих учнів маленькими жовтими квіточками.).
З — т я пелюстка (помаранчева) Все вивчене пригадай, До слів знов схему підбирай. Звуко-буквенні вправи.
1. Впізнай і прочитай слова з відсутніми літерами. Б.КВ.Р Б.Л. Б.ЛК.
2. Викласти звукову модель до 3-го слова.
3. До якого слова підійде ця модель?
— о- -о;
(Завдання 3-ої пелюстки виконано, врученню учням помаранчевих квіточок.).
4-а пелюстка (синя) Хто ж там, хто вже так стомився.
І наліво похилився?
Діти. Треба дружно нам всім встати, фізкультпаузу почати!
IV. Фізкультхвилинка Руки вище підніміть і спокійно опустіть.
Руки вгору, руки в боки,.
і зробіть чотири кроки.
Руки вгору, руки вниз, на сусіда подивись.
Руки вище підніміть.
і спокійно опустіть.
Розведіть їх у сторони, плесніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд!
(Після виконання фізкульхвилинки всі діти отримують сині квіточки.).
5-а пелюстка (зелена) Зі мною ви пограйте, Слова знаходьте, складайте і читайте.
Вправи з читання. Виконання логічних завдань.
1. Ридають літери у кожному рядочку: Від слів лишаються лише шматочки! Початок треба відшукати, Щоб всі слова ті врятувати. Зби- -кет Бе- -рати Бу- -реза.
2. Гра «Добери слово».
Б |
(Варіанти відповідей: бак, бік, бук, бар, бал, бій тощо.).
Б |
(Варіанти відповідей: зуб, куб, дуб тощо.).
3. Гра «Без зупинок» (читання хором, наввипередки) Бік -> бик.
куб -> клуб.
битва -> бритва.
зуби -> губи.
4. Робота з пошуковими таблицями {див. додаток № 3) (Вручення кращим учням зелених квіточок.).
6-а пелюстка (коричнева) Гарно всі читаємо, Текст новий вивчаємо!
V. Опрацювання нового тексту.
1. Хвилинка фантазії.
— Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, про шо буде розповідатись у тексті?
Група сильних учнів готується до зразкового читання, а всі інші виконують словникову роботу.
2. Словникова робота (слова читає вчитель, учні тихо, по складах, а потім голосно, цілими словами).
Бабусенько попросив.
подарувала будь ласка бабуся.
— Послухайте текст і скажіть, про яких друзів йдеться у тексті?
3. Творча робота над текстом.
1) Читання вчителем.
2) Читання учнями.
3) Читання І, II абзаців методом додавання (вчитель зачитує початок речення, а діти завершують його).
4) Гра «Плутанина» (вчитель змінює одне слово в реченні, діти знаходять помилку).
5) Конкурсне читання.
6) Зачитати, що попросив онук у бабусі?
4. Робота над змістом.
— Чи виконала бабуся прохання онука?
— А чому? Як ви вважаєте?
— Ви любите своїх бабусь? А за що?
— Бабуся — невтомна бджілка, заради своїх онуків поділиться останньою краплиною води. Скільки вона пережила, а залишається ніжною, щирою!
7-а пелюстка (фіолетова) Бабусь ніжно любіть,.
З літер слова для них складіть.
1)Анаграми.
аббуся нябуба.
— А як ви називаєте своїх бабусь?
2) Побудова асоціативного куща.
— Про що ви згадуєте, коли я промовляю слово «бабуся»?
(Нагородження учнів фіолетовими квіточками.).
VI. Підсумок уроку Учитель Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!
Квітка-семицвітка, прощавай, лети, З радістю ми грались, щиро, від душі.
Пелюстки чарівні ти подарувала, Грою зацікавила, знань усім додала.
Скажемо всі разом: дякуємо тобі!
А вона нам?
Учитель зачитує на серцевині квітки: 1-Б, ви — просто молодці!
— Якими враженнями від уроку ви поділитесь вдома?
— Що для вас було найцікавішим?
— Покажіть квіточки, які ви одержали.
— А як ви думаєте, кого ж ми уквітчаємо ними? (Бабусь).
— Подаруємо їм хустинку з цих квіточок! (Наклеюємо квіточки на велику хустинку.).
Додаток № 1.
Таблиця для розвитку навичок читання
А. | І. | Е. | И. | ||
Б. | БА. | БО. | БІ. | БЕ. | БИ. |
В. | ВА. | ВО. | ВІ. | BE. | ВИ. |
Г. | ГА. | ГО. | П. | ГЕ. | ГИ. |
Д. | ДА. | ДО. | ДІ. | ДЕ. | ДИ. |
Ж. | ЖА. | ЖО. | ЖІ. | ЖЕ. | ЖИ. |
ЗА. | ЗО. | ЗІ. | ЗЕ. | ЗИ. | |
К. | КА. | КО. | КІ. | КЕ. | ки. |
Додаток № 2.
Таблиця для розвитку навичок читання
А. | У. | І. | и. | Е. | |||
ск. | СКА. | СКО. | СКУ. | СК1. | ски. | СКЕ. | С К. |
сл. | СЛА. | СЛО. | СЛУ. | СЛІ. | СЛИ. | СЛЕ. | СЛ. |
БР. | БРА. | БРО. | БРУ. | БРІ. | БРИ. | БРЕ. | БР. |
ВП. | ВПА. | ВПО. | ВПУ. | вш. | ВПИ. | ВПЕ. | ВП. |
ВЖ. | ВЖА. | ВЖО. | ВЖУ. | ВЖ1. | ВЖИ. | ВЖЕ. | ВЖ. |
Додаток № З.
Пошукова таблиця
Бор Банк Барс Бинт. | Віз Віск Віл Вік. | Грам Гість Гол Герб. | Душ Дім День Двері. | Жир Жук Жмут Жердь. |
Зуб Зубр Звук Зал. | Кінь Кущ Ключ Край. | Лак Лист Лев Лов. | Мак Мир Мед Мідь. | Ніж Нуль Нюх Низ. |
Порт Полк Плач Перст. | Центр Цвіт Цвях Цирк. | Сіль Слух Сніг Светр | Шум Шаль Шарф Шість. | Фільм Фарш Фронт Флот. |